Perspėja dėl užkrečiamo viruso: 48 gyvenimo valandos virsta kančia

Noravirusas yra vienas labiausiai užkrečiamų virusų – ši vėmimą sukelianti žiemos infekcija plinta taip greitai, kad žirnio dydžio užkrato pakaktų užkrėsti visiems pasaulio gyventojams. Labai gali būti, kad virusas gresia ir jums, rašoma dailymail.co.uk.

Laboratorijoje patvirtintų Noro virusų skaičius pirmąsias dvi gruodžio savaites buvo 48 procentais didesnis, lyginant su šio laikotarpio vidurkiu.

„Šis virusas labai greitai plinta – užkratui pakanka nuo 10 iki 1000 mikroskopinių viruso dalelių, o tai yra labai nedidelis kiekis.“ – sako Dave‘as Partridge‘as, Šefyldo „Teaching Hospitals NHS Trust“ mikrobiologas iš JK.

Ligos simptomai – pykinimas, viduriavimas ir stiprus vėmimas – 48 gyvenimo valandas paverčia tikra kančia, o vyresnio amžiaus žmonėms bei tiems, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi, simptomai gali tęstis ir ilgiau. Tad ką daryti, jei jūsų namuose kas nors jau užsikrėtė šiuo virusu?

NAUDOKITE MUILĄ IR VANDENĮ

Alkoholio pagrindo geliai nėra tokie efektyvūs saugantis nuo šio viruso, kaip kruopštus rankų plovimas, sako Nickas Phinas iš „Public Health England“:

„Tinkama rankų higiena – tai rankų plovimas muilu ir šiltu vandeniu pasinaudojus tualetu ir prieš ruošiant maistą ar valgant. Jei jums pasireiškia Noro viruso simptomai, iš namų niekur neikite 48 valandas, kol simptomai praeis, nes galite užkrėsti kitus žmones.“

VISKĄ VALYKITE

Po vėmimo nedelsiant viską gerai išvalykite – kol tai nepadaryta, viruso dalelės cirkuliuoja kambaryje, sako dr. Belinda Stuart–Moonlight, aplinkos sveikatos gydytoja iš Kento, JK.

Šiukšles išneškite į lauke esantį konteinerį arba klozete nuleiskite vandenį, tuomet visus paviršius gerai nuvalykite balikliu (venkite naudotis minkštais baldais, iš jų virusą pašalinti sunkiau). Visus įrankius, lėkštes ir stiklines bei puodelius plaukite indaplovėje, aukštoje temperatūroje. Patalynę skalbkite 60°C temperatūroje.

IŠMESKITE NEUŽDENGTĄ MAISTĄ

„Jei kambaryje, kuriame kas nors vėmė, buvo neuždengto maisto, jį išmeskite, nes jis gali būti užkrėstas virusu.“ – sako dr. B. Stuart–Moonlight.


Rašyti komentarą...
Česlovas
2020-01-08 17:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuria visokias chemines medžiagas ,o paskui patys nežino ką sukūrė ir paplito nežinoma liga.Greitai šitie "mokslininkai" išgalabys visą Pasaulį.
Atsakyti
0

R
Regina
2020-01-10 09:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi pirkite indaploves
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų