Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV pareigūnai praneša, kad ukrainiečiai prieš jų valią yra vežami į Rusiją – anot kai kurių pranešimų, jau išvežta daugiau nei milijonas žmonių, o jų tarpe – ir moteris, atskirta nuo keturmetės savo dukters.

JAV pareigūnai praneša, kad ukrainiečiai prieš jų valią yra vežami į Rusiją – anot kai kurių pranešimų, jau išvežta daugiau nei milijonas žmonių, o jų tarpe – ir moteris, atskirta nuo keturmetės savo dukters.

REKLAMA

Antradienį aukštas JAV gynybos pareigūnas teigė, kad Pentagonas mato požymių, jog Rusijos invazijos teritorijose atsidūrusius ukrainiečius Putino pajėgos prievarta veža iš gimtosios šalies į kitą sienos pusę, rašoma dailymail.co.uk.

Pentagono atstovas Johnas Kirby sako, kad procesas organizuojamas steigiant stovyklas.

„Negaliu atskleisti, kiek tokių stovyklų yra ir kaip jos atrodo“, – reporteriams sakė J. Kirby, – „Bet turime duomenų, kad ukrainiečiai prievarta vežami į Rusiją“.

Putinas tiesiog „nesiruošia priimti ir gerbti Ukrainos suvereniteto“

Tokius veiksmus jis pavadino „nesąžiningais“ ir nederančiais atsakingoms pajėgoms. Ukrainiečių deportacija iš šalies, dažnai į izoliuotus ir prastos ekonominės padėties Rusijos regionus, Kyjivo teigimu, yra dar vienas ženklas, kad Putinas tiesiog „nesiruošia priimti ir gerbti Ukrainos suvereniteto“.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis balandžio pradžioje, šešioms savaitėms praėjus nuo mirtį nešančios Rusijos invazijos pradžios, sakė, kad tūkstančiai ukrainiečių išsiųsti į Rusijos teritoriją. Tačiau tuo tarpu šie skaičiai išaugo iki 1,19 milijono žmonių, įskaitant ir 200 000 vaikų, teigė Ukrainos ombudsmenė Liudmila Denisova.

J. Kirby atsisakė komentuoti teiginius, kad šios deportacijos – tai tautinio valymo operacija, pabrėždamas, kad tokius apibūdinimus tvirtinti turi ne Pentagonas. Tačiau jis sakė, kad „Rusijos brutalumui“ karo metu įrodymų netrūksta. Maskva jau „75 dienas gyvuliškai elgiasi su Ukrainos tauta ir Ukrainos žmonėmis“, sakė jis, ir pridūrė, kad „kai tik atrodo, kad žemiau pulti nebeįmanoma, jie įrodo, kad klydome“.

Iš apgulto Mariupolio miesto pabėgę civiliai papasakojo, kaip atrodo rusų „filtravimo“ postai. Keletas evakuotųjų naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad jie buvo apklausti, nurengti ir apieškoti, paimti jų pirštų atspaudai, patikrinti telefonai ir dokumentai.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečiai reikalauja paleisti mažametės mergaitės mamą

„Jie mūsų klausė, ar norime važiuoti į Rusiją, ar pasilikti ir atstatyti Mariupolio miestą“, – sakė iš Mariupolio „Azovstal“ gamyklos evakuota Natalija, – „Bet kaip aš galiu atstatyti Mariupolį? Kaip galiu ten grįžti, jei Mariupolio miesto tiesiog nebėra?“ Natalija prašė neatskleisti jos pavardės.

Tuo tarpu ukrainiečiai reikalauja paleisti mažametės mergaitės mamą, kurią rusų užpuolikai pagrobė evakuacijos iš didžiulės „Azovstal“ gamyklos metu. Karo medikė Viktorija Obidina, anot pranešimų, buvo Rusijos karių pagrobta gegužės 8 dieną, sekmadienį, kai ir vyko evakuacija.

Jos keturmetė dukra yra saugi, ja kol kas rūpinasi ukrainiečių šeima Zaporižėje. Mergaitė nuo mamos buvo atskirta per Ukrainoje švenčiamą Motinos dieną.

Apie Viktorijos pagrobimą pranešė „Azovo“ pulkas. Jie teigė: „Motina liko filtravimo stovykloje, vadinamosios Donetsko Liaudies Respublikos teritorijoje. Į Zaporižę šiandien atvyko tik vaikas, per Motinos dieną, o mamos buvimo vieta yra nežinoma“.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos žiniasklaida mano, kad moteris yra laikoma vadinamojoje „filtravimo stovykloje“ Manguše, prorusiškos DLR teritorijoje. Mergaitė evakuacijos autobusu į Zaporižę keliavo viena. Šiai istorijai plačiai pasklidus socialiniuose tinkluose, žmonės iš Ukrainos ėmė reikalauti tuoj pat paleisti mamą.

Ši mergaitė, vardu Alice, daug kam jau buvo matyta plačiai pasklidusiame vaizdo įraše, kuriame ji kartu su mama slepiasi po „Azovstal“ gamykla esančiame bunkeryje. Įrašo metu mama su dukra ten jau buvo praleidusios daugiau nei mėnesį, o filmuojama Alice sakė, kad labai nori namo.

TOLIAU SKAITYKITE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų