• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis, VMVT Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone.

4

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis, VMVT Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone.

REKLAMA

Šioje įmonėje, tiekiančioje produkciją į vaikų ugdymo įstaigas bei socialinės globos namus, inspektoriai aptiko netvarką, nešvarą, o visą tai bei maisto saugos pažeidimus patvirtino ir laboratoriniai tyrimai.

Atrinkus valstybinius šviežios paukštienos bei patalpų, įrangos nuoplovų mėginius – paukštienoje aptikta salmonelė, o patalpų ir įrangos nuoplovų mėginiuose – monocitogeninė listerija, kuri yra viena iš pavojingiausių bakterijų, galinti sukelti įvairius sveikatos sutrikimus žmonėms.

Inspektoriai taip pat aptiko kito gamintojo pagamintų dešrelių, kurios buvo perženklinamos ir realizuojamos kaip įmonės UAB „Riamona” pagaminta produkcija, vartotojams pateikiant klaidingą informaciją apie produkto sudėtį, maistinę ir energetinę vertę.

REKLAMA
REKLAMA

Dešrelės pagamintos iš vištienos, tačiau paženklinamos kaip pagamintos iš kiaulienos. Dalis įmonėje pagamintų mėsos gaminių, neatitinka jiems taikomų kokybės reikalavimų – pagaminta produkcija parduodama kaip aukščiausios rūšies mėsos gaminiai, tačiau jų gamybai buvo naudojama mechaniškai atskirta mėsa, kuri neleidžiama naudoti aukščiausios rūšies mėsos gamininių gamyboje.  

REKLAMA

Sunaikinta virš 4 tonų produktų

Be šiurkščių produkcijos ženklinimo ir gamybos pažeidimų, įmonėje taip pat nustatyti daugybiniai ir grubūs higienos pažeidimai – patikrinimo metu maisto ruošimo patalpos buvo nešvarios ir netvarkingos.

Įrenginių paviršiai padengti įsisenėjusiomis apnašomis, ant sienų ir lubų pastebėtos pelėsio apnašos, susikaupęs kondensatas.  Inventorius ir įranga padengta įsisenėjusiomis apnašomis, paviršiai paveikti korozijos.

REKLAMA
REKLAMA

Patalpose buvo tik šaltas vanduo, dalis plautuvių nefunkcionavo. Dalyje gamybinių patalpų nuotekų sistema nesandari, nuotekos bėgo tiesiai ant grindų. Įmonėje neužtikrinama transportavimo taros higieninė būklė,  netinkamai tvarkomos ŠGP atliekos, neužtikrinama darbuotojų asmens higiena, ant įrengimų taip pat pastebėti kenkėjų pėdsakai (voratinkliai, vorai, graužikų išmatos, skraidantys vabzdžiai), nustatyta kryžminės taršos galimybė.  Ir šis higienos pažeidimų sąrašas nėra baigtinis – jų buvo ir dar daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Produkcijos gamybai buvo naudojami maisto produktai su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Patikrinimo metu rasta neaiškios kilmės, neženklintų žaliavų ir produkcijos, kurių atsekamumas negalimas.

Įmonės veikla sustabdyta, visa nesaugi ir nekokybiška produkcija sunaikinta (iš viso virš 4 tonų), atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės priemonės.

Šiuo metu tyrimas tęsiamas.

Sunaikinta 4 tonos produktų. Ar nebūtų geriau atiduoti juos benamių gyvūnų prieglaudos...


Siaubas,alio,socdeme,kas čia per šlykštumai,giriesi kasdien,o kur darbai?
Šokiravo specialistus
Šokiravo specialistus
Tai gal tie "specialistai" tegul dirba kaip priklauso dirbti. Sėdi kabinetuose kava gerinedami į metus kartą išeina kažko patikrinti, o šiiaip tai už lauknešelius būna sutvarkyti popieriai tokie kokių kažkam reikia. Ir vieša paslaptis kad kažkas įtakingas pasako kad to ar kito negalima tikrinti. Visur čia tokia betvarkė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų