REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Paaiškėjo, kas galėtų pakeisti Putiną (nuotr. SCANPIX)

Ekspertai mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rimtai serga, todėl kyla klausimai, kas galėtų pakeisti šalies vadovą jam mirus.

7

Ekspertai mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rimtai serga, todėl kyla klausimai, kas galėtų pakeisti šalies vadovą jam mirus.

REKLAMA

Sklandų daugybė gandų apie sparčiai prastėjančią Vladimiro Putino sveikatą. Ekspertai mano, kad jis serga vėžiu ir dėl to jam buvo atlikta skubi operacija. Visam pasauliui šiuo metu kyla vienas klausimas – kas taptų naujuoju Rusijos vadovu mirus V. Putinui.

Praėjusių metų spalį, amerikiečių transliuotojas „CNBC“ šį klausimą uždavė pačiam Putinui. „Aš norėčiau neatsakinėti į tokius klausimus“, – pareiškė Putinas.

Pateikė vieną versiją

Jeigu tik Putino sveikata leis, jis valdžioje galėtų išsilaikyti iki 2036 metų. 2008 metais jis buvo apsikeitęs pareigomis su Dimitrijumi Medvedevu ir tapęs Ministru Pirmininku, o 2012 metais ir vėl grįžo į prezidento pareigas, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiai metais jis išleido įstatymą, kuris leidžia jam „pratęsti prezidentinių pareigų terminą“, o tai reiškia, kad jis dar du kartus gali kandidatuoti į prezidentus 6 metų kadencijoms.

REKLAMA

Kaip rašo „Business Insider“, Putino priimtame įstatyme, leidžiančiame jam kandidatuoti dar du kartus, yra išlyga, kad Michailas Mišustinas, apibūdinamas kaip „mažai žinomas mokesčių pareigūnas“, perims Rusijos kontrolę, jei Putinas mirtų.

Mišustinas nuo 2020 metų sausio yra Rusijos Ministras Pirmininkas. 56-erių vyras oficialiai perimtų Rusijos kontrolę į savo rankas mirus Putinui ar jam nebegalint pasirūpinti valstybės valdymu. Mišustinas šaliai vadovautų 90 dienų arba iki tol, kol būtų surengti rinkimai.

REKLAMA
REKLAMA

Galimas Putino įpėdinis apibūdinamas kaip begalis ir be didelių ambicijų.

„Ne ką geresnis už Putiną“

Buvęs Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos generolas leitenantas, norėjęs likti anonimu, pareiškė, kad jei Putinas bus išvežtas operacijai, Rusijos federalinės policijos Saugumo tarybos vadovas Nikolajus Patruševas laikinai perims valdžią.

Visgi buvęs šnipas pridūrė, kad Patruševas „ne ką geresnis už Vladimirą Putiną“ ir „jeigu jis perims valdžią, problemų Rusijoje padaugės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dešiniąja Putino ranka vadinamas Patruševas, pasak Rebekos Koffler, buvusi DIA žvalgybos pareigūnė, yra „didžiausią įtaką Kremliaus biurokratijai darantis žmogus“ ir „vienintelis žmogus, kurie Putinas pasitiki“.

„New York Post“ Rebeka rašo: „Panašu, kad abu šie vyrai yra užsakę rusų „priešų“ žudymus ir nuodijimus“.

Moteris paaiškina, kad kai kurie žmonės tiki, jos 1999 metais jie užsakė gyvenamojo namo susprogdinimą, kurio metu žuvo apie 300 civilių. Tai buvo padaryta, kad būtų galima apkaltinti Čečėnijos teroristus ir pradėti karą Čečėnijoje.

REKLAMA

Ateinantį kovą Putino populiarumas buvo toks didelis, kad jo pakako prezidento postui užimti. Aleksandras Litvinenko apkaltino Putiną ir Patruševą dėl sprogimo ir buvo apnuodytas radioaktyviais chemikalais.

Koffler sako, kad Patruševas taip pat yra „anti-Amerikos propagandistas, kuris neseniai apkaltino JAV planuojant ant Ukrainos numesti atominę bombą ir dėl to apkaltinti Rusiją.

„Yra senas rusų posakis: „Du batai sudaro porą“. Putinas ir Patruševas tobulai tinka vienas kitam“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų