Šakių mokiniai nebežino, ką daryti: mokykloje taip šalta, kad tenka vilktis striukes

Lietuvą užklupus šalčiams skųstis pradėjo mokiniai. Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokiniai teigia, kad pamokose tenka sėdėti su striukėmis, mat kabinetuose rytais yra labai šalta.

Į tv3.lt naujienų portalą kreipėsi skaitytojas, kuris skundėsi, jog Šakiuose esančioje „Žiburio“ gimnazijoje antros gimnazijos klasės mokiniai pamokų metu savanoriškai dėvi striukes.

„Mokiniai savanoriškiai dėvi striukes, kad nebūtų šalta. Rytais klasėse būna plius minus 10–16 laipsnių", – rašoma atsiųstame laiške.

Kalta gimnazistų apranga

Gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė komentuodama atvejį, teigia, kad viskas priklauso nuo rajono sprendimo, kada bus pradėtas šildymo sezonas.

„Šiandien aš kaip suprantu yra rugsėjo 20 diena. Kūrenimo sezonas dar tikrai neprasidėjęs, bet šiandien pirma diena kaip šalta. Mes kūrenimo sezono nepradėjome dar tikrai, bet iki praeitos savaitės mokykloje buvo nešalta ir mes vėdiname patalpas. Tą kūrenimo sezoną gal ir pradės anksčiau jeigu bus šalta, bet mes esame prijungti prie bendrų tinklų, dabar kaip tik šalia mūsų vyksta tinklų remontas“, – situaciją apibendrina gimnazijos direktorė.

Anot J. Mozūraitienės striukių, kuomet prasideda šildymo sezonas gimnazijoje neprireikia. Kol kūrenimo sezonas neprasidėjęs, tol pereinamasis laikotarpis gimnazijoje būna vėsesnis ne tik rudenį, bet ir po žiemos, pavasarį, kuomet baigiasi šildymo sezonas. „Bet, kad pas mus visą laiką reikėtų būti su striuke  tai jau tikra nesąmonė“, – sako gimnazijos direktorė.

Šakių „Žiburio“ gimnazijos vadovė pasakoja, jog Anglijoje gyvenančios dukros, mokyklos vadovai iš tėvų prašo, kad šie atkreiptų dėmesį į savo vaikų aprangą, juos pereinamuoju laikotarpiu šilčiau aprengtų. Dabar, pasak, gimnazijos direktorės J. Mozūraitienės, į mokyklą gimnazistai ateina apsirengę ne pagal orą, plikomis nugaromis.

„Mokytojai irgi žmonės, jie mato, jeigu šalta, tai mokytojai jiems nedraudžia tų striukių rengtis. Mes turime rūbines, jie tas striukes pasilieka ten. Šiuo metu mokyklą labai vėdiname ir būna, kad tose klasėse šalta. Tai aš manau, kad mes visi turėtumėme galvot, kad šitas žiemos sezonas ateinantis, jeigu mes norime būti mokyklose, jeigu norime mokytis gyvai, tai mes turime ir šilčiau apsirengti. Bet mes visi turime vienodai galvoti, kaip aš sakau, ne tik reikalauti, bet ir truputį pagalvoti“, – pasakoja Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė.

Šildymo sezono teks palaukti

Gimnazijos vadovė tikisi, kad savivaldybė šildymo sezoną pradės anksčiau.

„Tą pereinamąjį laikotarpį pralauksime, dar mes dabar tikėjomės bobų vasaros, o ne tokių šalčių. Bet jeigu bus šalčiau, savivaldybė paskelbs kūrenimo sezoną, mes tikrai tvarkysimės ir kursim. Paprastai priklauso nuo oro, bet šiaip tai dabar vidutinė oro temperatūra yra 8 laipsniai šilumos, jei ji bus dar šaltesnė, tai manau, kad ir butuose bus šalta, ir visur. Ir tuomet savivaldybė bandys jungti šilumą, nes mes savo katilinės neturime. Kaimo mokyklos turi savas katilines, bet mes, kadangi vis tiek rajono centras, tai visi esame priklausomi nuo šilumos tinklų“, – teigia J. Mozūraitienė.

REKLAMA

Šakių rajono savivaldybės administracijos meras Dainius Grincevičius sako, kad tikėtis šildymo sezono Šakių rajone galima ne anksčiau nei spalio viduryje.

„Matot, vyksta pas mus tinklų renovacija ir vyksta visas tinklų keitimas. Šiek tiek mes esame įspausti į kampą, nes tinklai yra keičiami. Rugsėjo mėnesį šildymo tikėtis dar tikrai neverta, manau ne anksčiau spalio vidurio“, – tvirtina Šakių meras Dainius Grincevičius.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-09-20 12:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Raseiniuose atėjūnus jau nuo rugpjūčio šildo,o mūsų vaikai palauks.Kam jie reikalingi...?
Atsakyti
-3

S
Senas dzukas
2021-09-20 12:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš tų babaju išlaikymą valdziagyviai gauna gerus pinigus iš Briuselio, tai matosi, kad nua lovio negalima jų nuvyt, įsikibę kojom rankomis laiko, o savi tegul geriau šąla, tai ko norėti, kad jauni žmonės baigia mokslus tepa slidės, neatsisukdami kuriama "gerovės valstybė" visiems tiems babujinam šildymus pajungia, kad tik Briuselis pagiria israsytu
Atsakyti
-2

R
Raseiniai
2021-09-20 13:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik Šakių. Bet ir Raseiniuose mokyklose vaikai šąla! Šalta lauke ir mokyklose, o valdžia tik afganistaniečius šildo nuo rugpjūčio! O mūsų vaikų ne tik , kad nešildo, bet dar ir mokyklose vienintelė ventiliacija- iki galo atlapoti langai ir durys.... ilgai ištemps vaikiukai ant skersvėjų???
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų