Plinta melaginga informacija apie koronavirusą ir gripo skiepus: profesorius atskleidė tiesą

Antradienį britų spaudoje pasklido žinia, kad šį sezoną pasiskiepiję nuo gripo patenka į didesnės rizikos kategoriją užsikrėsti koronavirusine infekcija. Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų asociacijos prezidentu, prof. habil. dr. Juliumi Kalibatu, kuris teigė, kad skiepas nuo gripo ir koronavirusas tikrai nėra susiję.

Portale mirror.co.uk rašoma, kad visi, gavę skiepus nuo gripo, turėtų izoliuotis bent dvylikai savaičių, nes jie patenka į didesnę rizikos grupę susirgti koronavirusu.

Tai „BBC“ rytinėms žinioms sakė Anglijos vyriausiojo medicinos tarnautojo pavaduotojas Jonathanas Van–Tamas. Jis sakė, kad koronavirusas yra pavojingiausias tiems, kurie gauna gripo vakcinas. Anglijoje jos ypač rekomenduojamos žmonėms vyresniems nei 65 metų ir nėščiosioms. 

Po tokių kalbų komentaruose ėmė plisti diskusijos, ar gripo skiepai yra kažkokiu būdu susiję su naujuoju koronavirusu? Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su profesoriumi Juliumi Kalibatu, kuris tokias kalbas kategoriškai paneigė ir atskleidė tiesą.

Profesorius sako, kad skiepai nuo gripo ir koronavirusas yra visiškai nesusiję, tačiau, jeigu dėl to neramu, galima skiepus nukelti savaitei ar dviem.

„Nuo gripo skiepijamasi tam, kad būtų kuo mažiau kosėjančių, čiaudinčių ir su bėgančiomis nosimis. Nereiškia, kad dabar siautėjant koronavirusui, skiepai nuo gripo gali būti pavojingi. Tai netiesa. Tačiau skiepas nuo gripo tikrai neapsaugo ir nuo koronaviruso“, – sako jis.

Profesorius priduria, kad tai visiškai skirtingi virusai ir įmanoma netgi sirgti abiem iš karto, todėl atradus skiepus nuo koronaviruso teks skiepytis ir nuo jo, ir nuo gripo.

Taip pat gydytojas sako, kad žmonės pasiskiepiję nuo gripo gali išsigąsti pakilusios kūno temperatūros, tačiau tai yra normali organizmo reakcija.

„Pasiskiepijus nuo gripo gali pakilti temperatūra, bet tai reiškia, kad turite gerą imuninę sistemą, kuri kovoja net su menkiausiai viruso sukėlėjais. Dabar žmonės bet kokį ūmų viršutinių kvėpavimo takų virusinį susirgimą gali traktuoti, kaip koronavirusą, nors tų virusų yra apie 200, kurių pirminiai simptomai bus labai panašūs ir jie pasitaiko kasmet ir net po kelis kartus“, – sako jis.

J. Kalibatas atskleidžia, kad tarp Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių yra ir tų, kurie buvo pasiskiepiję nuo gripo, bet skiepas neturėjo įtakos simptomų stiprumui.


Rašyti komentarą...
J
Jooooo
2020-03-28 16:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tada mano imunine sistema tai pasakiskai gera buvo, kai kazkuriais metais rudeni pasiskiepijus nuo gripo susirgau gripu ir sirgau iki pavasario ir gydytojai negalejo niekuo padet, temperatura visa pusmeti laikesi 37,1 - 37,3 visa pusmeti skaudejo kaulus, raumenis, akis, nebuvo jegu, o gydytojai trauke peciais ir tik kartojo ta pati, kad viskas praeis viskas kai baigsis skiepu galiojimo laikas. Taip ir buvo. Taigi daugiau niekada nesiskiepyju, bet ir vaistu nenaudoju jokiu jei pakyla temperatura, leidziu paciam organizmui tvarkytis su liga, o tada skiepu ir nebereikia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų