naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Prakalbo už narkotikų laikymą Rusijoje sulaikytas lietuvis: savo vestuves atšventė kalėjime (tv3.lt fotomontažas)

36-erių Dainius Gedvilas pasiryžo gyvenimo avantiūrai, jis – vienas iš projekto „Bokso akademija“ dalyvių. Avantiūrų jo gyvenime iki šiol netrūko, vyras šiuo metu atlieka įkalinimo bausmę, tiesa, jau metus laiko yra perkeltas į pakelės namus.

11

36-erių Dainius Gedvilas pasiryžo gyvenimo avantiūrai, jis – vienas iš projekto „Bokso akademija“ dalyvių. Avantiūrų jo gyvenime iki šiol netrūko, vyras šiuo metu atlieka įkalinimo bausmę, tiesa, jau metus laiko yra perkeltas į pakelės namus.

REKLAMA

Pasakodamas savo istoriją naujienų portalui tv3.lt vyras nusijuokia, kad daugeliui yra geriau žinomas kaip Dainiukas. Iš Pagėgių savivaldybės kilęs vyras yra pasiryžęs ne tik keisti savo gyvenimą, bet ir nušluostyti visiems nosis „Bokso akademijoje“.

Apie projektą D. Gedvilas tikina sužinojęs socialiniuose tinkluose, o ir boksas jam nesvetimas, jau beveik metus vėl užsiima šiuo sportu, tad nusprendė išbandyti jėgas.

„Nuėjau, pasikalbėjau su administracija, administracija pritarė, išleido, užpildžiau anketą, gavau kvietimą ir patekau“, – šypteli pašnekovas.

REKLAMA

Boksu jis susidomėjo dar paauglystėje: „Boksas yra mano pirma meilė, kalbant apie sportą. 14 metų pirmą kartą Šilutėje išbandžiau boksą, man labai patiko, bet taip susiklostė aplinkybės, teko išsikraustyti iš Šilutės.

REKLAMA

Pagėgiuose nebuvo bokso, taip ir baigėsi mano boksininko karjera. Gal 2013-2014 metais vėl pradėjau užsiiminėti koviniu sportu, teko dalyvauti varžybose.“

Pirmąjį kartą nepasimokė

Planus siekti sportininko karjeros pakoregavo patekimas į įkalinimo įstaigą. Vis tik, net ir ten, nors buvo draudžiama, Dainius susirasdavo bendraminčių ir treniruodavosi.

Šiuo metu D. Gedvilas vis dar atlieka bausmę, tačiau jau metus laiko yra perkeltas į pakelės namus. Jis neslepia, kad tai jau antroji jo atliekama bausmė.

REKLAMA

„Po pirmo karto, turbūt, nepasimokiau... Antrą kartą Rusijoje padariau nusikaltimą – narkotikų laikymas, didelis kiekis. Gavau bausmę ten, 2019 m. mane parvežė į Lietuvą atlikinėti toliau bausmę“, – pasakojo Dainius.

Tik Rusijoje jis nei gyveno, nei keliavo. Pagėgiai – miestas, besiribojantis su Kaliningrado sritimi, būtent ten vyras ir buvo sulaikytas:

„Gyvenau Pagėgių rajone, kur nuo jaunystės klestėjo kontrabanda, dideli kiekiai kontrabandos. Gal nuo 15 metų tokiame gyvenime viriau – kontrabandininkai, gaujos, dideli pinigai. Tai gadina žmogų.

REKLAMA
REKLAMA

Buvau pripratęs prie didelių pinigų, pirmą kartą išėjęs iš pradžių bandžiau taisytis, niekur nelįsti, bet darėsi vis sunkiau išgyventi, pradėjau vėl nesąmones daryti. Ir... Vėl papuoliau. Normalus dalykas buvo nueiti į Rusiją, pareiti tą pačią dieną, tai nebuvo nieko ypatingo.“

Išmoko svarbią pamoką

Antrasis patekimas į įkalinimo įstaigą atvėrė akis. Dainius be galo nori keistis, šiandien daro viską, kad galėtų kuo daugiau laiko praleisti su savo šeima – žmona ir dukrele.

REKLAMA

„Kaip sako, po 30 metų vyrai pradeda protauti. Aš antrą kartą sėdau 29 metų, ilgai sėdėjau vienutėje kalėjime, Rusijoje, nė kalbos nemokėdamas gerai. Grėsė tikrai labai didelė bausmė, nuo 15 iki 25 metų.

Viskas apsivertė, pradėjau galvoti, ką aš darau, kodėl taip padariau, kodėl toks durnas buvau? Gavau 9 metus, parvežė į Lietuvą ir nepaleidau minties, kad reikia daryti kažką kito“, – kalbėjo D. Gedvilas.

2019 m. atlikta ekstradicija ir jis pargabentas tęsti bausmę Vilniuje. Įkalinimo įstaigoje, paties COVID-19 pandemijos įkarščio metu, internete jis susipažino su savo žmona. Vos pasibaigus karantinui, pora atšventė vestuves, o žmonai pastojus, vyras perkeltas į pakelės namus.

REKLAMA

„Aš jau esu tarpinėje stotelėje, gerai elgiausi, nepažeidinėjau taisyklių, tad mane perkėlė į pusiaukelės namus, kuriuose resocializuojama, ruošiama laisvei.

Kitą mėnesį laukia komisija, po Naujų metų jau, turbūt, būsiu laisvas“, – šypteli pašnekovas ir džiaugiasi, kad daugiau laiko galės skirti šeimai, nes kol kas pas žmoną ir dukrą iš Vilniaus gali grįžti tik savaitgaliais.

Pasiryžęs siekti pergalės

Jau beveik metus laiko jis taip pat dirba mylimą darbą: „Darbas patinka, kolektyvas geras, linksma būna darbe. Jeigu būna išeiginė, niekur negaliu eiti, turiu būti pakelės namuose, tai norisi eiti į darbą.

REKLAMA
REKLAMA

Niekada gyvenime nepagalvojau, kad galėsiu pasakyti tokius žodžius, kad man patiks eiti į darbą ir norėsiu ten eiti.“

Paklaustas, kokį tikslą dabar sau kelia, D. Gedvilas nė nesudvejoja – labiausiai nori atsistoti ant kojų, sugrįžti į normalų gyvenimą, leisti laiką su šeima. Motyvacijos keistis ir tapti geresne savo versija jam netrūksta, motyvuoja ir jį supanti aplinka.

„Šiuo metu man viskas gerai, nieko nesinorėtų keisti ir viską sugadinti. Artimieji labai daug tikisi iš manęs, neduok Dieve, padarysiu kažką blogo. Žmonės į mane deda daug vilčių. Pagalvoju, būtų gėda vėl kažkur papulti“, – sako jis.

REKLAMA

Dainius pasiryžęs ne tik keisti gyvenimą, bet ir laimėti „Bokso akademiją“ – juk to čia ir atėjo. Netrūksta nei motyvacijos, nei noro, nei jėgos, treniruojasi su puikia komanda, tad savo jėgomis nė nedvejoja.

„Blogiau nebus, kad sudalyvausiu ir laimėsiu (juokiasi). Pasitikėjimo man netrūksta, jeigu užsibrėžiu tikslą, visąlaik nueinu iki galo. Per tiek metų mano charakteris susiformavęs, aš mačiau daug juodo ir balto, pora smūgių manęs tikrai nesustabdys“, – pergalingai pareiškė D. Gedvilas.

Tarptautinį bokso šou „Bokso akademija“ stebėkite per Go3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų