Šeimos skausmui ribų nėra: naujagimė mirė miegodama su tėvais

Naujagimė mirė vos kelias valandas praleidusi namie, gulėdama šalia mamos ir tėčio.

Trijų dienų amžiaus naujagimė mirė miegodama su tėvais, vos kelioms valandoms praėjus nuo tada, kai tėvai parsivežė ją iš ligoninės.

Mažąją Luną Atkins mama maitino vakare, apie pusę dešimtos, kai išvargę tėvai abu užmigo. Mergaitė buvo gimusi dvejomis savaitėmis per anksti – mamai buvo atlikta Cezario pjūvio operacija ir pirmąsias dienas naujagimė turėjo praleisti ligoninėje.

Tuomet apie 17 val. ji su mama buvo išleista namo, kai medikai nusprendė, kad joks pavojus nebegresia. Deja, maždaug 2 val. 20 min. nakties buvo patvirtinta naujagimės mirtis namuose.

Mirtis ištiko dėl neaiškių priežasčių

Patologų teigimu, mirties priežasties nustatyti nepavyko – medikai sako, kad tai nesusiję su tuo, kad naujagimė miegojo kartu su tėvais – 34 metų amžiaus Philippa ir 35 metų amžiaus Jamesu. Pomirtinė apžiūra buvo atlikta, bet nurodyta, kad mirtis ištiko "dėl neaiškių priežasčių“.

Australijos Pietų Velso, kur šeima gyvena, pareigūnas Davidas Reganas sako, kad dėl kūdikio mirties niekam įtarimai nepareikšti, o tėvų namai buvo švarūs ir tvarkingi, šaldytuve buvo pakankamai maisto, rašoma mirror.co.uk.

Jis sakė: „Tėvai nusprendė, kad naujagimė miegos su jais – toks būna daugelio tėvų sprendimas. Jie nusprendė, kad taip kūdikiui bus geriausia. Lunos tėvai nerūkė, nebuvo jokių alkoholio vartojimo požymių – jiems atlikti kraujo tyrimai. Kai 2020 metų gegužės 11 dieną mergaitė su mama buvo išleista namo, ji buvo sveika ir jautėsi puikiai. Tą naktį ji užmigo kartu su tėvais jų lovoje. Nėra jokių įrodymų, kad Luna būtų mirusi dėl miegojimo kartu su tėvais.“

D. Regano teigimu, mirtis ištiko dėl neaiškių priežasčių. Po Lunos mirties jos mama Philippa pradėjo rinkti aukas, norėdama padėti kitiems vaikams – Luną ji vadina savo „gražuoliu kūdikiu“ ir „tobula mažyte mergaite“.

Kartu praleido tris dienas

Ji sakė: „Luna mane išmokė, kad gyvenimas yra labai trumpas ir neįkainojamas! Mes jai skolingi – turime pasaulyje skleisti muziką ir džiaugsmą. Todėl jei jums kartais atrodo, kad nepavyks – pasižiūrėkite į mėnulį. Gal mano kūdikio istorija išmokys ir jus, kad pasaulis gražus ir kad esate mylimi!

Aš Luną nešiojau 9 mėnesius, o kartu praleidome tik 3 dienas. Pažinojau savo dukrą – ji buvo nuostabi! Ji suteikė man stiprybės ir pasitikėjimo savimi, kad pasaulyje skleisčiau gėrį. Kad ir ką bebūtumėte išgyvenę, visada galime vieni kitiems padėti. Dabar grįždami į normalų gyvenimą po pandemijos galime pasaulyje skleisti gėrį. Daugiau juokimės ir dainuokime. Nepamirškime mus ištikusių tragedijų ir tuos, kuriuos praradome, visada prisiminkime geruoju.“

Bėgioti mėgstanti Philippa dabar planuoja Lunos atminimui bėgti pusmaratonį – ji taip pat renka aukas kūdikiais besirūpinančioms labdaringoms organizacijoms.


Rašyti komentarą...
a
apgailetina
2021-08-02 09:35:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
mama matomai buvo skiepyta, viskas yra slepiama
Atsakyti
0

?
???
2021-08-02 11:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
O koks tikslas DABAR rašyti apie 2020 m. gegužę Australijoj mirusį kūdikį?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų