• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Jau šeštuosius metus Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo (VIRACT) sėkmingai organizuojamas socialinis projektas „Pirmoji kuprinė“ šiemet bus kitoks.

Jau šeštuosius metus Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo (VIRACT) sėkmingai organizuojamas socialinis projektas „Pirmoji kuprinė“ šiemet bus kitoks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reaguodama į esamą situaciją, projekto komanda nusprendė rinkti paramą ir dovanoti mokyklines kuprines Lietuvoje esantiems Ukrainos moksleiviams, nes būtent jiems šiuo metu pagalbos reikia labiausiai.

REKLAMA

Projektas startuoja anksčiau nei įprastai

Socialinio projekto ,,Pirmoji kuprinė“, inicijuoto dar 2016 m., kasmetinis tikslas – padovanoti visą reikalingą mokyklinį inventorių būsimiems pirmokams, kurie auga nepasiturinčiose ir socialinę riziką patiriančiose šeimose. Tokiu būdu siekiama bent daliai vaikų suteikti galimybę pradėti pirmąją klasę iškelta galva ir pasitikint savimi žengti pirmuosius žingsnius mokslo pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais „Pirmoji kuprinė“ transformuoja savo misiją – į projekto apimtį įtraukia ir į Lietuvą atvykusius Ukrainos vaikus.

„Norime, kad neapsakomą žiaurumą ir baimę patyrę moksleiviai iš Ukrainos, atvykę į mūsų šalį kuo greičiau įsilietų į „normalaus“ gyvenimo vėžes ir turėtų visas jų mokymuisi reikalingas priemones“, – teigia projekto „Pirmoji kuprinė“ komandos narė, Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo prezidentė Greta Šadauskytė. Ji priduria, kad organizatoriai nepamiršta savo kasmetinio tikslo: „Ir toliau rinksime pinigus nepasiturinčių bei socialinę riziką patiriančių šeimų Lietuvoje vaikams, ir įprasta tvarka – prieš prasidedant naujiems mokslo metams – kuprines išdalinsime mūsų būsimiems pirmokams“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuprinėje – reikalingiausias inventorius

Projekto komanda jau pradėjo rinkti lėšas, už kurias yra užsakomos ir sukomplektuojamos kanceliarinės prekės, reikalingos skirtingo amžiaus moksleiviams.

Ukrainiečiams skirtos kuprinės organizuojamos trims amžiaus grupėms – pradinių klasių moksleiviui, vidurinių klasių moksleiviui ir gimnazistui. Jos bus pripildytos reikalingu mokykliniu inventoriumi – rašymo priemonėmis, dažais, sąsiuviniais, skaičiuotuvais ir kitais reikmenimis.

REKLAMA

Pilnai paruoštos kuprinės, bendradarbiaujant su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“, bus įteikiamos tiems Ukrainos vaikams, kuriems jų labiausiai reikia.

„Šiandien Vilniuje jau turime apie 700 moksleivių iš Ukrainos, laukiančių galimybės eiti į mokyklą, ir šis skaičius nesustoja augti – kiekvieną savaitę atvyksta po 200–300 vaikų, kuriems privalome suteikti ramybę ir saugumą. Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su tokiomis iniciatyvomis kaip „Pirmoji kuprinė“, galime Ukrainos vaikus aprūpinti reikalingiausiu mokykliniu inventoriumi ir tokiu būdu užtikrinti greitą bei sklandų grįžimą prie jiems įprastos veiklos – mokymosi“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė

REKLAMA

Prisidėti gali kiekvienas

Projekto „Pirmoji kuprinė“ organizatoriai atkreipia dėmesį, kad prie šios socialinės iniciatyvos gali prisidėti kiekvienas norintis fizinis ar juridinis asmuo.

Tai galima padaryti atlikus tiesioginį pavedimą į Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo banko sąskaitą LT817300010170517420, įmokos paskirtyje įrašius „Pirmoji kuprinė“ arba paaukojant pinigus aukok.lt platformoje projektui „Pirmoji kuprinė“.

Daugiau informacijos apie projektą Facebook paskyroje https://www.facebook.com/Pirmojikuprine arba interneto svetainėje www.viract.lt/pirmojikuprine.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų