Šie požymiai išduoda, kad jūsų organizme krebžda kirmėlės: nenumokite ranka

Tokius dalykus dažniausiai matome tik filmuose, skaitome apie juos naujienas ir kartais išvystame internete plintančiuose šiurpą keliančiuose vaizdo įrašuose. 

Šiais metais pasirodė vienas toks įrašas, kuriame užfiksuota, kaip žmogui iš smegenų ištraukiamas parazitas.

Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad gyvybei pavojų keliančiais parazitais galima užsikrėsti tik trečiojo pasaulio šalyse, bet tai – netiesa.  Parazitas – tai organizmas, kuris gyvena ir minta kitu organizmu bei jo turimomis maistinėmis medžiagomis.

Patys dažniausi parazitai – kaspinuočiai, nematodai ir apvaliosios kirmėlės.  Tačiau yra ir daugelis kitų jų tipų – kai kurie minta žmogaus valgomu maistu, kiti sekina raudonųjų kraujo kūnelių atsargas ir sukelia anemiją.

Šiais organizmais užsikrečiama per jai užterštą maistą ir vandenį – dažniausiai toks vanduo būna iš tvenkinių, upelių ir ežerų trečiojo pasaulio šalyse. Iš maisto produktų reikia laikytis atokiai nuo žalios mėsos ir terštų vaisių bei daržovių.

Pasak Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos, parazitais taip pat užsikrečiama palietus užkrėstas išmatas ir tuomet rankas priartinus prie burnos, rašoma express.co.uk. 

Svarbu plauti rankas

Pasak dr. Amy Meyers, knygos „The Autoimmune Solution“ autorės, parazitai plinta labai greitai. Dr. Amy Meyers sako: „Kai žmogus yra užsikrėtęs parazitais, juos pernešti kitiems yra labai lengva. Jei turite parazitų ir pasinaudoję tualetu nenusiplaunate rankų, mikroskopinius parazitų kiaušinėlius galite perkelti į bet ką, ką paliečiate.“ 

Parazitinės infekcijos paprastai nesukelia jokių simptomų, o jei kokių nors požymių ir atsiranda, juos labai lengva sumaišyti su kitomis ligomis. Tačiau štai keletas aiškių įspėjamųjų ženklų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį: 

1. Nepaaiškinamos virškinimo problemos, pavyzdžiui, diarėja, vidurių užkietėjimas ar pilvo spazmai 

2. Pavalgę niekuomet nesijaučiate sotūs ir patenkinti 

3. Dažnai užklumpa odos problemos – dilgėlinė, bėrimai ar egzema, kurie šiaip jums nėra būdingi 

4. Dažnai jaučiatės pavargę, išsekę, nusiminę ar be energijos 

5. Dėl geležies trūkumo jums diagnozuota anemija 

Kaspinuočio infekciją taip pat galima pastebėti išmatose pamačius parazito dalelių. Jei įtariate, kad užsikrėtėte parazitine infekcija arba jei jaučiate nepaaiškinamus simptomus, kurie vis kartojasi, nedelskite ir pasitarkite su savo šeimos gydytoju.


Rašyti komentarą...
K
Kaimo Zuzana
2021-07-27 17:16:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kirminai kaip ir tampa vienintelė liga arba gyvenimo būdu, bet ir žmogus tampa parazitu, kaip tokį gydyti
Atsakyti
-2

f
filė
2021-07-28 11:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
kvailas pasvarstimas-juk jei nevirškina,galvoji,kad ką suvalgei,pavargęs,pagalvoji,kad daugiau padirbai, ir t.t.geriausia daryt tyrimus...
Atsakyti
0

A
As
2021-07-28 09:34:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaistais nuo kirmieliu ,tik reikia parinkti doze
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų