Šie požymiai išduoda, kad jūsų organizme krebžda kirmėlės: nenumokite ranka

Būdami vaikais tikriausiai girdėjote, kad tik nešvarių žmonių organizme atsiranda kirminai. Tiesą sakant, spalinukės ir kaspinuočiai jūsų organizme atsirasti nepaisant to, kaip dažnai jūs maudotės. Tačiau dažniausiai šių parazitų galima lengvai atsikratyti.

Spalinukės yra viena iš labiausiai paplitusi žarnyno kirminų infekcijos pasaulyje. Jos yra plonos ir baltos.

Kaspinuočiai yra plokšti kirminai, šiek tiek panašūs į juosteles. Jų kūnas susideda iš segmentų, o kiekvienas segmentas yra maždaug ryžių grūdelio dydžio. Suaugę kaspinuočiai gali išaugti iki 9 metrų ilgio, rašoma webmd.com.

Kaip kirmėlės atsiranda organizme?

Spalinukės plinta per išmatas. Tai gali atsitikti, pavyzdžiui, kai nešvariais pirštais liečiate burną ar maistą. Tai taip pat gali nutikti netiesiogiai, pavyzdžiui, kai liečiate nešvarius kiaušinius. Maži spalinukių kiaušiniai gali būti ir ant įvairių paviršių – žaislų, vonios kambaryje, ant mokyklinių stalų ar patalynės ir jie gali gyventi iki 3 savaičių.

Patekusios į jūsų kūną, spalinukės įsikuria namus jūsų storojoje ir tiesiojoje žarnose. Naktį kirmėlės patenka lenda lauk, kad padėtų kiaušinėlius aplink išangę. Palietus šią vietą, jų kiaušinėliai patenka ant pirštų ar po nagais. Štai kodėl spalinukės taip lengvai plinta tarp mažų vaikų.

Kaspinuočiai lauke gali gyventi mėnesius, laukdami, kol ateis naujas šeimininkas. Jums kyla didžiausias pavojus, jei dirbate aplink gyvulius ar keliaujate į šalį, kurioje bloga higiena. Jūs taip pat galite užsikrėsti, jei valgote ar geriate ką nors, kur yra kaspinuočių kiaušinių ar lervų, pavyzdžiui, žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą jautieną ar kiaulieną.

Kaspinuotis, patekęs į jūsų kūną, prisitvirtina prie jūsų žarnyno sienų. Jis naudoja jūsų valgomą maistą naujiems segmentams auginti. Tada senesni segmentai, kuriuose yra kiaušinių, nutrūksta ir palieka kūną su kaklu.

Kokie simptomai išduoda apie kirmėles organizme?

Dažniausiai jų nėra. Jums gali būti išangės niežėjimas, ypač naktį. Taip pat gali skaudėti skrandį, pykinti ar niežėti makštį. Kartais apie praėjus 2-3 valandoms po to, kai užmiegate, spalinukes galima pamatyti aplink išangę arba ant jūsų apatinių drabužių ar patalynės.

REKLAMA

Dažniausiai spalinukės nesukelia didelių problemų. Tačiau retais atvejais jos gali sukelti makšties ir gimdos infekcijas.

Jei turite kaspinuočių infekciją, galite nejausti jokių simptomų. Tačiau kai kuriems žmonėms pasireiškia pykinimas, skrandžio skausmas, silpnumas ar viduriavimas. Galite pastebėti apetito pokyčius (valgyti daugiau ar mažiau nei įprasta). Kadangi kaspinuotis neleidžia jūsų kūnui absorbuoti maistinių medžiagų iš maisto, galite numesti svorio.

Jei valgant kiaulieną nurijote dalį kaspinuočio, kiaušiniai patenka į jūsų kraują ir išsirita į audinius. Ten jie sudaro skysčių pripildytas cistas, kurias gydytojai vadina „cisticerkoze“. Tai gali sukelti platų galimų simptomų spektrą, priklausomai nuo to, kur vystosi cistos ir kokį uždegimą sukelia. Kai kurie iš jų gali apimti regėjimo pokyčius, neurologinius pokyčius ar traukulius.


Rašyti komentarą...
Z
Zyzla
2021-05-16 04:04:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai apie covida jau uždraudė rašyt ir apie skiepus nieko kelinta diena...kažkas čia neaišku....
Atsakyti
-4

V
Vytas
2021-05-16 13:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čoa kaip seimas .kažkas tokio. ?
Atsakyti
0

A
Adolisk
2021-05-15 20:48:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam. Rūpi kaip atsiranda parazitai???????
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų