Prabilo savaitgalį Alytuje žuvusių mergaičių giminaitė: „Šeima labai staigiai subyrėjo“

Šeštadienį, Alytaus rajono Žaunieriškių kaime, įvyko skaudi avarija. Nuo kelio nuvažiavo ir apvirto „Renault“ automobilis, kuriame važiavo dvi šeimos: 8 žmonės, iš jų – 4 nepilnamečiai vaikai. Avarijos vietoje žuvo 7 ir 9 metų mergaitės. Dabar žuvusių mergaičių giminaitė kreipiasi į geros valios žmones.

Policijos duomenimis, 2 nepilnametės žuvo (gimusios 2012 ir 2013 m.), sužaloti kartu važiavę keleiviai: moteris (g. 1991 m.), du vyrai (g. 1986 ir 1995 m.), mergaitė (g. 2015 m.) ir berniukas (g. 2018 m.), kurie šiuo metu po operacijų paguldyti į ligonines.

Pranešama, kad automobilio vairuotojas įvykio metu buvo blaivus, vėliau išleistas gydytis ambulatoriškai.

Papasakojo, kaip laikosi šeima

Su naujienų portalo tv3.lt portalo redakcija susisiekusi šeimos giminaitė Ramunė sako, kad šeimai dabar labiausiai reikėtų finansinio palaikymo. Ji kreipiasi į visus žmones, kurie galėtų suteikti pagalbos šiuo tragišku metu.

„Labiausiai reikėtų psichologinės pagalbos. Padėtis gan sunki, kadangi vienos žuvusios mergaitės vienas iš tėvų pats yra Kauno klinikose, kitas Alytuje, abudu po operacijų. Vienas vaikas irgi Kaune visas sugipsuotas, irgi po operacijos. Mama vienos iš nukentėjusių šeimų, kuri nedalyvavo eismo įvykyje, dabar labai keblioje padėtyje, bendrauja su psichologais. Padėtis tikrai nekokia, šeima taip staigiai subyrėjo“, – sako į tv3.lt portalą besikreipusi moteris.

Gydytojai neseniai pranešė, kad yra tikimybė, kad automobiliu važiavusi moteris vaikščios, kadangi anksčiau buvo pranešta apie galimą stuburo smegenų pažeidimą.

„Avarijoje nebuvusi mama gavo žinią, kad ir jos dukros gali neišgyventi. Šeima turės kažkaip gyventi, bet tikrai reikės psichologų ir psichiatrų pagalbos“, – kalbėjo moteris.

Vairuotojas trumpam prarado budrumą

Siaubinga nelaimė praėjusį savaitgalį Alytaus rajone, Žaunieriškių kaime, pareikalavo vos 7-erių ir 9 metų mergaičių gyvybių. Blaiviam vairuotojui praradus budrumą, automobilis užvažiavo ant kelkraščio, transporto priemonę sumėtė, ji vertėsi ir atsidūrė griovyje.

Septynviečiu automobiliu važiavo 8 asmenys – keturi suaugusieji ir tiek pat nepilnamečių vaikų. Automobilis „Renault“ buvo visiškai sumaitotas. Policija teigia, kad greičio viršijimo faktas nebuvo užfiksuotas, tačiau tiriamos visos versijos.

Automobiliu vyko dvi šeimos. Sužeistiesiems iš vienos šeimos pakako medikų pagalbos ir jie sužalojimus gydosi namuose. Tuo metu išgyvenę kitos šeimos nariai toliau gydomi ligoninėje. Policijos atstovai naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad pavojaus jų gyvybėms nebėra. Tiesa, patys sužalojimai detalizuoti nebuvo.

REKLAMA

Teikiama psichologinė pagalba

Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad nukentėjusiose šeimose yra ir daugiau vaikų, tačiau saugodami nelaimę patyrusių šeimų konfidencialumą neatskleista, kiek tiksliai vaikų augina minėtos šeimos.

Pridurta, kad vaiko teisių gynėjai suorganizavo psichologinę pagalbą šeimai, kuri šiuo metu gydosi ambulatoriškai namuose.

„Kita nelaimę patyrusi šeima šiuo metu yra medikų priežiūroje. Vaiko teisių gynėjai pasirengę suteikti reikalingą pagalbą, kai tik šeima bus pasirengusi ją priimti“, – teigė R. Kruk.

Nukentėjusiųjų giminaitė žmonių prašo finansinės pagalbos. Lėšas galite pervesti į šią sąskaitą:

Gavėjas: Ramunė Giedraitė

Paskirtis: Auka nukentėjusiems po tragedijos

Sąskaitos nr.: LT747300010168418272


Rašyti komentarą...
R
Ramunei Aukštuolytei
2021-07-05 20:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet teksto autorius tikras žioplys, nes rašo, kad žuvo 6 ir 9 metų mergaitės, o gimusios 2012 ir 2013 metais.
Artimiesiems nuoširdi užuojauta, mergaitėms amžiną atilsį...
Atsakyti
-32

.
...
2021-07-05 19:21:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na parašyta kad reikia finansinės pagalbos kaip suprantu psichologams ir gydymams.
Atsakyti
-26

M
Meda
2021-07-05 19:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia finansinės ar psichologinės?
Atsakyti
-27

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų