REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraujo krešumas – svarbi organizmo funkcija, kuri susižeidus neleidžia nukraujuoti, tačiau susidarę kraujo krešuliai gali būti mirtini. Kai kurios grupės yra didesnėje rizikoje susidurti su tromboze, todėl itin svarbu žinoti, kokie simptomai juos išduoda.

Kraujo krešumas – svarbi organizmo funkcija, kuri susižeidus neleidžia nukraujuoti, tačiau susidarę kraujo krešuliai gali būti mirtini. Kai kurios grupės yra didesnėje rizikoje susidurti su tromboze, todėl itin svarbu žinoti, kokie simptomai juos išduoda.

REKLAMA

Didesnė rizika susidaryti kraujo krešuliams kyla rūkaliams, kurie turi antsvorio, taip pat gyvenantiems sėslų gyvenimo būdą, taip pat moterims, kurios vartoja kontraceptines tabletes.

Pasakė, kam rizika pati didžiausia

Susidarę kraujo krešuliai gali sukelti insultą, infarktą ir gali būti mirtini, jei juos išduodantys ženklai nepastebimi laiku. Kokius padarinius sukels kraujo krešulys priklauso nuo to, kurioje vietoje jis susidarys.

Pavyzdžiui, padariniai gali būti sunkesni, jei krešuliai juda kraujagyslėmis. Todėl giliųjų venų trombozė, kuri paprastai prasideda kojų venose, gali būti mirtinai pavojinga, rašo irishmirror.ie.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos asmenų grupėms, kurioms gresia susidurti su kraujo krešuliais, pasak HSE, yra nėščiosios arba moterys, pagimdžiusios prieš mažiau nei 6 savaites, sergantieji vėžiu ir besigydantys nuo jo.

REKLAMA

Rizika taip pat padidėja tiems, kurių viena ar abi kojos yra imobilizuotos, taip pat tiems, kurie gulėjo ligoninėje daugiau nei 90 dienų ir buvo paleisti namo.

Yra keletas simptomų, kurie gali išduoti, kad jūsų kraujagyslėse susidarė kraujo krešuliai, ir labai svarbu, kad jie būtų pastebėti laiku, nes ankstyvoje stadijoje krešulį galima pašalinti.

Kraujo krešulių simptomai

Štai keturi dažniausi simptomai, išduodantys kraujo krešulius.

1. Apsunkintas kvėpavimas

Taip atsitinka, kai smarkiai sulėtėja kraujotaka per plaučius, o tai savo ruožtu sumažina kraujo, nutekančio į kitus organus, kiekį.

REKLAMA
REKLAMA

Kartais žmogus, kurio kraujagyslėse susidaręs kraujo krešulys, gali atsikosėti krauju arba jausti skausmą krūtinėje ir galvos svaigimą. Pajutus šiuos simptomus būtina apsilankyti pas gydytoją.

2. Tinimas

Kai krešulys sulėtina arba sustabdo kraujo tekėjimą, kraujas ima kauptis ir atsiranda tinimas.

„Jei tinimas atsiranda blauzdose, tai dažnai yra giliųjų venų trombozės ženklas. Bet jūs taip pat galite turėti krešulį rankose ar pilve“, – aiškina WebMD.

Taip pat priduriama: „Net ir po to, kai krešulys pajuda, vienas iš trijų žmonių vis dar pastebi patinimą, jaučia skausmą, gali atsirasti opos dėl kraujagyslių pažeidimo.“

3. Pakitusi odos spalva

Yra buvę atvejų, kai oda pabaltuoja, o tai įspėja, kad kažkas ne taip. Sveikatos platforma „Blood Clot Recovery“ paaiškina, kad „odos spalvos pokyčiai, tokie kaip išblyškimas, paraudimas, violetinės ar melsvos spalvos atsiradimas“ gali signalizuoti apie giliųjų venų trombozę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Skausmas

Kraujo krešulį išduoda pulsuojantis, mėšlungį primenantis skausmas. Kojų skausmas ar diskomfortas gali pasireikšti raumenų susitraukimais, įsitempimu ar bendru skausmu.

Pažeista vieta, kurioje yra kraujo krešulys, taip pat gali būti šilta. Jei pastebite bent vieną iš šių simptomų, didelė tikimybė, kad susidaręs kraujo krešulys, todėl nedvejokite ir kreipkitės į šeimos gydytoją tyrimams.

Bravo avinam. Tuoj tiek kresuliu turesit nuo savo skiepu,kad nespesit kraut i kelnes.
Jau geriau natūraliai, nugyvenus kiek duota, nei būti naudingu idiotu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų