naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Gaisras Lentvaryje pasiglemžė dviejų šeimų namus

Per šv. Kalėdas vyksta ne tik stebuklai, tačiau ir gyvenimą iš vėžių išmušančios nelaimės. Pirmąją Kalėdų dieną Lentvaryje be namų liko dvi šeimos, kurių butus nuniokojo kilęs gaisras ir jo padariniai. Dabar šeimos tikisi vienintelio stebuklo – visuomenės pagalbos.

15

Per šv. Kalėdas vyksta ne tik stebuklai, tačiau ir gyvenimą iš vėžių išmušančios nelaimės. Pirmąją Kalėdų dieną Lentvaryje be namų liko dvi šeimos, kurių butus nuniokojo kilęs gaisras ir jo padariniai. Dabar šeimos tikisi vienintelio stebuklo – visuomenės pagalbos.

REKLAMA

Gruodžio 25 dieną, šv. Kalėdų vakarą į Česlavos ir Sergejaus Medvedevų bei Henriko ir Laimutės Morozų namus skubėjo ne artimieji ar draugai, o gaisrinės gelbėti namų bei greitosios medicinos pagalbos ekipažai.

Antrame aukšte gyvenančių Medvedevų namuose gaisras įsiplieskė žaibišku greičiu, kurio sustabdyti namuose buvę šeimininkai nebepajėgė.

„Kalėdų dieną, antrame namo aukšte, kur gyvena tėvai, užsidegė eglutė nuo girliandos. Tuo metu namuose buvo mama ir tėvas, o pirmame aukšte taip pat Kalėdas šventė mamos brolio šeima. Tėvai bandė gesinti ir stabdyti visą reikalą, tačiau, kaip sakoma, laminatas buvo iš plastmasės, šalia užuolaidos, viskas sudegė ir įsiplieskė per penkias minutes. Liepsna pradėjo žaibiškai plisti ir sustabdyti buvo neįmanoma“, – pasakoja apie nelaimę nukentėjusios šeimos dukra Gerda Ramanauskienė.

REKLAMA

Nukentėjo abi šeimos

Visa laimė, kad kilusio gaisro metu nenukentėjo nei pirmame, nei antrame aukšte gyvenančių šeimų asmenys. Anot moters, į įvykio vietą per pusvalandį atvyko gaisrinės bei greitosios medicinos pagalbos ekipažai, kurie įsiplieskusias liepsnas sustabdė. Dėl užgesintų liepsnų antrame aukšte, buvo užlietas ir Gerdos Ramanauskienės dėdės butas:

REKLAMA

„Jie mažiau nukentėjo, bet vis tiek nukentėjo, nes viskas užpilta. Namas buvo dviejų savininkų, tai mano tėvų ir mamos brolio šeimos.“

Šiuo metu įvykio vietoje tvarkytis nukentėjusios šeimos negali, nes vis dar laukiama ekspertų išvadų.

„Šiandien mama vyko į draudimą, parašė prašymą ir dabar septynių dienų bėgyje jie turės įvertinti, kad būtų galima kompensuoti žalą. Šiuo metu prie namų niekas nieko nedaro, nes nėra draudimo eksperto išvados, o kol niekas nepaskelbta, negalima įvertinti padarytos žalos ir kažko daryti“, – sako Gerda Ramanauskienė.

REKLAMA

Šiuo metu labiausiai dėl gaisro nukentėjusi Medvedevų šeima yra apsistojusi laikinai pas dukrą, tačiau netrukus galės apsistoti laikinai skirtame socialiniame būste, kurį suteikė Trakų rajono savivaldybė.

„Suteikė būstą, bet ten nuogos sienos, kaip sakoma, nėra net kur lemputės pajungti. Todėl šiuo metu reikia tėvams įvairios pagalbos: pradedant nuo rūbų, baldų, indų, patalynės, pagalvių ir viso kito. Labiausiai reikia baldų“, – priduria moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Nors labiausiai nukentėjo antrame aukšte gyvenusi šeima, kurios butas visiškai sudegė, tačiau parama reikalinga ir pirmame aukšte gyvenančiai šeimai, kurios namai, gesinant liepsnas buvo užpilti vandeniu.

Sureagavo ir Trakų rajono savivaldybė

Trakų rajono savivaldybė taip pat prisidėjo prie Lentvaryje nelaimę patyrusių ir gyvenančių šeimų gerovės. Savo „Facebook“ paskyroje administracija rašė:

„Dėl gaisro Lentvaryje.

Šįryt savivaldybės meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė nuvyko į įvykio vietą, susitiko su sudegusio namo šeimininkais.

REKLAMA

Situacija tokia, kad namas draustas. Tik draudimo bendrovei atlikus visas procedūras bus galima prisidėti padedant tvarkyti. Apie tai informuosime atskiru pranešimu.

Dėl finansinės ir paramos daiktais.

Antras aukštas pilnai sudegė, šeimai suteiktas savivaldybės būstas. Kadangi sudegė visas buvęs turtas, reikalinga tiek parama daiktais, tiek finansinė. Už šeimai reikalingus daiktus atsakinga socialinė darbuotoja Sniežana 861013393.

Norintiems prisidėti finansiškai, paramą galite pervesti tiesiai į antrame aukšte gyvenusios šeimos sąskaitą: Česlava Medvedeva LT087300010018362012.

REKLAMA

Pirmasis aukštas taip pat nukentėjo ir jiems reikalinga Jūsų pagalba. Dalijamės pirmajame aukšte gyvenusios šeimos sąskaita: Laimutė Morozienė  LT347300010071229260.

Paskirtis: Parama nukentėjus nuo gaisro.

Dėkojame už Jūsų gerumą ir susitelkimą. Nukentėjusioms šeimoms palaikymas labai svarbus.“

Dėl gaisro Lentvaryje❗❗❗ Šįryt savivaldybės meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė...

Posted by Trakų rajono savivaldybė - Trakai district municipality on 2021 m. gruodžio 26 d., sekmadienis

REKLAMA
REKLAMA

Prisidėti daiktais prie nukentėjusių šeimų gerovės galima tiesiogiai kreipiantis į dukras Gerdą Ramanauskienę bei Karoliną Kunickają arba finansiškai šiais rekvizitais:

Česlava Medvedeva LT087300010018362012 bei Laimutė Morozienė  LT347300010071229260.

Paskirtis: Parama nukentėjus nuo gaisro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų