Panevėžio aplinkosaugininkai išlaisvino sodyboje prie grandinės prirakintą stirniuką

Sekmadienį Panevėžio aplinkosaugininkai išlaisvino sodyboje prie grandinės prirakintą stirniuką, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas. 

Pasak departamento, pareigūnai pranešimą apie tai, kad asmuo nešasi stirną iš miško, gavo patruliuodami netoliese esančiose vietovėse. 

Atvykus į nurodytą sodybą jos savininkas neslėpė iš miško parsinešęs stirnos jauniklį. Gyvūną aplinkosaugininkai rado viename iš sodybos ūkinių pastatų, prirakintą grandine, sužalojimų jam nenustatyta. 

Pareigūnai įsitikino, kad stirniukas nebuvo pagautas kilpomis ar kitais draudžiamais įrankiais, jį vyras sugavo rankomis. 

Gyvūną aplinkosaugininkai paleido į toliau nuo sodybos esantį mišką, už padarytą pažeidimą sodybos savininkui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 

Asmeniui, neteisėtai iš gamtos paėmusiam laukinį gyvūną, gresia bauda nuo 30 iki 150 eurų.

„Laukiniai gyvūnai privalo gyventi gamtoje ir būti laisvi, tokia jų prigimtis. Jei asmuo būtų pasilikęs sodyboje grandine supančiotą stirniuką, koks būtų buvęs jo likimas?“ – cituojama Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos viršininkė Mantė Ramanauskienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų