REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiemos speigas ant langų piešia neįtikėtinus ledo piešinius. O kartais sukuria ir neįtikėtino grožio reiškinius danguje.

Žiemos speigas ant langų piešia neįtikėtinus ledo piešinius. O kartais sukuria ir neįtikėtino grožio reiškinius danguje.

REKLAMA

Jovita Uzdraitė Anykščiuose, gruodžio 7 vakarą užfiksavo danguje pasirodžiusius šviesos stulpus.

Paaiškino, kas tai

Gytis Valaika, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas paaiškino, kas tai per reiškinys ir kodėl jis atsiranda.

Šviesos stulpai – optinis atmosferos reiškinys, kuris susiformuoja dėl šaltame (įprastai oro temperatūra turi būti mažiau nei -10 °C) ore esančių mažyčių plokščių ledo kristalų. Dėl jų atsispindi bet koks šviesos šaltinis, sukuriantis įspūdingą spalvingų vertikalių šviesos stulpų vaizdą. Reiškinys Lietuvoje gan retai pasitaikantis, tačiau taip yra todėl, nes rečiau pas mus pasitaiko stiproki šalčiai (t.y. palankios šiam reiškiniui sąlygos).

Tuo tarpu labiau į šiaurę nuo mūsų šalies esančiuose regionuose tai gana įprastas žiemos reiškinys. Praeityje žmonės tokias šviesas palaikydavo dievybės ar kitų būtybių apraiška. Kai kurie juokaudami ir dabar šiuos mistiškai atrodančius stulpus pavadina ateivių portalais“, – aiškina jis.

Specialistas pabrėžia, kad gruodžio 7-8 naktimis ryškesni ar mažiau ryškūs šviesos stulpai buvo matomi beveik visoje Lietuvoje.

„Ryškesnius galima aiškiai matyti plika akimi, mažiau ryškiems užfiksuoti jau būtinas fotografavimas su išlaikymu“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų