Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Herpeso virusas, dar vadinamas pūsleline, yra viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių infekcijų, vyraujanti tarp jaunesnių nei 50 metų amžiaus žmonių. Vaistų nuo šio viruso nėra – kartą patekęs į organizmą, ten jis tūno visą gyvenimą ir periodiškai pasikartoja.

Herpeso virusas, dar vadinamas pūsleline, yra viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių infekcijų, vyraujanti tarp jaunesnių nei 50 metų amžiaus žmonių. Vaistų nuo šio viruso nėra – kartą patekęs į organizmą, ten jis tūno visą gyvenimą ir periodiškai pasikartoja.

REKLAMA
REKLAMA

Virusas plinta per tiesioginį kontaktą su asmeniu, kuris yra šio viruso nešėjas. Dažniausi simptomai – pūslelės ant odos paviršiaus, aplink burną ar gleivinę, lytinius organus. Atsiradusias pūsleles gali niežėti ar nemaloniai dilgčioti.

Blogiausia, kad daugumai sergančių herpeso viruso simptomai yra labai lengvi arba jų gali išvis nebūti, tačiau rizikuojama užkrėsti kitus. Pūslelės gali atsirasti per pirmąsias 10-20 dienų po užsikrėtimo ir trukti maždaug iki dviejų savaičių. Nors pūslelės visiškai išnyksta, ši liga gali pasikartoti – dažniausiai toje pačioje vietoje.

Dažnais atvejais pūsleline užsikrečiama sergant peršalimo ligomis ar patiriant stresą, nes tuo metu organizmas yra labiau pažeidžiamas dėl susilpnėjusios imuninės sistemos.

REKLAMA
REKLAMA

Herpeso virusai gali būti dviejų tipų. Pirmojo tipo virusas yra labiausiai paplitęs visame pasaulyje. Ši infekcija plinta labai greitai, todėl tikimybė užsikrėsti virusu yra ganėtinai didelė.

Šis virusas dažniausiai tyliai tiksi veido nervų ląstelėse. Dažniausiai užsikrėtus būtent šio tipo virusu nepatiriama jokių simptomų, o kai jie atsiranda, pasireiškia protrūkiu. Daugelis užsikrėtusių jaučia deginimą ir dilgčiojimą aplink lūpų kraštelį, o vėliau atsiranda ir skaudžios, tvinksinčios, skysčio pilnos pūslelės.

Šie diskomfortą keliantys simptomai kaip reikiant apkartina kasdienį gyvenimą, tačiau laiku ėmusis tinkamų priemonių lūpų pūslelinė gali būti veiksmingai suvaldoma. Vienos tokių priemonių – lūpų pūslelinę gydančios geriamosios tabletės. Visa jų efektyvumo paslaptis ta, jog lyginant su įprastais gydančiais tepalais, tabletės kur kas greičiau pasiekia virusą ir jį blokuoja. 

REKLAMA
REKLAMA

Pirmojo tipo virusas daugeliu atvejų plinta per burną ir seiles. Pavojingiausi užkratai – bendro naudojimo lūpų dažai, balzamai, skolintas dantų šepetėlis ar kiti panašaus pobūdžio daiktai.

Antrojo tipo herpeso virusas beveik visada perduodamas lytinio kontakto metu, taip pat per odą ir seiles. Šio tipo virusas taip pat slepiasi organizmo viduje, gali būti nešiojamas visą gyvenimą, nuo vaikystės, o simptomai pasireikšti tik paūmėjimo metu.

Užsikrėtus šiuo virusu, būtina palaikyti švarią ir sausą odą, jeigu pūslelės ant kūno – reikėtų dėvėti laisvus, orui pralaidžius drabužius, kad būtų mažiau dirginamos vietos, kuriose jaučiamas diskomfortas. Esant poreikiui ir skausmui, galima vartoti ibuprofeno tabletes, kurios sumažins uždegimą ir skausmą. Dar reikėtų nepamiršti stengtis kuo mažiau liesti pūslelinės pažeistas vietas, nes tokiu būdu virusas gali plisti ir į kitas kūno dalis.

REKLAMA
REKLAMA

Protrūkio metu visada galima naudoti įvairius antivirusinius kremus ir tepalus, skirtus pūslelinės simptomams mažinti, dilgčiojimui, niežuliui ir nemaloniam jausmui palengvinti.

Gydantis nuo herpeso, reiktų vartoti ir lūpų balzamą, kurio sudėtyje būtų citrinų, arbatmedžio, pipirmėčių ar mėtų eterinių aliejų, sumažinančių uždegimą bei palaikančių drėgmę.

Ežiuolės arba l-lizino preparatai itin tinka imuninei sistemai stiprinti, nes padeda atstatyti ląsteles, kuriose yra antikūnų. Vitaminas E padeda greičiau atstatyti pažeistas odos ląsteles, o vitaminas C yra pagrindinis organizmo pagalbininkas kovojant su infekcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų