Po ranka neturite peilio galąstuvo? Į pagalbą skuba šis triukas

Pasitaiko atvejų, kai reikia pagaląsti peilį, tačiau po ranka jokių reikalingų įrankių nėra. Nors tai ir gali atrodyti kaip beviltiška situacija, iš tiesų galite panaudoti kasdienius daiktus, kad jūsų peilis vėl taptų aštrus.

Tinklaraštininkė Kat Springer sako, kad dažniausiai su tokia situacija susiduria sodyboje, į kurią vis pamiršta nusivežti galąstuvą. Tačiau moteris išbandė internete rastą patarimą ir dabar drąsiai jį rekomenduoja kitiems.

Peiliui pagaląsti Kat naudoja kavos puodelį. Nors didžioji puodelio paviršiaus dalis yra šlifuota, puodelio dugnas, ta dalis, kuri liečiasi prie stalo, paprastai būna gana šiurkšti. Taip gali būti ne su visais puodeliais, tačiau įprastai senesni turi būtent tokį dugną.

Todėl moteris susirado seną puodelį, gana grubia apačia. Ji įspėja, kad triukas neveiks, jei dugnas bus visiškai šlifuotas, nes tik grubus paviršius gali paaštrinti peilio ašmenis.

Suradus tinkamą puodelį, reikia jį aukštyn kojomis padėti ant kieto paviršiaus, dažniausiai tam puikiai tinka lentelė. Įsitikinkite, kad paviršius nėra pernelyg slidus, o jei yra – po puodeliu galite padėti audinio gabalą.

Tuomet paimkite peilį ir padėkite jį 10 laipsnių kampu į šiurkštų puodelio paviršių. Pastumkite peilį visu ilgiu, įsitikinkite, kad išlaikote tą patį kampą tarp peilio ir puodelio. Pakelkite peilį, apverskite jį ir tą patį pakartokite kitoje ašmenų pusėje.

Tai darykite tol, kol pajusite, kad kraštas yra aštrus, tik nepamirškite išlaikyti to paties kampo ir abi puses galąskite vienodai.

Šis metodas pasitarnaus, kai šalia neturėsite nieko kito, išskyrus puodelį. Jį taip pat galite pakeisti keramine plokštele ar dubeniu, priklausomai nuo to, ką turite po ranka.

Tačiau nepamirškite, kad šis ir kiti triukai turėtų būti naudojami tik kraštutiniais atvejais. Jei tai darysite per dažnai, galite sugadinti ašmenis, todėl tuo nepiktnaudžiaukite.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų