REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prostatos vėžys yra viena grėsmingiausių ligų kamuojančių vyresnio amžiaus vyrus. Tai dažniausiai vyrams pasitaikantis piktybinis navikas daugelyje pasaulio šalių.

Prostatos vėžys yra viena grėsmingiausių ligų kamuojančių vyresnio amžiaus vyrus. Tai dažniausiai vyrams pasitaikantis piktybinis navikas daugelyje pasaulio šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 3 tūkstančiai šios ligos atvejų, Europoje prostatos vėžiu kasmet suserga 2,6 milijonai vyrų. Tiesa, ši liga yra sėkmingai gydoma ir Lietuvos medikai savo pasiekimais neatsilieka nuo kitų šalių medikų.

REKLAMA

Didžiausias sergamumas prostatos vėžiu fiksuojamas Švedijoje ir Suomijoje, o mažiausias Pietų Europos šalyse. Lietuvos prostatos vėžio sergamumo statistiniai rodikliai nedžiugina – mūsų šalyje iš 100 tūkst. vyrų suserga 200, tuo tarpu ES suserga 174, o pasaulyje – 120. Remiantis Higienos instituto 2015 metų duomenimis, onkologinių ligų mirtingumas vyrų tarpe nuo prostatos vėžio yra antroje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak mūsų šalies medikų – prostatos vėžio prevencinė programa ir gydymas Lietuvoje nenusileidžia kitų šalių pasiekimams. Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas, Lietuvos chemoterapeutų draugijos pirmininkas Alvydo Česo teigimu, šiai dienai Lietuvoje prostatos vėžys yra gydomas tikrai gerai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų šalies gydytojų kompetencija ir gydymo metodai yra tokie pat geri ir modernūs, kaip ir Europos Sąjungoje ar JAV. Gal tik neturime robotinės chirurgijos, kurią šiai dienai keičia profesionalios urologų rankos. Nuo lapkričio pradėsime naują gydymą radionuklidais, tokio gydymo Lietuvoje dar netaikėme. Net Vakarų Europoje toks gydymas nėra labai dažnas“, – pažymėjo A. Česas.

REKLAMA

Jis pažymėjo, kad prostatos gydymas yra kompleksinė procedūra, ji priklauso nuo paciento sveikatos būklės, gydytojų rekomendacijų ir kartais – nuo paciento norų. „Šiandien prostatos vėžio gydymas yra gana įvairus – operacijos, spindulinė terapija, kai liga atsinaujina galime skirti ir hormonų terapiją, kuri šiai dienai yra kompensuojama visiems pacientams. Kompensuojami medikamentai, kurie skirti ligos sukeltoms metastazėms gydyti“, – įvairius gydymo metodus vardijo A. Česas.

REKLAMA

Jis patvirtino, kad skiriant gydymą tariasi keli medikai, niekada nebūna taip, kad išklausoma tik viena nuomonė, nėra brukamas vienas ar kitas gydymo būdas – viskas nuodugniai paaiškinama. Kokį konkrečiai pasirinkti gydymą sprendžią įvairių sričių medikų grupė, tai labai svarbu, kai reikia tiksliai įvertinti ligos agresyvumą ir metastazių paplitimą, jų vietą. Esant agresyviai, metastazavusiai ligos stadijai dažniausiai taikomas chemoterapinis gydymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visiems ligoniams skiriame geriausią gydymą, tokį, kokio tuo metu jiems reikia. Skirtingos ligos stadijos reikalauja vis kitokio gydymo. Tai gali būti gilieji hormoniniai vaistai, pirmos arba antros eilės chemoterapija, taip pat radionuklidai, jais gydoma tada, kai dar nėra kaulų ir vidaus organų metastazių“, – kalbėjo chemoterapeutų draugijos pirmininkas A. Česas.

REKLAMA

Lietuvoje daugiau pacientų yra gydomi hormoniniais preparatais, chemoterapinis gydymas taikomas kiek rečiau. Įvairių specialistų nuomone, šiuolaikinė inovatyvi prostatos vėžiui gydyti skirta chemoterapija nenusileidžia hormonų terapijos efektyvumui. Pacientams, kurių liga yra pažengusi ir metastazavusi – chemoterapija dažnai būtina norint išgyventi.

REKLAMA

Medikas taip pat paneigė mitą, kad chemoterapinis gydymas yra skausmingas, turi daug pašalinių efektų. „Šiai dienai jau yra įrodyta, kad pradėjus gydymą hormonais ir chemoterapija mes prailginame pacientų gyvenimą“, – sakė gydytojas.

Šiuo metu daug kalbama apie chemoterapijos reikšmę, naudą ir žalą visose vėžio gydymo stadijose. Yra pripažįstama, kad skirtingos rūšies vėžį chemoterapinis gydymas veikia skirtingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų