• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau visai netrukus dauguma šeimų sės prie šventinio Velykų stalo, aplankys vieni kitus svečiuose. Kiekvienais metais daugelis vis galvoja, kaip numarginti pagrindinį Velykų akcentą – kiaušinį, kad šis sužavėtų kitus. Dalinamės net penkiais populiariausiais būdais, kurie padės margučius paversti įspūdingais.

Jau visai netrukus dauguma šeimų sės prie šventinio Velykų stalo, aplankys vieni kitus svečiuose. Kiekvienais metais daugelis vis galvoja, kaip numarginti pagrindinį Velykų akcentą – kiaušinį, kad šis sužavėtų kitus. Dalinamės net penkiais populiariausiais būdais, kurie padės margučius paversti įspūdingais.

REKLAMA

Kiaušinių dažymo būdų yra visa gausybė. Vieni jų paprastesni, kiti – originalesni, o treti skirti tik jais pasigrožėti, o ne valgyti.

Sužinokite, kokie kiaušinių marginimo būdai tarp lietuvių yra populiariausi ir spėkite juos išbandyti dar šiandieną. 

Dažymas ryžiais

Jums reikės: keramikinių arba kietai virtų kiaušinių; plastikinių stiklinaičių; sausų ryžių; maistinių dažų.

Instrukcijos. Pirma pasiimkite plastikinę stiklinaitę arba maišelį. Į jį pripilkite paprastų sausų ryžių. Rekomenduojama į plastikinę stiklinaitę ryžių pripilti maždaug iki trečdalio. Kiekvienai spalvai reikės atskiros ryžių stiklinaitės ir atskiros tuščios stiklinaitės. Kai būsite pasiruošę plastikines stiklinaites, išsirinkite maistinių arba natūralių dažų derinius.

REKLAMA
REKLAMA

Rekomenduojami spalvų deriniai: violetinė ir mėlyna, raudona ir geltona, žalia ir geltona. 1015 lašų dažų užlašinkite tiesiai ant sausų ryžių. Tuščią plastikinę stiklinaitę uždėkite ant stiklinaitės su ryžiais, suglauskite jų kraštus ir viduje esančius ryžius gerai pakratykite, kad jie tolygiai pasiskirstytų.

REKLAMA

Kai dažai bus tolygiai pasiskirstę po ryžius, visus juos vėl suberkite į vieną stiklinaitę ir į ją įmeskite kiaušinį. Vėl suglauskite abiejų stiklinaičių kraštus ir stipriai kratykite tol, kol kiaušinis tolygiai nusidažys. Plastikines stiklinaites atskirkite ir išimkite kiaušinį. Padėkite jį džiūti. 

Pastaba. Nors tokiu būdu rekomenduojama dažyti keramikinius kiaušinius, tačiau šį metodą galite išbandyti ir dažant kietai virtus margučius. Jei pasirinksite kietai virtus kiaušinius, juos kratykite ne taip stipriai ir palikite džiūti šaldytuve, kad šie nesugestų.

REKLAMA
REKLAMA

Dažymas vienkartinėmis servetėlėmis

Jums reikės: virtų kiaušinių; kiaušinių dažų; vienkartinių servetėlių.

Instrukcijos. Paimkite dubenėlių tiek, kiek turite skirtingų kiaušinių dažų. Pripildykite juos virintu vandeniu, į kiekvieną įpilkite po šaukštelį acto. Užsidėkite vienkartines pirštines.

Kiaušinį apvyniokite vienkartine servetėle ir užpilkite šaukštą vienos spalvos, tada apvyniokite kita servetėle ir vėl užpilkite šaukštą kitos spalvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Servetėlių vyniokite ir spalvų užpilkite tiek, kiek norėsite. Kiaušinius, apvyniotomis servetėlėmis palikite lėkštėje, kol išdžius.

Dažymas svogūnų lukštais

Jums reikės: kiaušinių; geltonųjų arba raudonųjų svogūnų lukštų, 1 pjaustyto burokėlio; 2 valgomųjų šaukštų acto; pusės litro vandens; žolelių papuošimams; nailoninių kojinių ar pėdkelnių.

