Anglai psichologai Ronas ir Oris Brafmanai teigia, kad egzistuoja tik 5 priežastys, kodėl mes įsimylime arba įsimyli mus.

1 priežastis. Atvirumas

Jeigu esate atviras ir norite bendrauti, objektas, kuriam skirsite dėmesio, atsakys jums tuo pačiu. Tokia jau žmogaus prigimtis − kaip ir už atvirumą, taip ir už uždarumą mes paprastai mokame ta pačia moneta.

Taigi, pasak psichologų, visi patarimai, jog moteris turi būti paslaptinga, tėra mitas.

Aišku, nebūtina pirmam sutiktajam atskleisti visų kortų, nes tai gali jį išgąsdinti. Tačiau šypsena arba frazė: „Och, išsiblaškėlė − pamiršau raktus“ parodys jūsų pašnekovui, kad esate ne idealas, o tiesiog žmogus, turintis savų trūkumų.

Jeigu nebijote parodyti savo silpnųjų vietų, pašnekovas tai priima su dėkingumu ir tai pat nebijo prieš jus pasirodyti pažeidžiamas. Susiklosčius palankioms aplinkybėms, jūs nebeatsispirsite vienas kito traukai.

Ypač dideli šansai įsimylėti, jeigu minėtas barjeras “peržengiamas" greitai. Kartais net ir gerai pažįstamam žmogui būna sunku atsiverti, o jei sugebėjote išsikalbėti su neseniai sutiktu pašnekovu, jis jums atsakė tuo pačiu − reiškia ugnelė tarp jūsų jau įsižiebė.

2 priežastis. Kaimynystė

Nieko čia naujo, kad žmonės labai dažnai įsimyli klasiokus, bendrakursius, kaimynus ar kolegas − tai yra žmones, kuriuos mato kone kasdien. Būtent todėl tiek romanų įvyksta tarp televizijoje populiarių realybės šou dalyvių, kurie tam tikrą laiką gyvena uždaroje erdvėje.

REKLAMA

„Netgi fizinis artumas jūsų dėmesio objektui turi didelę reikšmę, − teigia O.Brafmanas. − Todėl patarimas moterims ir merginoms būtų toks. Jeigu vakarėlyje jums patiko kuris nors vyras, nesivaržykite, prieikite prie jo ir atsistokite šalia. Tai bus daug efektyviau, nei „šaudyti“ akimis per visą kambarį.“

3 priežastis. Rezonansas

Pasirodo, kuo jūs labiau įsitikinęs, kad patinkate žmogui, tuo labiau jis traukia ir jus. Jo kompanijoje jaučiamės ramūs ir pasitikintys savimi, nes žinome, kad jis palaikys mūsų mintis, pasijuoks iš mūsų juokelių. Tokiu žmogumi tiesiog pasitikime, o tai garantuotas žingsnis suartėti. Šį fenomeną broliai Brafmanai pavadino „rezonansu“.

„Rezonansas − tai savotiškas pašnekovo „užkrėtimas“ savo jausmais, − rašo psichologai. − Jūsų emocijos ir net mintys tampa sinchroniškos. Pakanka vienam pasakyti A, kitas jau sako B“.

4 priežastis. Panašumas

Kuo daugiau tarp jūsų bendro − tie patys pomėgiai, klausotės tos pačios muzikos, domitės kuo nors, skaitote tas pačias knygas − tuo daugiau šansų turite vienas kitą traukti. Ir ne tik todėl, kad bendras hobis padeda jums susipažinti ir suartėti. Jeigu net ir seniai pažįstate vienas kitą, o vieną dieną išsiaiškinate, kad jums patinka tos pačios rūšies obuoliai arba mėgstate žiūrėti tuos pačius serialus, tai gali būti lemiamas faktorius, kad į tą žmogų imsite žvelgti įsimylėjėlio akimis.

„Mes instinktyviai ieškome bendrumo su kokia nors grupe, − teigia psichologai. − Be to, vienos grupės nariai visada atrodo vieni kitiems patrauklesni“.

Šis mechanizmas taip giliai evoliucijos mumyse „pasodintas“, kad net atsitiktinai radę bendrą temą pokalbiui du ką tik susitikę žmonės gali įsimylėti akimirksniu. Būtent todėl mažai pažįstamų žmonių pokalbiai (pavyzdžiui, važiuojant traukiniu) dažniausiai prasideda klausimais: „O jums patinka? O ką jūs galvojate?“. Tokiu būdu mes instinktyviai bandome išsiaiškinti, ar „savas“ mums pakliuvo žmogus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų