Pasakė, kas gali padidinti kraujo krešulių riziką: įsidėmėkite

Kraujo krešulius gali susidaryti dėl įvairių priežasčių. Įtakos turėti gali vartojami vaistai, lėtinės ligos ar net kontraceptikai. Kai kuriems kraujo krešulių rizika didesnė nei kitiems, o didelę įtaką turi ir genetika.

Galima pabrėžti ir kelis svarbiausius kraujo krešulių riziką didinančius veiksnius: pavyzdžiui, nutukimas. Dėl viršsvorio sulėtėja kraujo tekėjimas į venas. Įtakos gali turėti ir žmogaus amžius – su amžiumi didėja ir kraujo krešėjimas.

Rizikos veiksnių yra ir daugiau: nėštumas, rūkymas, kontraceptikai, lėtinės uždegiminės ligos, cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas ar pakilęs cholesterolis.

Kas yra kraujo krešulys?

Kraujo krešėjimas yra svarbi kūno funkcija, kuri sustabdo kraujavimą susižeidus. Trombocitai ir baltymai esantys kraujo plazmoje „susivienija“, kad sustabdytų kraujavimą ir sudarytų krešulį, kuris uždengtų sužeidimą, rašoma mirror.co.uk

Tokie kraujo krešuliai natūraliai ištirpsta kai sužeidimas sugyja. Vis dėlto kartais kraujagyslėse kraujo krešuliai susidaro ir tuomet, kai sužeidimo nėra, o natūraliai jie nebepasišalina.

Tokia būklė gali būti pavojinga ir reikalauja skubaus gydymo. Pagrindiniai kraujo krešulio simptomai yra šie: pulsuojantis ar labai stiprus skausmas, tinimas, paraudimas bei jaučiama šiluma kojoje ar rankoje, staigus dusulys, aštrus krūtinės skausmas (gali paūmėti įkvėpus), kosulys ir kosulys su krauju.

 


Rašyti komentarą...
&
&&&&&&&
2021-04-10 16:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vakcina
Atsakyti
-1

N
Nu
2021-04-10 16:47:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo viskas kenkia tik ne vakcina. Kam aiškint ta ką visi žino.?
Atsakyti
-3

P
Pasakė ir prisnigo...
2021-04-11 08:30:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidarė aišku,kad labai daug tokių sveikų ,be polinkio į krešulius ir nebeliko...Taigi ,galvokime ,kaip sumažinti riziką.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų