REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei pas jūsų vaiką į svečius atėjęs draugas landžiotų po spintą, tikriausiai nebūtumėte labai patenkinti – bet būtent taip nutiko vienai suglumusiai mamai, kuri pavadino besisvečiavusius kaimynų vaikus „laukiniais“.

Jei pas jūsų vaiką į svečius atėjęs draugas landžiotų po spintą, tikriausiai nebūtumėte labai patenkinti – bet būtent taip nutiko vienai suglumusiai mamai, kuri pavadino besisvečiavusius kaimynų vaikus „laukiniais“.

REKLAMA

Vaikų elgesys yra vienas iš dalykų, dėl ko mamos ir tėčiai gali nesutarti – kas vienam iš tėvų atrodo priimtina, kitam kelia pasibjaurėjimą. Tačiau viena moteris buvo pasibaisėjusi savo kaimynų vaikų elgesiu, todėl nusprendė paskelbti tai  internete ir papasakojo, kaip svečiuodamiesi kaimynų vaikai elgėsi jos namuose, rašo mirror.co.uk.

Ji kreipėsi į socialinį tinklą „Mumsnet“ pasidalinti savo nuomone apie „laukinį“ vaikų elgesį, paaiškindama, kad pati nėra itin griežta mama, o jos tėvai taip pat nebuvo reiklūs, tačiau ji nesupranta, kaip kiti tėvai leidžia savo vaikams tapti neklaužadomis svečiuose.

To mačius nebuvo

Ji rašo: „Esu beveik 30-ies ir aš, ir mano tėvai nemanė, jog „vaikai būtų matomi, bet negirdimi“ nebuvo taip, kad vaikams neleisdavo kalbėti. Mano tėvai tam tikra prasme buvo gana „atsipalaidavę“.

REKLAMA
REKLAMA

Susilaukėme pirmagimio, o šiais metais pradėjau draugauti su mamomis, be tėčių, nes čia taip priimta, kad bendrauja mamos-namų šeimininkės arba ne visą darbo dieną dirbančios mamos. Naujame, gana vidutinės klasės rajone, mes gyvename tik keletą metų, todėl dar neturime daug stipresnių socialinių ryšių“.

REKLAMA

„Žaidimų pasimatymus“ pradėjau rengti tik pastaruosius kelis mėnesius ir labai dažnai kūdikio mamos atsivesdavo savo vyresnius vaikus, o tai, mano nuomone, buvo puiku!“.

Toliau moteris tęsė: „Taigi du kūdikiai plius (tarkim) ketverių ir penkerių metų brolis ar sesė. Arba pora trejų ir septynerių metų vaikų. Pastaruoju metu mus aplankė penkerių ir šešerių metų vaikai bei du kūdikiai vaikų elgesys buvo pasibaisėtinas!

Dauguma šokinėjo ant sofos (maniau, kad sulaužys spyruokles, ir turėjau jiems pasakyti, kad galų gale nusiramintų), vienas vaikas įėjo į mūsų miegamąjį ir naršė spintoje, kitas ne kartą sėlino į virtuvę, kur gaminau pietus ir ėmė maistą iš šaldytuvo 10 minučių prieš patiekiant valgį ant stalo.... pietūs tiesiog buvo nelaimė, nes vaikai iš maisto padarė jovalą, o vyresni vaikai (nuo penkių iki septynerių metų), atrodo, nebuvo pratę valgyti nustatytu laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Įpusėjus valgiui, aštuonerių metų vaikas keliasi nuo stalo ir bėga prie žaislų, nuolat kaulina užkandžių ir limonado... Vienas iš viso atsisakė gerti per dvi valandas trukusį svečiavimąsi,  nes aš tegalėjau pasiūlyti pieno ar vandens namuose jokių sulčių neturėjau.

Maistą ėmė iš kitų žmonių lėkščių. Ir tas nuolatinis suaugusiųjų pokalbių trukdymas – ne tik tada, kai juos ignoruoja, tiesiog tai įprastas bendravimo būdas... Metalinių žaislų trankymas į sieną, tapetai subraižyti, o gretimo kambario sienų tinkas suskaldytas...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Pasibaisėjo vaikų elgesiu

„Prieš kelias dienas svečiavęsis mažylis nusprendė, kad būtų smagu nuimti visas sofos pagalvėles ir nutempti jas į valgomąjį niekas negalėjo atsisėsti, kol padėjome jaunesniajam nusiauti batus ir nusirengti paltą. Tuo metu šešiametis stovėjo kikendamas, o suaugusieji tiesiog stoviniavo... Jei būčiau taip elgusis vaikystėje, svečiuose, tikrai būčiau užsitraukusi mamos ir Dievo rūstybę!“, pridūrė mama.