Instrukcija. Pėdkelnes sukarpykite maždaug 10 cm ilgio gabalėliais. Prie kiekvieno kiaušinio lašeliu vandens prilipdykite keletą lapelių ar gėlių žiedlapių ir tuomet švelniai jį suvyniokite į nailoninę kojinę ir užriškite abu galus.

REKLAMA

Į didelį puodą sudėkite svogūnų lukštus (taip pat ir burokėlius, jei juos naudojate) ir užpilkite juos vandeniu. Kai užvirs, virkite dar apie 10 minučių. Į verdantį vandenį po vieną sudėkite kiaušinius ir virkite 8-10 minučių, pagal skonį.

Palaukite, kol viskas visiškai atvės. Tada galėsite išimti kiaušinius iš vandens arba, jei norite ryškesnės spalvos, visą puodą palikite šaldytuve per naktį.

Kiaušinius iš puodo išimkite po vieną, pasidėkite į lėkštę ir perkirpkite kojines žirklėmis. Žoleles nuimkite ir popieriniu rankšluosčiu kiaušinius nusausinkite. Jei norite, kad kiaušiniai dar labiau spindėtų, galite juos patepti trupučių alyvuogių arba kokosų aliejaus.

REKLAMA

Pastaba. Nepamirškite svogūnų lukštų išmirkyti bent keletą valandų ar per naktį, jei norite išgauti gražią ir sodrią spalvą. Galite arba lukštuose mirkyti jau išvirtus kiaušinius, arba tiesiog įdėti juos į verdantį dažytą vandenį.

Jei norite marmuro rašto kiaušinių, kiekvieną kiaušinį įvyniokite į keletą geltonųjų svogūnų lukštų, tuomet gerai juos prispauskite kojinėmis. Tuomet virkite geltonųjų svogūnų lukštų dažuose, nenaudokite raudonųjų svogūnų lukštų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei norite išgauti švelnesnę, auksinę spalvą su raudonais atspalviais, naudokite geltonųjų ir raudonųjų svogūnų lukštų mišinį. Raštus ir ornamentus galite kurtis įvairiausiomis žolelėmis ar gėlių žiedlapiais – čia pasirinkimų yra tikra begalybė. Ypač gerai tinka: paparčiai, krapai ir dobilai.

Dažymas raudonu vynu

Jums reikės: kiaušinių; vyno. 

Instrukcija. Viskas, ką reikės padaryti – maždaug 7 minutes kiaušinius pavirti stipriame raudoname vyne. Prieš pradėdami juos virti, įsitikinkite, kad kiaušiniai yra pilnai panardinti vyne.

REKLAMA

Po to vyne juos reikės palikti dar 12 valandų. Paprasčiausias būdas – kiaušinius išvirti vakare ir palikti juos mirkti per naktį.

Po 12 valandų juos išimkite, sudėkite į sausą lėkštę ir palikite džiūti. Svarbu kiaušinių neplauti ir netepti aliejumi. Visiškai jų nelieskite, kol jie iki galo nenudžius. 

Pastaba. Svarbus dalykas – vyno nemaišyti su vandeniu. Jei tai padarysite, rezultatas nebebus toks geras. Be to, nenorėdami išleisti daug pinigų vynui, galite įsigyti pigiausiai kainuojantį raudoną vyną. Rezultatą gausite tokį patį.

REKLAMA

Dažymas skutimosi putomis

Jums reikės: kiaušinių; skutimosi putų; kiaušinių dažų; kepimo formos ar skardos.

Instrukcija. Ant kepimo formos arba padėklo pripurkškite skutimosi putų. Ant jų prilašinkite įvairiaspalvių kiaušinių dažų. Užsidėkite pirštinaites ir gerai išmaišykite dažus su putomis.

Virtus ir atvėsusius kiaušinius ištrinkite paruoštoje masėje ir dėkite ant popierinių rankšluosčių. 

Po kelių akimirkų su popieriniu rankšluosčiu nuvalykite likusį putų ir dažų sluoksnį nuo kiaušinių. Margučiai bus pastelinės spalvos, o jei sutepsite aliejumi, žavingai blizgės.

Pastaba. Toks kiaušinių marginimo būdas tinkamas tik tuomet, kai kiaušiniais norima pasigrožėti, o ne valgyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų