Moteris skubiai įspėja nekartoti populiaraus iššūkio: patyrė širdies smūgį

Jauna moteris įspėja nebandyti atkartoti šio Tiktoko iššūkio – jį išbandžiusi ji patyrė širdies smūgį ir atsidūrė ligoninėje.

Panašu, kad vos ne kasdien atsiranda naujas Tiktoko vaizdo įrašas, vedantis žmones į beprotybę. Kartais tokie iššūkiai būna visai nekalti, kaip neseniai pasirodęs „McDonald‘s“ čili aliejaus ledų triukas, bet kartais viskas gali baigtis labai liūdnai – žmonės net atsiduria ligoninėse, kaip neseniai nutiko su liežuvio pirsingą imituojančių magnetukų mada, kai vienuolikmetis berniukas rimtai susirgo netyčia magnetukus prarijęs, rašoma mirror.co.uk.

Dar viena „Tiktoko“ mada

Dabar pavojaus ženklu žymima dar viena Tiktoko mada – viena šio socialinio tinklo naudotoja teigia atsidūrusi ligoninėje su širdies smūgiu. Briatney Portillo iš Floridos, JAV, įspėja pasimokyti iš jos klaidos ir nebandyti visko iš eilės, ką pamatote internete. Ji pati nusprendė pabandyti vadinamąjį „sausą kaušelį“. Šis pavojingas iššūkis siūlo suvalgyti kaušelį apdorotų baltymų miltelių, o tada pasportuoti.

Šiuose milteliuose yra tam tikrų energijos suteikiančių ingredientų, pavyzdžiui, kofeino, aminorūgščių, kreatino, B grupės vitaminų ir beta–alanino. Milteliai yra skirti maišyti su vandeniu ir turi būti naudojami kaip vienas iš gėrimo ingredientų, bet vartojami dideliais kiekiais gali būti pavojingi, kaip ir, deja, patyrė B. Portillo.

Tiktoke publikuotame savo vaizdo įraše dvidešimtmetė mergina aiškina, kad nėra pripratusi prie tokio didelio kiekio kofeino vartojimo, dėl ko ir patyrė širdies smūgį.

Galite patirti širdies smūgį

Ji sakė: „Kai pirmą kartą bandysite valgyti visą kaušelį apdorotų baltymų miltelių prieš sportuodami, žinokite, kad jei reguliariai nevartojate kofeino, galite patirti širdies smūgį ir atsidurti ligoninėje. Tiesiog dalinuosi, kad taip nenutiktų kitiems – aš esu iš tų žmonių, kurie per daug negalvodami imasi bet ko, ką pamato.“

Kitame savo vaizdo įraše ji teigė, kad jos patirti simptomai buvo sunkumas krūtinėje, pykinimas ir silpnumas, bet iš pradžių ji į tai nekreipė dėmesio ir vis tiek toliau sportavo. Tuomet krūtinę skaudėti jai pradėjo stipriau, kai ji jau buvo darbe. Kai jau nutirpo visa kairė ranka, mergina suprato, kad kažkas tikrai ne taip.

REKLAMA

Kalbėdama su „The New York Post“ B. Portillo sakė: „Niekada nemaniau, kad man gali nutikti kažkas panašaus. Ypač tokiai jaunai.“

Pavojingas ir tiems, kurie turi aukštą kraujospūdį

„Sauso kaušelio“ iššūkis kelia ne tik širdies smūgį, bet yra pavojingas ir tiems, kurie turi aukštą kraujospūdį, o taip pat bandant jį praryti galima ir užspringti. Pasak „The Independent“, kai kuriuose sportininkams skirtuose milteliuose gali būti net 500 mg kofeino – maždaug tiek, kiek yra penkiuose puodeliuose kavos.

Victoria Taylor, širdies sveikatos dietologė iš „The British Heart Foundation“, sakė: „Sportininkams skirti maisto papildai dažnai vienoje porcijoje turi tiek kofeino, kiek yra viename puodelyje kavos ar viename energetiniame gėrime, bet juose taip pat yra ir kitų stimuliantų. Kai kurie žmonės yra jautresni kofeinui ir dėl to gali patirti širdies veiklos sutrikimų.“

Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba informuoja, kad daugiau nei keturi puodeliai kavos per dieną kelia aukšto kraujospūdžio riziką. Valgant tokius sausus miltelius taip pat rizikuojama užspringti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų