• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

15-metis Mykolas Davidonis iki šiol nerastas. Pagrindinė versija, kurią kelia jo tėtis Mindaugas Davidonis, yra tai, kad sūnus yra upėje. Būtent dėl to Nėris yra apieškoma pasitelkiant didžiules savanorių paieškas.

15-metis Mykolas Davidonis iki šiol nerastas. Pagrindinė versija, kurią kelia jo tėtis Mindaugas Davidonis, yra tai, kad sūnus yra upėje. Būtent dėl to Nėris yra apieškoma pasitelkiant didžiules savanorių paieškas.

REKLAMA

Vaikino dingimas iki šiol apipintas daugybe neatsakytų klausimų, o baimėje gyvena ne tik dingusiojo artimieji, bet ir moksleiviai, kurie iki nelaimės mokėsi kartu su Mykolu.

Netrukus po įvykio naujienų portalui tv3.lt dešimtoko, besimokančio Antakalnio gimnazijoje mama sakė, kad vaikams nėra teikiama tinkama psichologinė pagalba, kad mokykloje trūksta psichologų, kurie galėtų dirbti bei bendrauti su paaugliais, kurie yra sukrėsti draugo dingimo žinios.

Mokykloje situacija keičiasi

Vis tik praėjus kuriam laikui po įvykio, paauglio, besimokančio šioje mokykloje, mama tv3.lt teigė, kad situacija gerokai pasikeitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį kalbinta moteris teigė, kad šiuo metu vaikams yra atostogos, tačiau jau iki jų su vaikais bendravo psichologė, o ir dėmesys nelaimei gerokai didesnis. Tai, pasak kalbintos moters, tokią sunkią minutę yra didelė paguoda.

REKLAMA

„Dabar moksleiviams atostogos, tačiau reikėtų pastebėti, kad emocijos mokykloje atslūgo. Tie vaikai, kurie turėjo kokios nors informacijos, viską perdavė.

Psichologė kviečiasi kalbėtis – tie, kurie nori, nueina.

Mano manymu, šioje situacijoje pagalba reikalinga visiems, ne išimtis ir mokytojai. Situacija tikrai nėra eilinė, o administracija irgi ne visada, turbūt, žino, kaip ką daryti“, – kalba paauglio mama.

Trūksta specialistų

Jos teigimu, mokykla yra milžiniška, tačiau dirbanti psichologė – tik viena. „Tokia situacija, mano akimis, nėra normali, etatų nėra, o atlyginimai tokie, kad niekas neina dirbti į mokyklas. Juk dingimas nėra vienintelė problema – dirbant su vaikais bei paaugliais kasdien susiduriama su didžiuliais iššūkiais.“

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, moteris atvira – šiandien ji ir mokyklos bendruomenė jaučiasi ramesnė, nes pagalbos, jei reikia, jau gali sulaukti.

Primename, kad Antakalnio gimnazijos vadovybė su žurnalistais nebendrauja, o Vilniaus miesto savivaldybė, savo ruožtu, žiniasklaidą informavo, kad visa reikalinga pagalba moksleiviams teikiama nuo pirmosios nelaimės dienos.

Vyksta prevencinės programos

Kaip tv3.lt praėjusią savaitę teigė Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas, mokinių tėvai apie įvykį buvo informuoti per elektroninį dienyną, o su vaikais mokykloje, klasėse, kalbasi psichologai. Šių klasių mokinių tėvai informuojami atskirai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esant poreikiui, psichologinė pagalba suteikiama ir individualiai. Raginame tiek tėvelius, tiek jų vaikus pasitikėti tik oficialia pareigūnų ir kitų institucijų teikiama informacija, reguliariai tikrinti elektroninį dienyną, kur su mokyklos bendruomene dalinamasi aktualia informacija.

Gimnazijoje nuolat vyksta prevencinės programos, kurios padeda užkirsti kelią narkotinių ir psichotropinių medžiagų plitimui mokykloje.

Gimnazijos administracija kviečia mokinius anonimiškai pranešti apie galimus neleistinų medžiagų platinimo atvejus, o gavusi tokių pranešimų – gimnazijos administracija apie tai praneša policijai.

REKLAMA

Gruodį mokykloje lankėsi kinologai, kurie patikrinimo metu narkotinių medžiagų pėdsakų nerado.“

Dingo eidamas namo

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio. Aiškėja, kad vaikinas šeštadienį kiek po 16 val. išlipo Vilniaus centre netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, kaip jau minėta, buvo aptikti vaikino daiktai. Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas – tikėtina, kad išsikrovė akumuliatorius.

REKLAMA

Antradienį dingusio Mykolo Davidonio mama kreipėsi į gyventojus. Jautriame vaizdo įraše ji prašo visų galinčių padėti pagalbos. Pažymi, kad bet kokia turima informacija apie jos sūnų yra vertinga.

„Mieli Lietuvos gyventojai, esu Mykolo Davidonio mama. Pradžioje noriu jums visiems labai padėkoti, kad taip aktyviai įsijungiate į mūsų vaiko paiešką. Mes labai mylime savo vaiką. Be galo, be krašto. Mūsų šeimai jis yra pats svarbiausias asmuo, ir Mykolas puikiai tą žino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei kažkas kažką matėte, ar panašų asmenį į Mykolą praeinant, važiuojant transportu ar kažkur, nufotografuokite, atsiųskite informaciją. Tikiuosi, kad mes jį rasime sveiką ir gyvą, Nenuleiskime rankų. Jei galvojate, kad turima informacija apie Mykolą yra verta pinigų, taip pat, prašau, informuokite mus.

Padėkite. Padėkite mums surasti savo vaiką“, – jautriame vaizdo įraše į gyventojus kreipėsi Mykolo mama Ieva Davidonienė.

Labai gaila berniuko ir jo tėvelių Negaliu skaityti straipsnių nes ašaros rieda Puikiai juos abu suprantu nes nerektis vaiko nėra baisiau už viską Aš irgi netekusi vienintelės dukros Bet aš ją radau jau nebe gyva Duok dieve kad neatsitiktų taip ir su tuo berniukų Kad tėveliai ji raštu gyva ir sveika To ir linkiu jo tėveliams Stiprybės ir tvirtybes jiems Apsaukok dieve juos nuo nelaimės
Stiprybės tėvams. Manau reikia labai labai sugriežtinti narkotikų kontrolę, apie legalizavimą nė nekalbu.
abejoja tik durnius.Del visko kalti konservatoriai!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų