• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai galima išgirsti posakį „mano namai – mano tvirtovė“. Panašiu posakiu vadovaujasi ir Plungės rajone, Stanelių kaime, gyvenanti Rasa Gliožytė, kuri susikūrė išskirtinio grožio kiemą. Jame, kaip pati moteris sako, kiekvienas žiedas apčiupinėtas, prižiūrėtas ir mylimas.

22

Neretai galima išgirsti posakį „mano namai – mano tvirtovė“. Panašiu posakiu vadovaujasi ir Plungės rajone, Stanelių kaime, gyvenanti Rasa Gliožytė, kuri susikūrė išskirtinio grožio kiemą. Jame, kaip pati moteris sako, kiekvienas žiedas apčiupinėtas, prižiūrėtas ir mylimas.

REKLAMA

„Viskas prasidėjo po truputėlį. Aš čia gyvenu tik tris metus, tai viskas ėjosi pamažu, po truputėlį derinant augalus, sodinant ir prižiūrint.

Tiesa, kolkas to vaizdo dar nėra didelio, tačiau augalams paūgėjus – jis bus dar gražesnis“, – šyptelėjo Rasa.

Gyvena visžalių augalų karalystėje

Vienas iš pagrindinių Rasos kiemo akcentų – visžaliai augalai. Moteris paaiškino, kad jai labai svarbu, jog augalai galėtų džiuginti visais metų laikais.

„Daugiausiai auginu pušis, tujas. Na, visžalius augalus. Aš noriu, kad jie būtų gražūs ir žiemą, dėl to juos renkuosi“, – paaiškino moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridėjo, kad visžaliai augalai – ne vieninteliai, kuriuos moteris mėgsta. Jos sąraše taip pat yra ir žydinčios gėlės bei smilginiai augalai:

REKLAMA

„Man patinka ir tos žydinčios gėlės, bet jos labiau yra vienmetės, kurios vasarą gražiai atrodo. O tos daugiametės – žydi, bet paskui jau nebeturi tokio grožio. Bet, žinoma, kiekvienam savo.

Taip pat mėgstu ir įvairius smilginius augalus. Mažesni ar didesni, bet jie man labai patinka.“

Iššūkių išvengti nepavyko

Rasa neslėpė, kad kuriant sodo aplinką su iššūkiais susidurti teko. Ji tikino, kad reikėjo atrinkti augalus, tinkančius dirvai, o ir visi akmenys, kurie puošia kiemą – surinkti ir atvežti savomis rankomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Na, pas mus labai smėlinga žemė. Nelabai galiu auginti visokių išskirtinių augalų, kuriems reikalinga derlinga žemė. Pas mus daugiau auga pušys.

Taip pat akmenys – kol juos susivilkome visus, tai tikrai atėmė daug jėgų. Norėtųsi ir didelių akmenų, bet nėra galimybės didelei mašinai privažiuoti“, – sunkumais dalijosi Rasa.

Visgi, nors iššūkių ir buvo, Rasa tikina, kad buvo verta. Meilė savo kiemui nugalėjo iššūkius:

„Visgi, man iš tiesų labai patinka sodininkauti. Anksčiau gyvenau kitur, tačiau susiklosčius palankioms aplinkybėms gavau šansą susikurti gražią aplinką. Tai ir dariau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodui daug priežiūros nereikia

Pokalbio metu įspūdingo sodo savininkė dalijosi, kad sunkiausia buvo pradžioje. Tačiau dabar sodui daug dėmesio skirti jau nebereikia.

„Tiesą pasakius, nereikia daug prižiūrėti. Dėl to tokio sodo ir norėjau. Aišku, kartais reikia pagenėti, kartais apkarpyti medelius. Štai iš smaragdinių tujų pasidariau bonsiukus, kokie ten man išėjo.

Tai priežiūros nėra daug. Aišku, ne visiems ir akmenys patinka, nors man jie labai gražūs“, – paaiškino moteris.

REKLAMA

Visgi, ji pridėjo, jog darbo yra pakankamai dėl žolės pjovimo. O labiausiai šiuo klausimu ji pasitiki savimi:

„Tiesa, žolės yra nemažas plotas pjovimui, o ją pjaunu pati, vyrui neduodu. Na, aš kruopščiau nupjaunu pati, labiau savimi pasitikiu (juokiasi).“

Kasdien mėgaujasi sodo vaizdu

Rasa atskleidė, kad nors kiemu nėra iki galo patenkinta, tačiau mato jame daug grožio. Jai svarbiausias aspektas – natūralumas.

„Nėra, kad mano sodas man iki galo patiktų. Tačiau patinka jo vieta, nes šalia yra didelių medžių.  Aš ir pati jų prisisodinau.

REKLAMA

Mes, tiesą pasakius, net sklypo nelyginome. Su vyru norėjome, kad viskas atrodytų ir būtų natūraliai“, – paaiškino moteris.

Visgi, moteris džiaugiasi įdėtu darbu ir tikina, kad jai svarbus kiekvienas gėlės žiedas ir krūmas, kurį ji pasisodino. Ji pridėjo, kad apie tai jos vyras jau ėmė juokauti:

„Šiaip, kaip mano vyras juokauja sakydamas: „Kasdien išeina ir glosto gėlių galvas“.

Iš tiesų, kiekvieną dieną išeinu pažiūrėti, kas pražydo, koks krūmelis, kam reikia pagalbos. Aš juos aplankau kiekvieną dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O dar pas mus yra pavėsinė su terasa, tai ir ten pasėdime, pažiūrime, kur tas miškelis. Mėgaujamės tuo sukurtu vaizdu.“

Turi patarimų visiems

Paklausta apie tai, kokių patarimų turi tiems, kurie norėtų įsirengti panašų sodą, Rasa išskyrė kelis aspektus.

„Siūlyčiau rinktis augalus tokius, kurie nebijotų mūsų žiemų. Aš įprastai pasižiūriu, kaip žmonės augina augalus, kaip jiems jie laiko, viską ištiriu ir tada prisitaikau sau.

Pas mane labiau auga augalai iš senų laikų, nors ir dabar pirkti. Turiu žinoti, kad jie tikrai galės gyventi pas mane, augti.

Dar iš ankstesnės vietos, kurioje gyvenau, pasimokiau, kad negalima augaliukų tankiai susodinti, nes jie užauga ir reikia juos iškasti. Būna tikrai gaila.

Dabar ir pati laukiu rezultato, kol viskas – augaliukai, krūmai, medžiai – man užaugs“, – baigė pokalbį ji.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų