Rytais rinkitės šį gėrimą: padeda ne tik reguliuoti kraujospūdį, bet ir virškinimui

Arbata tikrai yra populiarus kasdienis ritualas. Tokiu ir turėtų būti, nes arbatos gėrimas gali padėti sveikatai.

Arbata yra geras fitonutrientų šaltinis

Fitonutrientai – tai augaluose aptinkamos maistingosios medžiagos. Priešingai nei vitaminai, fitonutrientai mums nėra gyvybiškai svarbūs. Tačiau jie padeda sumažinti kai kurių ligų riziką, stabdo senėjimą ir stiprina imuninę sistemą. Arbata yra geras fitonutrientų šaltinis.

Žalioji arbata padeda reguliuoti metabolizmą

Kasdienis arbatos gėrimas gali padėti atsikratyti papildomų kilogramų. Žalioji arbata padeda reguliuoti metabolizmą ir daro teigiamą įtaką cukraus kiekiui kraujyje. Be to, žaliojoje arbatoje yra kofeino, kuris gali padėti jums pabusti gerai mankštai. Arbata taip pat padeda mažinti uždegiminius procesus, dėl ko žmogus jaučiasi geriau.

Arbata mažina sistolinį kraujo spaudimą

Aukštas kraujo spaudimas yra susijęs su išaugusia įvairių ligų ir net mirties rizika. Žalioji arbata padeda sumažinti kraujo spaudimą, ypač tarp antrojo tipo diabetu sergančių žmonių. Beje, arbata taip pat padeda kovoti su stresu, kuris yra vienas iš hipertenzijos sukėlėjų.

Stiprina protinę sveikatą

Arbata ramina, todėl ji gali padėti atsipalaiduoti po darbo dienos, tačiau ji gali kur kas daugiau. Manoma, kad ji padeda mažinti Parkinsono ir Alzheimerio ligų riziką, ar nutolinti pirmųjų simptomų atsiradimą. Arbatoje esantys antioksidantai lėtina senėjimą, o pats ritualas padeda atskirti darbo ir poilsio režimus, jei jums to reikia.

Žolelių arbata padeda virškinimui

Tikra arbatžolių arbata gali padėti virškinimui, bet jam dar naudingesnė mėtų, ramunėlių, ciberžolių arbata. Žolelių arbatos ypač padeda nuo žarnyno problemų. Žolelių arbatos gali būti skanios ir sveikos, jose įprastai nėra kofeino, priešingai nei arbatžolių arbatose.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2021-02-25 15:47:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik svarbu nemaišyti tikrą arbatą , ir tai kas paketeliuose buna . Nes paketelius turėtų net uzdrausti vadinti arbata
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų