Kanas Seidelis, apie kurį rašo elitedaily.com, yra profesionalus glostytojas. Jis uždirba maždaug 80 dolerių per valandą, glostydamasis su nepažįstamaisiais. Tokių sesijų jis turi vidutiniškai vieną per savaitę. Vyras yra užsiregistravęs glostytojų puslapyje (cuddlist.com), kuriame šios profesijos atstovai suvedami su klientais, taip pat žmonės mokomi tapti profesionaliais glostytojais.
„Patikėkit manimi, neužsiimu glostymu dėl pinigų. Pradėjau tai daryti, nes pajaučiau, kad aš tikrai galiu padėti žmonėms“, – kalbėjo jis.
Gydymo procesas
Kai klientai per tinklapį susiranda Kaną, jie užpildo anketą su klausimais ir pasikalba su juo telefonu – tam, kad būtų išsiaiškinta, ar klientas su Kanu būtų suderinami glostymo sesijoje.
„Niekada nesijaučiau nesaugiai, kai turėdavau glostymo seansą. Atrankos procesas parodo labai aiškiai, kokie yra tikrieji žmonių ketinimai“, – sako jis.
Kanas sako, kad glostymo industrija tikrai augs, nes žmonės vis labiau įsisąmonina šio proceso gydymo jėgą.
„Kai kurie mano klientai, manau, turėjo autizmo sutrikimą ir niekada negalėjo įsitraukti į natūralų intymumą. Dėl to aš manau, kad glostymas arba alternatyvus lietimas gali išgydyti žmones“, – sako jis.
Trūksta švelnumo
Santykių ABC.lt konsultantas Šarūnas Mažuolis portalui tv3.lt sakė, kad mums visiems nuo vaikystės labai trūksta apkabinimų, pamylavimų ir neseksualinio švelnumo.
„Vienas žymus Rusijos psichologas yra pasakęs: visi mes esame nepriglostyti ir neprimyluoti. Galbūt dėl šito trūkumo mes ir jaučiamės dalinai tušti viduje ir truputį sulaukėję. Mūsų močiutės mūsų mamų neglostė, o mūsų mamos neglostė mūsų. Apie vyrišką liniją neįmanoma net kalbėti. Pas mus manoma, kad vaikas turi užaugti tvirtas, rimtas, o mama juk turi eiti į darbą ir uždirbinėti pinigus“, – kalba santykių konsultantas.
Š. Mažuolis sako, kad, kuomet atsiskiriame nuo mamos ir tėvo, vadovaujamės vidine mama ir vidiniu tėvu. Kadangi mama, kalba pašnekovas, mūsų nelabai pamylavo vaiksytėje, vidinė mama, mums suaugus, taip pat mažai tepadeda.
„Tad fizinis aspektas ir žemiška šilumos bei meilės apraiška yra labai galinga – už tai žmonės ir pasiryžę mokėti pinigus, nes tai yra nuostabus dalykas. Įdomiausia, kad tiek vyrai, tiek moterys bando dalį to jausmo išgauti per seksą. Pavyzdžiui, jei vyras grįžęs pervargęs iš darbo šoka ant žmonos sekso, gali būti, kad jam tiesiog reikia šilto moters apkabinimo“, – kalba specialistas.
Š. Mažuolio teigimu, mylavimo trūkumas ir yra viena iš visokių pasaulio priklausomybių priežasčių.
„Mes neturime vidinio mylavimo jausmo, vidinio švelnumo sau, ir tai yra gilu. Mes to neišmokome, neperėmėme. Mes save labai plakame. Tos vidinės atjautos, šilto matymo, šilto savęs paties priėmimo trūksta. Tada reikia tai daryti per išorę. Neabejoju, kad gilią teigiamą įtaką daro masažai, tai glostymas praktiškai veikia panašiai“, – kalba santykių specialistas.
Kompleksinė priemonė
Tad Š. Mažuolio teigimu, tokia glostymo terapija žmonėms gali būti labai naudinga, tačiau ji turi būti kompleksinė priemonė šalia darbo su savimi.
„ Jeigu žmogus nedirba su savimi, neieško, kaip apsitvarkyti savo vidų, ta glostymo terapija bus tik laikina pagalba. Visgi vidiniams darbui ją galima panaudoti, tik paskui tą pajautimą, kai tave glosto, reikia pernešti būnant švelniu ir geru sau ir savęs neplakti. Mes labai save ujame save ir pamirštame, kad save reikia ne tik „tėvinti“, bet ir „maminti“, – kalbėjo santykių ekspertas.
Pavojai
Š. Mažuolis įspėja, kad pas tokius glostytojus vaikščiojantys žmonės gali imti manyti, kad tas myluotojas yra meilės šaltinis ir taip vėl apsigauti.
„Tai yra pavojus, nes žmonės galvoja, kad laimės šaltinis yra mūsų išorėje. Mums reikia suvokti, kad šilumos jausmas yra generuojamas mūsų pačių. Glostytojai gali būti ir vyrai, ir moterys. Tai yra labiau „maminimo“ procesas ir kalba eina apie moterišką rūpesčio ir atjautos aspektą.. Tiesiog kai kurie žmonės turi tam talentą. Jeigu moteris eina pas vyrą, jis gali jai užkurti įsimylėjimo procesas“, – sako jis.
Š. Mažuolis sako, kad, kadangi tokia paslauga jau veikia Jungtinėse Amerikose Valstijose, o Lietuvos ir JAV pasaulėjauta, anot specialisto, yra panaši, tai tik laiko klausimas, kada profesionalūs glostytojai pradės dirbti ir Lietuvoje.
„Mes, lietuviai, labiau konservatyvūs, todėl čia bus ir smerkimo ir nesupratimo – kiekviena naujovė pasitinkama su šakėmis ir deglais. Tačiau tai ateis, ir tam reikalinga asmenybė su talentu, galinti tą daryti, o tokių žmonių yra“,– sakė Š. Mažuolis.