Prakalbo apie anapilin iškeliavusį princą Philipą: „Su juo mirė visa džentelmenų karta“

Šiandien, sulaukęs 99-erių metų, pasaulį paliko Edinburgo hercogas, Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyras, princas Philipas. Etiketo specialistas Giedrius Drukteinis sako, kad princas Philipas buvo tikras džentelmenas, o kartu su juo mirė ir visa džentelmenų karta.

24

Britų karališkoji šeima turi didelę įtaką ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir visame pasaulyje. Ne paslaptis, kad būtent šios šeimos nariai akylai stebimi, o jų elgesys kruopščiai aptariamas.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Princas Philipas

G. Drukteinis teigia, kad nors princas dažnai likdavo karalienės Elžbietos šešėlyje, „jis nesuteikė progų karalienei nervuotis, kelti skandalus, pavyzdingai atliko jam skirtas pareigas.“

Iš kitų karališkosios šeimos narių, pasak G. Drukteinio, princas išsiskyrė santūrumu. „Jis buvo atstovas senosios džentelmenų kartos, tokių vyrų, kokių šiais laikais nebėra. Jis gyvenime matė ir šilto, ir šalto, todėl jis buvo nepalyginamai tvirtesnis viduje.

Be to, jis buvo jūrų karininkas, todėl turėjo atitinkamas savybes, kurias turėjo turėti Didžiosios Britanijos jūrų karininkai. Ir tokiu jis, tiesą sakant, išliko iki pat galo“, – sako G. Drukteinis.

Su princu Philipu mirė visa džentelmenų karta

Princas Philipas nugyveno beveik šimtmetį, tačiau, pasak etiketo specialisto G. Drukteinio, iš jo kai ko pasimokyti galėtų ir dabartiniai vyrai. „Visų pirma – ištikimybės savo žmonai. Nieko nebestebina vyro noras mesti ilgametę žmoną ir nubėgti paskui jauniklę. Princas Philipas šito niekada nepadarė“, – pasakoja ekspertas.

„Jis buvo, visų pirma, geras tėvas. Santuokoje jie išbuvo daugiau nei 70 metų – tikrai galima pasimokyti šeimyninio gyvenimo, stabilumo, pastovumo... Su juo mirė visa džentelmenų karta, kuri vargu, ar kada besugrįš“, – sako G. Drukteinis.

Svarbu, pasak etiketo žinovo, ir pagarba kitam. „Nors ir turėjo visą pasaulio aprangą prieinamą, rengėsi gražiai, santūriai, elegantiškai. Jis laikėsi manierų, stengėsi būti mandagus ir padoriai elgtis su visais žmonėmis. Tačiau šiais laikais mes į tokius žmones žiūrime kaip į senovinius paveikslus muziejuje“, – sako pašnekovas.

REKLAMA

Santūrūs santykiai tarp sutuoktinių – tik įvaizdis

Karalienė Elžbieta II savo vyrą laikė jos „stiprybe ir ramybe“, o jų meilės pavydėti galėtų daugelis. Santuoka truko net 73 metus. Nors atsiranda skeptikų, sakančių, kad jų santykiai buvo šalti, etiketo specialistas teigia, kad tai – tik įvaizdis.

„Karališkųjų sutuoktinių meilė nėra toks holivudinis dalykas, kai meilė turi būti viešai demonstruojama, o vėliau plačiai aptarinėjama. Atkreipkime dėmesį, kad net per savo vestuves princas Čarlzas ar Viljamas pasibučiuodavo su savo žmonomis, kokį atgarsį tai sukeldavo, nes tai buvo reti vieši atvejai. Ta meilė nėra tokia, kokią mes suprantame matydami pop pasaulio žvaigždžių demonstruojam, todėl ir jų meilė gali atrodyti santūri, per atstumą, reglamentuota. Meilė buvo bet kuriuo atveju, tik ji buvo stropiai slepiama nuo viešumo. Tai, kad jis visada būdavo šalia karalienės, parodo labai daug“, – aiškina etiketo žinovas.


Rašyti komentarą...
Q
Qna
2021-04-10 06:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puikus jų gyvenimas ir pavyzdys mums visiems
Atsakyti
-1

a
2021-04-10 17:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tai meilė ir pagarba vienas kitam. Am,žiną atilsį
Atsakyti
0

S
Sena kaunietė
2021-04-10 16:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės kur jūsų žmogiškumas! Juk mirė žmogus, ir sakoma apie mirusi gerai ar nieko. Negi jau visai nužmogėjote.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų