• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertė atskleidė, kad naudojant įprastą valymo priemonę pelėsio šalinimui iš tikrųjų galite tik paskatinti pelėsio veisimąsi ir dauginimąsi.

Ekspertė atskleidė, kad naudojant įprastą valymo priemonę pelėsio šalinimui iš tikrųjų galite tik paskatinti pelėsio veisimąsi ir dauginimąsi.

REKLAMA

Daugybėje namų atėjus šaltiems ir drėgniems orams dažnai atsiranda pelėsis. Jis gali ne tik sugadinti jūsų turtą, bet ir sukelti daugybę sveikatos problemų, pavyzdžiui, čiaudulį, slogą, paraudusias akis ar odos bėrimą.

NHS įspėja, kad ypač pažeidžiami yra žmonės, turintys kvėpavimo takų problemų, sergantys kvėpavimo takų infekcijomis, alergija ar astma, taip pat kūdikiai ir vyresnio amžiaus žmonės.

Tačiau nors socialiniuose tinkluose gausu įvairių patarimų ir gudrybių, ekspertė neseniai perspėjo žmones vengti naudoti gana įprastą valymo priemonę, naudojamą pelėsio šalinimui, rašo thesun.co.uk.

Pasak Barbaros O‘Neill, bandant pašalinti pelėsį naudojant baliklį, tai gali padaryti daugiau žalos nei duoti naudos.

REKLAMA
REKLAMA

Ji paaiškino vaizdo įraše, kuriuo dalijamasi @thehealthyyhabitat: „Naikindami pelėsį balikliu, jūs maitinate grybelį, o tai reiškia, kad tai tik paskatins naujo pelėsio augimą.“

REKLAMA

Pelėsis ant langų (nuotr. 123rf.com)

Norint išnaikinti pelėsį, naudokite šiuos tirpalus 

Vietoj to, iš Australijos kilusi ekspertė patarė rinktis alternatyvą, kuri greičiausiai jau yra jūsų virtuvėje: „Gera žinia ta, kad actas naikina pelėsį ir jūsų nežudo. Jei namuose yra pelėsio, eikite, apipurkškite jį actu ir greitai išeikite iš patalpos.

Jums tereikia grįžti po dešimties minučių ir pelėsis jau bus negyvas, o tada galėsite jį saugiai nuvalyti.“

REKLAMA
REKLAMA

Barbara taip pat primygtinai ragino kreiptis į santechniką arba statybininką ir išsiaiškinti, kodėl atsirado pelėsis, nes gali būti, kad sienoje yra „nesandarus vamzdis“.

Taip pat yra kitų pelėsio naikinimo būdų, pavyzdžiui, naudojant vandenilio peroksidą. Tiesiog įpilkite trijų procentų stiprumo vandenilio peroksido į buteliuką ir užpurkškite ant pelėsio pažeistos vietos.

Palikite jį veikti dešimt minučių arba kol nustos burbuliuoti, ir šluoste nušveiskite pelėsį. Nušluostykite paviršių švaria šluoste ir, jei reikia, pakartokite.

Taip pat galite naudoti sodą. Iš pradžių ištirpinkite sodą vandenyje ir sudrėkinkite pelėsio pažeistą vietą. Užtepkite iš vandens ir sodos pasigamintą pastą ir nušveiskite šepetėliu. Švaria drėgna šluoste nuvalykite perteklių ir palikite išdžiūti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų