Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šlapintis plaukiojant baseine yra šlykštu, tačiau tai taip pat gali turėti įtakos jūsų sveikatai. 

Šlapintis plaukiojant baseine yra šlykštu, tačiau tai taip pat gali turėti įtakos jūsų sveikatai. 

REKLAMA

Plaukioti baseine, kai jame žmonės šlapinasi, tikrai nėra smagu, o Amerikos chemijos draugijos mokslininkai tvirtina, kad tai gali turėti įtakos sveikatai. Daugelis žmonių mano, kad saugu šlapintis vandenyje dėl jame esančių chemikalų, naudojamų vandens švarai palaikyti.

Cheminės medžiagos gali daryti nemalonų poveikį mūsų kūnui

Tačiau paaiškėja, kad šios cheminės medžiagos gali daryti nemalonų poveikį mūsų kūnui, rašo express.co.uk. Amerikos chemijos draugijos atstovas sakė:

„Mes chemiškai apdorojame savo viešuosius baseinus, kad atsikratytume pavojingų mikroorganizmų, tačiau dauguma žmonių nesupranta, kad tos cheminės medžiagos taip pat reaguoja su jų pačių organinėmis medžiagomis.

REKLAMA

Nejudantis vanduo linkęs pritraukti bjaurius mikroorganizmus, todėl mes paprastai jį dezinfekuojame tokiais junginiais kaip chloras, natrio hipochloritas ir kalcio hipochloritas. Tačiau chlorinimas negali tinkamai sunaikinti kiekvieno patogeno“.

Ima deginti akis, jos parausta

Pasak mokslininkų, daugelis baseinų naudoja savo metodus ir chemines medžiagas, kad  baseinai būtų saugūs, tačiau visa tai turi savo trūkumų. Cheminės medžiagos reaguoja su mūsų kūno organinėmis medžiagomis, įskaitant nešvarumus, šlapimą ar losjoną.

Remiantis tyrimų duomenimis, telkiniuose gali būti nuo 30 iki 80 ml šlapimo vienam asmeniui.

Atstovas pridūrė: „Šlapime yra karbamido, kuris reaguoja su chloru ir sudaro trichloraminą, būtent šis junginys ir duoda tą klasikinį baseino kvapą. Taip pat atsitinka, kad vanduo akis degina ir jos parausta, kai būnate baseine ar net prie jo.

Taigi, kaip žmonės gali išspręsti šią problemą? Tai labai lengva ‒ prieš eidami į baseiną nueikite į tualetą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų