Neišmeskite sodos likučių – namai blizgės kaip niekada anksčiau

Valgomoji soda – paprasti ir galingi milteliai. Jie nebrangūs, jų įsigyti galima visur ir juos galima naudoti įvairiausiais būdais namų ruošoje. Be to, valgomoji soda tinka ne tik pyragams bei saldumynams ruošti, bet ir namų valymui.

Todėl pravartu visada virtuvės spintelėje turėti dėžutę valgomosios sodos, jei kartais prireiktų ką nors gerai išvalyti natūraliu būdu. Reikėtų žinoti, kad kepimo milteliai ir valgomoji soda (kitaip – sodos bikarbonatas) yra dvi skirtingos priemonės.

Kartais jie atrodo visiškai vienodai ir abu yra rauginimo medžiagos, bet valgomajai sodai aktyvuoti reikia rūgšties – pavyzdžiui, truputį acto, kai tuo tarpu kepimo miltelius tereikia sumaišyti su skysčiu. Vis dėlto, kepimo miltelių reikia naudoti tris kartus daugiau, nei valgomosios sodos, nes jie nėra tokie stiprūs, rašoma dailystar.co.uk.

Štai keletas namų švaros gudrybių su valgomąja soda, kurias verta išbandyti:

Kilimai

Valgomoji soda gali atgaivinti kilimus ir iš jų pašalinti nemalonius kvapus. Pakaks ja nubarstyti kilimą ir palikti per naktį, o ryte gerai išsiurbliuoti. Jei kilimas turi ryškesnių dėmių, iš valgomosios sodos ir vandens pasigaminkite pastos – ją užtepkite, palikite kuriam laikui veikti, tada nuvalykite, ir prieš siurbliuodami palaukite, kol valoma vieta gerai išdžius. Šis metodas taip pat tinka čiužiniams, ir labai pravers, jei turite mažų vaikų, kuriems kartais pasitaiko prišlapinti lovą.

Keptuvės

Savo mėgstamiausią keptuvę šveičiate ir šveičiate, bet vis tiek lieka pridegusio ar pridžiuvusio maisto likučių, ir vidinis paviršius nebetviska taip, kaip anksčiau? Tai tikrai nemalonu!

Bet jei į keptuvę pripilsite vandens ir pakaitinsite su keliais valgomaisiais šaukštais sodos, pastebėsite, kaip šie nešvarumai tiesiog atšoka. Jei dėmės labai įsisenėjusios, galite dar įmesti ir indaplovės tabletę – tuomet keptuvė po procedūros tiesiog tviskės švara!

Kriauklių angos

Jei iš kriauklės nuleidžiamosios angos sklinda nemalonus kvapas arba jei ji pradėjo kimštis, tuomet čiupkite savo valgomosios sodos dėžutę!

Maždaug 200 g sodos supilkite į kriauklės nuleidžiamąją angą, o tada ant viršaus užpilkite tiek pat baltojo acto. Angą uždenkite drėgna šluoste ir taip palikite 5–10 minučių. Tuomet nuskalaukite verdančiu vandeniu – jūsų vamzdžiai ir vėl turėtų būti švarūs.


Rašyti komentarą...
F
FantomasasFamtomasas
2021-01-12 12:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už vertingus patarimus jie man padėjo, siulau tai Jūms išbandyti ! ! ! .
Atsakyti
0

F
FantomasasFamtomasas
2021-01-12 12:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už vertingus patarimus jie man padėjo, siulau tai Jūms išbandyti ! ! ! .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų