• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietės Ievos šeimoje didžiulė šventė – namo sugrįžo beveik metus buvęs pradingęs vėžlys Rondo. Moteris tikina, kad nors rankas jie jau ir buvo nuleidę, tačiau giliai širdyje tikėjo, kad ši diena išauš.

6

Vilnietės Ievos šeimoje didžiulė šventė – namo sugrįžo beveik metus buvęs pradingęs vėžlys Rondo. Moteris tikina, kad nors rankas jie jau ir buvo nuleidę, tačiau giliai širdyje tikėjo, kad ši diena išauš.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt vilnietė pasakoja, kad beveik prieš metus, liepos 4 dieną iš namų pabėgo vėžlys. Augintinį jie laikydavo terasoje ir uždarydavo praėjimą, kad vėžlys neišeitų.

Jis kieme vaikštinėdavo, šildydavosi saulėje, tačiau vieną dieną vaikai paliko neužstumtas terasos duris ir jis paspruko. Kaip pati Ieva juokauja – vėžlys išėjo švęsti liepos ketvirtosios.

Pradingus vėžliui į jo paieškas leidosi ne tik Ievos šeima, tačiau ir kaimynai. Jo ieškojo visur, kabino skelbimus, domėjosi ir socialiniuose tinkluose, galbūt kažkas rado.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų kaimynai yra veterinarai ir jie turi „čipų“ skaitytuvą, o kadangi vėžlys yra „čipuotas“, mes pakrūmėmis landžiojome su tuo skaitytuvu ir ieškojome, galbūt kažkur supypsės.

REKLAMA

Ieškojome intensyviai, buvo pajungti ir kaimynų vaikai, tačiau čia kaip adatos ieškojimas šieno kupetoje. Praėjo mėnuo, kitas – vis neatsiranda, todėl nuleidome rankas, pardavėme visą įrangą, terariumą, tačiau skelbimo nenukabinome – viltis dar buvo, nes esame girdėję istorijų, kad jie grįžta ir po metų ir po pusantrų“, – istoriją pasakoja moteris ir priduria, kad vėžlys labai gudrus ir protingas.

Ir vakar vakare – įvyko stebuklas. Ieva socialiniame tinkle pamatė skelbimą, kad atklydo vėžlys. – „Pabudo nuo pirmųjų saulės spindulių.“

REKLAMA
REKLAMA

Vėžlį rado už 500 metrų

Toli eiti pasiimti vėžlio nereikėjo, mat per metus jis nuėjo vos 500 metrų – iki kaimynų namų. Ieva tikina, kad vėžlys grįžo sveikas, o moteris jį kiek galėjo – tiek apžiūrėjo, tačiau dar laukia vizitas pas veterinarą.

„Aš vizualiai jį apžiūrėjau. Visada mėgdavau jį paglostyti, tai dabar jaučiasi, kad yra dehidratavęs, jaučiasi, kad yra sausesnis, truputį kiautas apsibraižęs, tačiau daugiau nieko. Puikiai ir toliau valgo dobilus, ryte pusryčiams suvalgė braškę, visiškai nesispyriodamas“, – džiugiomis žiniomis dalinasi vilnietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ieva mano, kad visą šį laiką vėžlys gyveno giliai įsikuitęs, todėl lengvai išgyveno žiemos šalčius. Kadangi jis yra egzotinis gyvūnas – geba prisitaikyti gamtoje. Moters spėjimu jis tiesiog užmigo žiemos miegu, o kai jie užmiega, gali išgyventi net šalčiausią žiemą.

„Tikrai labai linksma istorija su laiminga pabaiga. Žinoma, buvo labai liūdna, kai jis dingo, dukra labai pergyveno, nes čia vyresniosios dukros vėžlys, o jaunesnioji jį praganė. Buvo ir kaltinimų, ir ašarų, vėliau stengėmės iš šios istorijos ir pasijuokti. Sakėme, kokios mes greitumo žmonės, kad net vėžlys nuo mūsų pabėgo“, – juokiasi moteris.

REKLAMA

Visada reikia turėti vilties

Kadangi visa įranga vėžliui auginti bei jo terariumas jau yra parduoti – dabar reikės vėl iš naujo viską nusipirkti. Ieva planuoja pirkti didesnį terariumą, mat senasis vėžliui jau buvo per ankštas, jis trankydavosi į sienas, todėl vasaros metu jį laikydavo balkone. – „Gaila vėžlio, norisi, kad jis gyventų kuo geriau.“

Paklausta apie tai, ar po šio neeilinio įvykio imsis didesnių atsargumo priemonių, kad ši istorija nepasikartotų, Ieva atsako, jog tikrai imsis.

REKLAMA

„Jau ir dukra prieš eidama į mokyklą man sako: „Tik saugokit Rondo, kad nepabėgtų. Saugosime jį. Paleidę į pievą užrišime kokį balionėlį ar kamuoliuką po kaklu, kad skambėtų“, – šmaikštauja moteris.

Ieva pasakoja, kad Rondo yra labai žaismingas, mėgsta su galva paspardyti kamuoliuką ir yra labai įdomus gyvūnas. Šiais metais jam sueis 4 metai.

„Manau ši istorija bus viltis visiems, kad reikia tikėti. Mintys yra stiprus įrankis, jos materializuojasi“, – šypteli Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų