Laiptinėje palikusi naujagimį panevėžietė ėmėsi veiksmų: mokosi būti mama

Praėjusių metų vasarą Panevėžyje daugiabučio laiptinėje rastas paliktas vos gyvas naujagimis. Vaikas buvo sunkios būklės ir buvo gydomas ligoninėje.

Gimdyvė greitai buvo surasta, o jau praėjusių metų spalį Panevėžio apygardos teisme buvo pradėta nagrinėti baudžiamoji byla. Į teisiamųjų suolą sėdo 31-erių metų panevėžietė, kuri naujagimio atsikratė palikdama jį tiesiog daugiabučio laiptinėje.

Teismo posėdžiai dar nesibaigė ir rytoj, sausio 20 dieną, Panevėžio apygardos teisme toliau bus nagrinėjama baudžiamoji byla.

Sudarė sąlygas vaiką lankyti

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Karčiauskienė naujienų portalui JP pasakojo, kad šiuo metu vaikas auga pas laikinuosius globėjus.

„Jam užtikrinta saugi aplinka, reikiama priežiūra, sudarytos geriausius vaiko poreikius atliepiančios sąlygos augti ir ugdytis. Kaip žinoma, motina yra pareiškusi norą auginti vaiką, todėl jai sudarytos sąlygos mažylį lankyti, įgyti motinystės įgūdžių, atkurti ir išlaikyti ryšį su vaiku. Motinos susitikimus su vaiku stebi psichologas, Panevėžio socialinių paslaugų centro darbuotojai“, – teigė R. Karčiauskienė.

Motinai reikalinga pagalba

Pasak tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausios specialistės, kol kas motinai trūksta socialinių įgūdžių.

„Moteris stengiasi vykdyti Pagalbos šeimai plane numatytas rekomendacijas, tačiau specialistų nuomonė vieninga – motinai trūksta socialinių įgūdžių. Nei psichologiškai, nei emociškai, kol kas, ji nėra pajėgi viena rūpintis vaiku. Nors Vaiko teisių apsaugos sistemos prioritetas – vaiko teisė augti biologinėje šeimoje, bet ši situacija nėra eilinė ir motinai teks įrodyti, kad ji gali savarankiškai rūpintis vaiku. Kol kas specialistų pagalba jai reikalinga ir būtina“, – pasakojo R. Karčiauskienė.

Kūdikis turi jau vardą

Pernai vasarą daugiabučio laiptinėje rastas kūdikis, kol kas auga pas laikinuosius globėjus.

„Augti su biologine motina vaikas galėtų tik tada, kai ji bus pajėgi užtikrinti vaikui saugią, augti ir ugdytis tinkamą aplinką. Mažylis, kol kas, vadinamas Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistų duotu vardu – Vytis. Vaiko motina buvo išreiškusi norą pakeisti vardą, tačiau kol kas nesiėmė jokių teisinių žingsnių tą padaryti“, – tęsė pasakojimą R. Karčiauskienė ir pridūrė:

REKLAMA

„Tokie atvejai, kaip šis – išskirtiniai. Belieka apgailestauti, kad kūdikį pagimdžiusi moteris jį paliko laiptinėje, nors sudarytos visos sąlygos anonimiškai ir saugiai palikti vaiką Gyvybės langelyje. Asmens, kuris palieka kūdikį Gyvybės langelyje, niekas neieško, jam netaikoma teisinė atsakomybė dėl palikto vaiko.“

Vertina specialistai

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė priminė, kad laikinoji globa gali tęstis iki 12 mėnesių ir gali būti pratęsta dar 6 mėnesiams.

„Atvejo vadybos posėdyje specialistai vertina, kaip vaiko tėvai ar vienas iš tėvų, vykdo pagalbos šeimai plane numatytas priemones, kokias pastangas deda, kad vaikas augtų kartu su juo/jais. Specialistai taip pat vertina ar išnyko aplinkybės dėl ko vaikui su tėvais ar vienu iš jų nebuvo saugu, ar sudarytos geriausios sąlygos jam augti ir ugdytis“, – informavo R. Karčiauskienė.

Nežadėjo pati auginti

Priminsime, kad 2020 m. birželio 15-osios naktį, vieno Panevėžio namo laiptinėje rastas ką tik gimęs kūdikis. Kaltinimai dėl vaiko palikimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo pareikšti vaiko mamai – 31-erių metų panevėžietei.

Ankstų vasaros rytą kūdikį, suvyniotą į ryšulį, vieno Vilties gatvės namo laiptinėje rado šio namo  gyventojas ir iškvietė pagalbą. Naujagimis buvo skubiai išgabentas į ligoninę, jam nustatytas bendras kūno atvėsimas, sukėlęs gyvybei pavojingą būseną.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimo tyrimo valdybos pareigūnams, atlikusiems ikiteisminį tyrimą, pavyko rasti kūdikio mamą kitą dieną po to, kai laiptinėje buvo aptiktas kūdikis.

Netekėjusi, kitų vaikų neturinti moteris pripažino pirmagimį pagimdžiusi viena pati savo namuose. Kūdikį jį nunešė į šalia esantį daugiabutį, nes, kaip ji teigė per apklausas po įvykio, nenorėjo ir nežadėjo jo pati auginti.

Teksto autorė: Raimonda Mikučionytė


Rašyti komentarą...
M
Mona
2021-01-20 15:35:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokiu būdu negalima tokiai motinai atiduoti vaikelio,ji nepasitaisys,o vaikas varks,kentės.
Atsakyti
0

A
2021-01-20 15:50:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man protu nesuvokiami motinos veiksmai. Palikti vaikutį laiptinėje, nu trūksta žodžių.
Atsakyti
-2

E
Elvyra
2021-01-20 16:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
istardyti motina gegute ir surasti vaiko teva. tevas taippat turi nesti atsakomybe uz gimusi vaika, tokia turetu buti tvarka . dabar padare pabego .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų