• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemę užklupo stipriausia geomagnetinė audra per pastaruosius šešerius metus, jos nenumatė net kosmoso orų prognozės. Tačiau pasiruoškite, nes artėja dar viena geomagnetinė audra, kurios poveikį galite pajusti ir jūs.

Žemę užklupo stipriausia geomagnetinė audra per pastaruosius šešerius metus, jos nenumatė net kosmoso orų prognozės. Tačiau pasiruoškite, nes artėja dar viena geomagnetinė audra, kurios poveikį galite pajusti ir jūs.

REKLAMA

Dėl audros daugelyje pasaulio kampelių buvo matomos šiaurės pašvaistės, o kosminių skrydžių bendrovė „Rocket Lab“ dėl geomagnetinės audros buvo priversta 90 minučių atidėti paleidimą.

Geomagnetinė audra buvo įvertinta 4 balais pagal JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) naudojamą 5 balų skalę kosminių orų reiškinių pavojingumui įvertinti.

Artėja kita audra

Geomagnetinės audros – tai Žemės magnetinio lauko sutrikdymai, kuriuos sukelia iš Saulės skleidžiama medžiaga, susidaranti išmetant vainikinę masę, rašo independent.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutiniąją audrą, kuri įvyko penktadienį, sukėlė sunkiai aptinkama „paslėpta“ išmesta vainikinė masė.

NOAA Nacionalinė kosmoso orų tarnyba praėjusį trečiadienį teigė, kad kovo 24 d. Žemę pasieks vidutinio stiprumo 2 balų audra. Kovo 24-osios naktį duomenys buvo pakeisti – pažymėta, kad audra buvo 4 balų stiprumo.

REKLAMA

Meteoagent.com praneša, kad artimiausia geomagnetinė audra nusimato balandžio 1-2 dienomis. Šiomis dienomis audros stiprumas sieks 4 balus – tai įvardijama kaip vidutinio stiprumo geomagnetinė audra.

Geomagnetines audras NOAA vertina skale nuo vieno iki penkių balų. 1 balo audros gali sukelti padidėjusį šiaurės pašvaisčių aktyvumą aplink ašigalius ir nedidelius elektros energijos tiekimo sutrikimus.

5 balų audros gali sutrikdyti telekomunikacijų paslaugas visame pasaulyje ir sukelti ryškias, galingas šiaurės pašvaistes.

REKLAMA
REKLAMA

Poveikis sveikatai

Primename, kad net ir nedidelis aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai. Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos.

Dažniausi magnetinės audros sukelti simptomai: stiprus silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, aukštas kraujospūdis ir karščiavimas, didelis mieguistumas, dirglumas, raumenų ir sąnarių skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

 Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tiems, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija – atvirkščiai, jis ima kristi.

REKLAMA

Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“

Visgi, rekomenduojama laikytis ir dar kelių gairių, kurios padės išvengti nepageidaujamo magnetinių audrų poveikio:

1. Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

REKLAMA

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite.

3. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

4. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

5. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.

Pagal viska priklauso apmokamos išeiginės, turi gulėti ramiai langą prasivėres ir nestresuoti gulėdamas ir alga gaudamas.....
Tai kodėl dabar gąsdina "kita" magnetine audra, kuri "bus kovo 24 ", jei jau "BUVO savaitgalį ? Kažkam kalendorius galvelėj painiojasi ?
Nustokit mus nuolat gąsdinti !
Ko čia triedžiat, mūsų žemė nuostabiai sukurta. Turi apsaugos sistemą, oras iš kart atšąla. Mokslininkai, besmegeniai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų