Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Cukrinis diabetas (nuotr. 123rf.com)

Ar jūsų kraujo spaudimas aukštas, ar žemas, tai yra kur kas rimčiau, nei atrodo. Galite būti šiek tiek nustebintas, tačiau tai susiję su gerokai daugiau dalykų, nei tik tam tikrų maisto produktų vartojimu.

15

Ar jūsų kraujo spaudimas aukštas, ar žemas, tai yra kur kas rimčiau, nei atrodo. Galite būti šiek tiek nustebintas, tačiau tai susiję su gerokai daugiau dalykų, nei tik tam tikrų maisto produktų vartojimu.

REKLAMA
REKLAMA

Diabetas yra viena dažniausių ir viena pavojingiausių ligų. Tad pasitikrinkite, ar turite bent vieną iš šių simptomų ir nieko nelaukę kreipkitės į gydytoją.

1. Troškulys

Pirmasis apie diabetą pranešantis simptomas – neįprastas ir nepatogumo jausmą keliantis troškulys. Gerti daug vandens yra normalu ir sveika, tačiau jei pastebėjote, jog troškulys jus kankina visą laiką, vertėtų sunerimti.

2. Noras šlapintis

Jei pradėsite gerti daugiau vandens, savaime suprantama, jog ir į tualetą vaikščioti imsite dažniau. Be to, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje paskatina dažniau šlapintis. Štai kodėl būtina neignoruoti per dažnų vizitų į tualetą.

REKLAMA
REKLAMA

3. Nuovargis

Jaučiatės pavargę net tada, kai visą dieną nieko neveikėte? Galbūt esate tinginys, tačiau tai taip pat vienas iš apie pavojingą ligą pranešantis požymis. Nuovargis gali kamuoti tiek aukštą, tiek žemą kraujo spaudimą turinčius žmones. Gliukozė sulėtina kraujo cirkuliaciją, todėl ląstelės negauna pakankamo kieko joms taip reikalingų medžiagų ir deguonies. Visa tai ir verčia jus jaustis pavargusiais.

4. Niežulys

Nekontroliuojamas diabetas genitalijose sukelia niežulį ir deginimo jausmą, nes papildomas cukrus padidina riziką susirgti pienlige. Nors pastarasis susirgimas yra gan dažnas ir beveik nepavojingas, jį gydyti privaloma iškart, nes ignoruojama pienligė sukels komplikacijas, kurios, kartu su diabetu, gali tapti itin pavojingos žmogaus organizmui.

5. Suprastėjęs regėjimas

Aukštas kraujo spaudimas priverčia akies lęšį ištinti, o žmonės, turintys žemą kraujo spaudimą, skundžiasi išsiliejusiu ar sudvigubėjusius vaizdu. Jei jūsų akys išsausėjo, taip pat reikėtų pasitikrinti pas gydytojus.

REKLAMA
REKLAMA

6.  Žaizdos gyja labai lėtai

Su peiliais ir kitais aštriais daiktais elgtis reikia atsargiai, tačiau jei netyčia įsipjovus į pirštą pastebėjote jog nedidelė žaizdelė gyja labai lėtai, nedelskite ir kreipkitės į gydymo įstaigą. Be to, jei sergate diabetu, kadangi jūsų imuninė sistema yra gerokai susilpnėjusi, užsikrėsti tam tikromis infekcijomis jums nėra sudėtinga.

8. Apetitas

Apetitas padidėti gali dėl pačių įvairiausių priežasčių, taip pat ir dėl diabeto. Nuolatinis alkio jausmas nėra tai, į ką reikėtų nekreipti dėmesio. Tai visai kas kita, nei savikontrolės nebuvimas, o į tai nesureagavus, gali būti labai prastai.

9. Nukritęs svoris

Kaip ir padidėjęs svoris, diabetas gali pasireikšti ir sumažėjusiu svoriu. Bėda tame, jog jūsų organizmas vietoje riebalų ima skaidyti raumenyse esančius baltymus. Be to, papildomo darbo imasi inkstai, kurie sunkiai dirba norėdami pašalinti papildomus gliukozės kiekius. Prisiminkite, kad ne kiekvienas prarastas kilogramas yra gerai, todėl dėl neaiškių priežasčių sumažėjus svoriui patariama kreiptis pas gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA

10. Odos problemos

Nekalbame apie aknę ar padidėjusį inkštirų kiekį, o apie kai ką rimčiau. Jūsų organizmas pats bando kovoti su diabetu, dėl to atsiranda patamsėjusios odos dėmelės, išbėrimai ir niežulys. Laimei, tokius požymius labai lengva pastebėti, todėl patariama nelaukti, kol situacija taps rimtesnė ir nedelsiant ieškoti pagalbos gydymo įstaigoje.

11. Patinimai

Daugelis žmonių sunerimsta tik tada, kai jų kūnas ar tam tikros kūno vietos pradeda tinti. Turint aukštą cukraus kiekį kraujyje ir jo nemažinant, atsiranda įvairūs kūno pažeidimai, pradedant nuo smegenų, keisto dilgčiojimo ir skausmo, iki rankų ir kojų ištinimo. Jei patiriate bent vieną iš šių simptomų, nedelskite.

12. Suprastėjo klausa

Tai vienas iš smegenų pažeidimo požymių. Kadangi pažeistos nedidelės kraujagyslės ir nervai, sutrukdoma sklisti garsui iki smegenų. Tiesą sakant, diabetu sergantieji net 2 kartus dažniau patiria klausos netekimą, nei kitus šalutinius požymius, todėl vertėtų sunerimti, jei pratai girėti pradedate ir jūs.

REKLAMA
REKLAMA

13. Kraujuojančios dantenos

Kraujyje padidėjęs gliukozės kiekis padeda daugintis bakterijoms. Iš pradžių dantenos paraudonuoja, vėliau jos ištinsta ir valantis dantis ima kraujuoti. Vos tik išvydę kraują, pažiūrėkite į veidrodį ir patyrinėkite savo dantenas, ir tada kreipkitės į gydytoją.

14. Mėšlungis

Žmonės, sergantys diabetu, puikiai supranta kas yra mėšlungis, ypač kojų. Jie su tai susiduria kasdien. Ilgalaikis mėšlungis sukelia kraujotakos problemas, skausmą kitose kūno vietose, pavyzdžiui, šlaunyse ir netgi užpakalyje. Mėšlungį išgydyti galima vartojant maisto papildus ir nepamirštant pailsėti, tačiau negydant jis tik ims blogėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų