Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, policijos atstovai pranešimo sulaukė ketvirtadienio vakarą, apie 21.09 val. Pirminė informacija buvo tokia, kad prieš 2 minutes pranešėja pamatė kieme gulintį merginos kūną.
Kūnas gulėjo ant asfalto. Buvo informuoti medikai ir policijos pareigūnai. Pranešėja teigė, kad prieiti bijo, matosi kraujo.
Vėliau patvirtinta, kad apie 21.07 val. Didlaukio g. rastas 2003 m. gimusios merginos kūnas. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis mirties priežasčiai nustatyti.
Pastebėkite šiuos ženklus laiku
Nors daugiau informacijos apie šį įvykį neteikiama, lietuviai ėmė kelti klausimą dėl jaunų žmonių emocinės gerovės, opią savižudybių problemą.
Apie tai, kaip atpažinti ženklus, kad artimas žmogus gali galvoti apie savižudybę, anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo psichologas, psichoterapeutas Gediminas Navaitis.
Kaip anksčiau teigė ekspertas, į tam tikrus reiškinius reikia žvelgti plačiau, kad galėtume susidaryti aiškesnį vaizdą.
„Nors psichologinė pagalba žmonėms Lietuvoje gerėja, yra pokyčių, tačiau negalima nutylėti fakto, kad, visgi, Lietuva vis dar yra savižudybių skaičiumi pirmaujanti šalis. Ir tokiu „pirmavimu“ nėra dėl ko džiaugtis“, – sakė G. Navaitis.
Kaip teigė psichologas, niekada nebus vienos priežasties, kuri paaiškins, kodėl žmonės nusprendžia nusižudyti. Tačiau klaidinga manyti, kad tik specialistai gali įvertinti ir pastebėti kito asmens vienišumą, jo problemas.
Pasak G. Navaičio, prastą žmogaus psichinę būklę galima įtarti tuomet, kai šis jaučiasi vienišas, neturintis su kuo bendrauti, net jei yra kitų žmonių apsuptyje.
Taip pat asmuo gali užsiminti ir išsakyti tokias mintis, pavyzdžiui, kad šis yra niekam nereikalingas, kad niekas neverks per jo laidotuves ar kad į jas niekas neatvyks.
„Kiekvienas iš mūsų tokių požymių galėtų pastebėti ir daugiau: žmogus atsisveikina, sutvarko kažkokius savo darbus, reikalus, tarsi nebesiruoštų jų daugiau daryti. Būtų didelė klaida ieškoti vieno kokio nors požymio ir iš jo spręsti, kas vyksta žmogaus galvoje.
Žmogus yra prieštaringas, įvairus. Jeigu artimiesiems būsime atidesni, patys pastebėsime tarpusavyje persipinančius nusivylimo, neadekvatumo ir atsiribojimo ženklus, suprasime, kad už jų gali slypėti ir ketinimas nusižudyti“, – anksčiau aiškino ekspertas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!