REKLAMA

„Aš nuoširdžiai tikiu, kad tai buvo nepriimtina mano vaikystės laikais, ir per pirmuosius porą žaidimo pasimatymų maniau, kad mes susidūrėme tik su keliais neišauklėtais vaikais, bet dabar pas mus jau penkis ar šešis kartus lankėsi trys skirtingos šeimos. Nenoriu daugiau rengti  žaidimų pasimatymų savo namuose, jei žmonėms atrodo, kad tai normalu.

Mano vyras mano taip pat jis apstulbo, pamatęs namus, kai kaimynai išvyko. Kai jis buvo kartu su jais, jam buvo baisu, kad žmonės nesako savo vaikams, kaip elgtis svečiuose,  ir jautėsi nepatogiai, turėdamas įsikišti, kai vaikas elgėsi neatsargiai ir galėjo sužaloti kitą žmogų, o tuo tarpu jo mama sėdėjo ir visiškai nekreipė dėmesio. Pasakykite, ar tai yra normalu?“, klausė mama.

REKLAMA

Pasakysiu tiesiai šviesiai vaikai kaip vaikai, atrodo visiškai gerai, kai jie gražiai žaidžia, pvz., dalijasi žaislais, mane tiesiog šokiruoja bendra nepagarba suaugusiems ar daiktų laužymas“.

Tada ji pridūrė: „P.S. Tai yra kaimynai ir kiti vietiniai gyventojai, kuriuos sutikome žaidimų grupėse, t. y. gana normalios šeimos, su kuriomis galima susipažinti rajone“.

Internautai palaikė mamą

Kiti tėvai skubėjo pabrėžti, kad tai nėra įprastas vaikų elgesys ir su tuo nereikėtų taikstytis. Viena mama rašė: „Tai nėra normalu, mano vaikai būtų tuoj pat parvežti tiesiai namo. Jie žino, kad kitų žmonių namuose galioja kitokios taisyklės. Aš labai nusiminčiau, jei mano vaikai elgtųsi taip, kaip aprašei“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai nemanau, kad tai normalu! Aš to nebūčiau pakentusi!“, pridūrė kita komentatorė.

Dar viena mama pritarė: „Tai nenormalu. Turiu tris vaikus, bet savo namuose to netoleruoju,  jau nekalbant apie kažkieno kito namus. Daugiau nebekviesčiau šių kaimynų ‒ jų vaikai išlepinti, nemandagūs, o tėvams nerūpi jų elgesys“.

„Aš to nepakęsčiau“, – rašė kitas komentatorius. „Neteko matyti taip besielgiančių vaikų... Esu mokytojas ir jaučiu, kad vaikus reikia drausminti. Daugiau disciplinos!“.

Sakiau ir sakysiu, siuolaikines
Sakiau ir sakysiu, siuolaikines
mamos nemoka auginti ir aukleti vaiku. Viskas leidziama be isimties, nuolatiniai zyzenimai, verkslenimai, zaislu gausa, pvz.,ryte nuperka, vakare jau sulauzytas arba jsmestas ir pamirstas. Nemoko vaiku tvarkyti savo daiktu, nemoko pagarbos vyresniam, laikytis svaros, padeti mamai, teciui. O knygu skaitymas-neiveikiamas kosmosas. Todel neklauskite is kur tokie savanaudziai, egoistai ir nemandagus.
O aš visada sakau ir sakysiu - visuomenė durnėja akyse. Anksčiau šešiamečiai jau skaitė knygas, o dabar tesugeba bliauti ant viso kiemo. Ir tėveliams tai visai nekliūva, net kai nepraleidžia susibūrę ant šaligatvio vaikai paraeiti juo suaugusiam. Lyg tavęs visai negirdi. Kas per debilizmas.
Visada su malonumu ziuriu,
Visada su malonumu ziuriu,
nors kartoja, laida "Tukstantmecio vaikai". Tokie perlai auga, kad tik stebiesi ir negali sustoti. Penktokai savo ismintimi niekuo nenusileidzia dvyliktokams. Manau, kad tai ne tik mokyklos nuopelnas, bet didziausias tevu. Kalbasi, bendrauja, nuo politikos iki meno, drasiai reiskia nuomone. Ju laukia grazi ateitis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų