Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Vos tik lauke pradėjus kristi temperatūrai, aprasoję langai tampa nuolatine daugelio problema. Tai tik vienas iš erzinančių dalykų, kuriuos mes linkę laikyti neišvengiama gyvenimo dalimi atvėsus orams.

Vos tik lauke pradėjus kristi temperatūrai, aprasoję langai tampa nuolatine daugelio problema. Tai tik vienas iš erzinančių dalykų, kuriuos mes linkę laikyti neišvengiama gyvenimo dalimi atvėsus orams.

Aprasoję langai ne tik atrodo nepatraukliai, tačiau drėgmės kaupimasis namuose gali prisidėti prie kenksmingo juodojo pelėsio atsiradimo. Laimei, yra daugybė būdų, kaip kovoti su kondensacija.

Padės paprastas mišinys

Langai aprasoja, kai drėgmė šiltame ore susiduria su pakankamai šaltu paviršiumi, todėl garai vėl tampa skysti. Žiemą temperatūra jūsų namuose paprastai būna aukščiausia, o lauke – nukritusi, todėl langų stiklai yra gana šalti, ypač, jei jie yra tik vieno stiklo. Šis didelis temperatūrų skirtumas yra priežastis, dėl kurios šaltuoju sezonu rasoja langai.

REKLAMA
REKLAMA

Norėdami atsikratyti susikaupusios drėgmės, galite naudoti paprastą namų sąlygomis pasigamintą tirpalą. Tiesiog sumaišykite du puodelius vandens su dviem puodeliais baltojo acto ir keliais lašais ploviklio, geriausia maišyti purškimo buteliuke, rašo inews.co.uk.

Užpurkškite tirpalą tiesiai ant lango, tada, naudodami valymo šluostę ir įsitikinę, jog ji nėra per šiukšti, kad nesubraižytumėte stiklo, nuvalykite langą žemyn, po to palikite nudžiūti. Šis tirpalas ne tik padeda susitvarkyti su rasojančiais langai, bet ir yra universalus langų valiklis.

Tačiau jei jūsų langai yra dvigubo stiklo, yra tikimybė, kad tarp dviejų stiklo plokščių susidarė kondensatas. Deja, jei taip yra, vienintelis sprendimas yra paskambinti langų specialistui, kad jis langus pataisytų ar pakeistų. 

Išvenkite langų rasojimo

Jei nenorite pusę metų praleisti valydami drėgmę nuo langų, galite padaryti keletą dalykų, kad kondensatas nesikauptų. Idealiu atveju įsigykite drėkintuvą arba drėgmės surinkėją, kad pašalintumėte drėgmės perteklių.

REKLAMA
REKLAMA

Stenkitės nepalikti šlapių drabužių džiūti namuose – džiūdami jie išskirs drėgmę, kuri kaupsis ant langų. Panašiai, jei naudojate džiovyklę – įsitikinkite, kad joje yra išorinė anga, išeinanti už namų ribų.

Kepdami ant viryklės, laikykite puodus ir keptuves uždengtus, kad garai nesklistų po namus. Jei vonioje ar virtuvėje yra ventiliatorių, būtinai juos naudokite. Taip pat turėtumėte palikti juos veikti maždaug 15 minučių po dušo ar maisto ruošimo.

Jeigu lauke nėra itin šalta, atidarykite langus, kad išeitų šiltas, drėgnas oras. Naudokite žaliuzes, užuolaidas ar roletus, kad jūsų langai nebūtų tokie šalti. Taip pat šaltuoju sezonu perkelkite gėles nuo palangių į kitą vietą, nes jie gali skleisti daug drėgmės ir prisidėti prie langų rasojimo.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų