Nesineškite telefono į tualetą: pasakė, kas gresia

Remiantis britų apklausa, vidutinis britas tualete praleidžia šiek tiek daugiau nei 3 valandas per savaitę. Tai gerokai viršija rekomenduojamas 10-15 minučių per dieną, tai yra apie 1 valandą ir 45 minutes per savaitę. Ir jei jums įdomu, kaip praeina tas laikas, mobilieji telefonai yra jūsų atsakymas. Nenuostabu, kad 75% amerikiečių prisipažino naudoję savo telefoną būdami tualete.

„Bright Side“ nurodo 4 nerimą keliančias priežastis, dėl kurių neturėtumėte praleisti daugiau nei 15 minučių tualete.

1. Mūsų telefonai yra patraukli terpė mikrobams

Telefonai gali labai sėkmingai pernešti mikrobus. Liečiant telefonus, galima pernešti mikrobus nuo jų paviršiaus į jūsų asmenines kūno vietas.

2. Hemorojus ir kitos tiesiosios žarnos problemos

Pasak gydytojų, sėdėti tualete nuo 1 iki 15 minučių yra norma. Praleidus daugiau laiko, tai daro nereikalingą tiesiosios žarnos spaudimą. Hemorojus yra vienas rimčiausių simptomų, po kurio seka tiesiosios žarnos prolapsas.

Pastaruoju atveju jūsų tiesioji žarna pradeda kristi iš vietos. Nors tai skamba labai baisiai, gydytojai sako, kad tai nėra taip blogai, nebent paliksite šią problemą negydomą.

3. Gaištate savo laiką.

Remiantis tyrimais, mes visi praleidžiame vidutiniškai 90 minučių per dieną savo telefonuose, o tai yra apie 3,9 mūsų gyvenimo metų. Tai reiškia, kad telefonai gali atitraukti mūsų dėmesį nuo mūsų darbo ir kasdienės veiklos. Pagal šį tyrimą darbuotojai praleidžia apie 5 valandas per savaitę su darbu nesusijusiems dalykams.

Taigi, užuot dirbę, daugelis žmonių prisipažino tikrinę savo asmeninius el. paštus ir socialinius tinklus, kai jie iš tikrųjų turėtų dirbti.

4. Jūs tampate priklausomas nuo savo telefono.

Vienas iš 3 pagrindinių priklausomybės telefonu simptomų yra baimė palikti namus be telefono. Kiti 2 yra baimė, kad negalite siųsti ar gauti žinučių, ir klaidingas jausmas, kad gaunate pranešimus. Nors daugelis mokslininkų vis tiek nevartoja žodžio „priklausomybė“ kalbėdami apie telefoną, yra požymių, kad iš tikrųjų taip ir vyksta.

Dauguma priklausomybių yra susijusios su dopamino perdavimu. Telefonai suteikia tą pačią gerą savijautą, kai vartotojai džiaugiasi kiekvieną kartą, kai bendrauja su kuo nors. Neigiami pernelyg didelio telefono naudojimo rezultatai yra žemas savęs vertinimas, nerimas ir net depresija.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-02-27 18:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žurnalistai dalbajobai
Atsakyti
0

A
Alina
2021-03-06 14:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pridurku armija,čia tai nusišnekėjo žmogėnai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų