Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis iš mūsų vartoja paracetamolį, siekiant numalšinti įvairius nedidelius negalavimus – galvos skausmą, dantų skausmą ar temperatūrą. Bet jei jį vartojate neteisingai, vaistas gali pakenkti.

Daugelis iš mūsų vartoja paracetamolį, siekiant numalšinti įvairius nedidelius negalavimus – galvos skausmą, dantų skausmą ar temperatūrą. Bet jei jį vartojate neteisingai, vaistas gali pakenkti.

REKLAMA

Netinkamai naudojamas paracetamolis gali tapti net kepenų nepakankamumo priežastimi. Vieną paracetamolio formų – acetaminofeną – JAV medicinos ekspertas pavadino „pavojingiausiu nereceptiniu vaistu“. 

Paracetamolis pažeidžia kepenis

Kalbėdamas su „ABC news“, profesorius Johnas Bremsas iš Lojolos universiteto Čikagoje sakė, kad buvo atvejų, kai skausmą malšinantis vaistas buvo susijęs su kepenų nepakankamumu, rašo mirror.co.uk.

Nors šie atvejai kelia nerimą, būtina atkreipti į tris pagrindinius veiksnius:

  • Tai nebūdinga visoms paracetamolio formoms, tik acetaminofenui;
  • Daugelis tyrime dalyvavusių  pacientų vartojo vaistus kartu su alkoholiu;
  • Apsinuodijimas įvyko ilgą laiką vartojant per didelį vaisto kiekį.

Tačiau šie atvejai kelia nerimą tiems,  kurie vartoja šiuos skausmą malšinančius vaistus. Vartotojai pranešė apie ūmų kepenų apnuodijimą, kai kuriems prireikė kepenų transplantacijos.

REKLAMA

Profesorius Bremsas atskleidė, kad per metus persodina kepenis maždaug 3-4 pacientams, o 2–3 miršta, nesulaukę transplantacijos. Būklė, kuomet reikalinga transplantacija, žinoma kaip toksinis hepatitas – kai kepenyse atsiranda uždegimas dėl nepageidaujamos reakcijos į vaistus, chemines medžiagas ar alkoholį.

Svarbu vartoti saikingai

Kalbėdama apie šiuo atvejus, britų bendrosios praktikos gydytoja Sarah Jarvis sakė: „Paracetamolis yra vienas iš dažniausiai vartojamų vaistų. Daugumai žmonių, kurie laikosi rekomenduojamo vartotino kiekio, tai nesukelia problemų. Tačiau jei vartosite didesnę nei rekomenduojama dozę, ypač ilgą laiką, rizikuojate.“

Kaip ir vartojant visus vaistus, itin svarbu, kad paracetamolis būtų vartojamas gydytojo nurodytomis dozėmis. S. Jarvis sakė, kad kiekvienas žmogus turi skirtingą paracetamolio dienos normą, kurią organizmas gali išskaidyti. Svarbu prisiminti, kad paracetamolis, esantis vaistuose gydant peršalimą ir gripą, taip pat įeina į dienos normą.

tai kodel ju pilna pardavime,o ypac JAV manau,kad jie pigiausi ir parduodami be recepto ir dar padeda tai ir pradeda rasyti belekokius straipsnius,kad tik zmogu gazdinti
Konkurentų išmislas. Visi heminiai vaistai pavojingi ilgiau pavartojus.
Nesąmonė....visa gyvenima geram jį ir nieko,blefas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų