Pagalbos šauksmas iš Indijos: įstrigę lietuviai nežino, ar grįš namo

Kol vis daugiau valstybių nusprendžia uždaryti savo teritorijos sienas, o pasaulyje masiškai yra atšaukiami skrydžiai, bene sunkiausia užduotimi šiai dienai tampa susigrąžinti visus lietuvius, esančius užsienio šalyse. Šį kartą pagalbos šauksmą siunčia lietuvaičiai iš Indijos, mat jie neįsivaizduoja, kokiu būdu galėtų sugrįžti atgal į tėvynę. Tuo metu Užsienio reikalų ministerija komentavo, kad ši situacija yra žinoma, o užsienyje strigusiems lietuvaičiams yra teikiama informacija, tiek, kiek jos turima.

669

Su naujienų portalu tv3.lt bendravęs lietuvaitis Laimis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad šiuo metu jis yra strigęs Goa valstijoje, Indijoje. Pasak vyro, jo turimomis žiniomis, čia yra strigusių dar mažiausiai vienuolika lietuvių.

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

Uždaromos parduotuvės ir viešbučiai

Indijoje iki balandžio 15-osios yra įvesta komendanto valanda, parduotuvės dirba tik rytais, maždaug iki vienuoliktos valandos. O ir viešbučiai Indijoje yra masiškai uždarinėjami.

„Šiandien pusę vienuolikos atvažiavo policininkas ir liepė uždaryti parduotuvę, kaip tik ten ir buvome. Viešbučius uždarinėja vieną po kito, restoranai taip pat užsidarinėja. Mielai palauktumėme, kol atnaujins skrydžius ir grįžtume patys, tačiau situacija labai neaiški“, – sako lietuvis Laimis.

Vyras patikina, kad leisti dienas didelėje nežinioje yra tikrai sunku, o taip pat neramina ir pažįstamų siunčiami vaizdai, kai gatvėje nesilaikantys komendanto valandos žmonės yra tiesiog mušami lazdomis:

„Paklausėme vietinių apie prekių pristatymą į namus, atsiuntė nuorodą į straipsnį apie tai, kad policija sumuša prekių išvežiotojus už komendanto valandos pažeidimą“.

Išskrido kovo mėnesį

Lietuvaitis į Indiją išskrido kovo 7-ąją, kai, pasak jo, dar nebuvo didelių nerimo ženklų, tačiau koronavirusas jau ėmė sparčiai plisti.

„Paskelbus rekomendacijas grįžti namo, nusipirkome naujus bilietus, bet visi skrydžiai buvo atšaukti. Dabar vietiniai skrydžiai Indijoje nevyksta, žmonių judėjimas draudžiamas, valstijų sienos uždarytos.

REKLAMA

Vienintelis šiuo metu lietuviams žinomas būdas grįžti atgal į Lietuvą – skrydis iš Goa į Vokietiją, numatytas kovo 27-ąją. Tuo metu Vokietija turėtų vykdyti repatriacinį skrydį iš Goa savo tautiečiams.

„Prašėme ambasados pagalbos ar patarimų, kaip į jį pakliūti, bet jie neturi jokios informacijos. Panašu, kad mes patys turime daugiau informacijos nei Ambasada.

Žinome, kad vokiečiai planuoja skraidinti savo tautiečius, gal jie galėtų ir mus pasiimti. Pirmiausia susirinks savus, o jei liks vietų – praneš. Šiai dienai yra labai daug neaiškumų, tas labiausiai ir žudo“, – sako pašnekovas.

Ieško būdų sugrąžinti lietuvius

Tuo metu Užsienio reikalų ministro patarėja Rasa Jakilaitienė tv3.lt patikino, kad Ambasadai ši situacija yra žinoma, o užsienyje strigusiems lietuvaičiams yra teikiama informacija, tiek, kiek jos turima.

„Vakar jiems buvo išsiųstas paklausimas, ar jie sutiktų skristi lėktuvu, kuris skristų su lietuviais iš Filipinų ir specialiai nusileistų jų paimti. 

Jei Europos sąjungos (ES) šalis siunčia lėktuvus parvežti savo piliečius ir lieka vietų, jas siūlo visoms ES šalių ambasadoms Indijoje, kur yra tūkstančiai įstrigusių ES piliečių. Tad turbūt patys suprantate, kokia yra konkurencija. 

Ambasada skrydžiui iš Delio Vokietijai nusiuntė 32 Lietuvos piliečių sąrašą. Iš jo į lėktuvą paėmė vos vieną! 

Vakar su Ukrainos lėktuvu ambasadai pavyko išskraidinti 28 lietuvius. 9 į lėktuvą netilpo, tarp jų – 3 lietuviai, 2 estai, 1 latvis“, – patikina ministro patarėja.

Daugiau nei tūkstantis įstrigusių lietuvių

R. Jakilaitienė pabrėžia, kad šiuo metu Ambasadoje dirba tik trys diplomatai ir tokiomis pajėgomis Ambasadai jau pavyko į repatriacinius ir kitokius skrydžius sutalpinti daugiau nei 80 Lietuvos piliečių:

„Apgailestauju dėl tokioje situacijoje atsidūrusių piliečių. Bet dauguma jų į keliones leidosi kovo mėnesį, jau matydami kas valandą blogėjančią situaciją pasaulyje.

REKLAMA

Šiuo metu ne ES šalyse yra per 1000 panašiomis aplinkybėmis įstrigusių Lietuvos piliečių. Lietuvos atstovybės daro įmanoma ir neįmanoma, tačiau patys keliautojai taip pat turi ieškoti išeičių iš padėties, kurioje dabar yra visas pasaulis“.

 


Rašyti komentarą...
S
Sėdėkit
2020-03-27 08:57:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
,, viruso platinimo turistai"- besmegeniai ,o tokių ir Lietuvoje netrūksta.
Atsakyti
0

M
MARYTE
2020-03-26 15:42:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks velnias nes tuo laioku is lietuvos , bet visi tuo laiku isvaziuojantys buvo super protingi tai dabar ir sedekit gana kiek virusu preveze tie kurie save laike labai jau protingais
Atsakyti
0

N
Nu
2020-03-26 15:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai,kovo 7d.jau matėm kas dedasi Italijoj ,negi visai be galvų reik būti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų