Pietų Azijos šalyse vakariečius neretai apima noras elgtis kaip „baltajam tarp tarnų“ – maloniai besišypsantys vietiniai gyventojai ir pinigų galia dažnam apsuka galvą. Tačiau būtent dėl to daugelis niekada iš tikrųjų ir nepažįsta tikrojo šalies ir jos žmonių grožio.

Pirmąją pasakojimo dalį apie tai, ko nedaryti Tailande skaityti čia.

Kai kurie paprasti dalykai gali lemti net ir nemalonią viešnagę Azijos valstybių kalėjimuose. „Turist.ru“ pateikia sąrašą dalykų, kurių negalima daryti vienoje iš populiariausių regiono šalių - Tailande.

Pradėsime nuo tabako. Tailandas – tikras pragaras dūmo mėgėjams. Čia parduodamas tokios prastos kokybės tabakas, jog atrodo, kad vyriausybė taip stengiasi sumažinti rūkančiųjų skaičių. Tačiau mėginantys apsirūpinti atsargomis visam kelionės laikui turėtų būti atsargūs – dažniausiai turistų krepšių netikrina, tačiau... Tad visi atsivežantys daugiau nei bloką cigarečių dviems savaitėms gali pakliūti į rimtą bėda. Jei turėsite papildomą bloką – mokėsite baudą. Jei daugiau – galite būti apkaltintas kontrabanda.

Jei atvykstant į šalį paprastai neturima problemų dėl įvežamų daiktų (nebent, kaip minėjome anksčiau gerokai persistengiate su rūkalais), išvykstant tikrinama kur kas kruopščiau. Draudžiama išvežti įvairius religinius bei meno objektus. Tad jei nedidelis kūrinys, kurį jūs įsigijote iš vietinio menininko Pattaya gilumoje muitininkui pasirodys itin vertingas ir brangus – įrodyti priešingai bus sudėtinga. Jūsų gali pareikalauti antspaudų, leidimų ir pirkimo dokumentų. Saugiausia – tiesiog stengtis to išvengti.

REKLAMA

Besiilsintys Pattaya regione – tikroje turistų Mekoje šioje šalyje, turėtų negalvoti, jog taip, kaip elgiamasi čia, galima elgtis visoje šalyje. Pirmiausia kalbame apie papročių laisvumą – go go barai, striptizo klubai ir masažo salonai – atrodo, jog čia ranka pasiekiami ir visi narkotikai. Tačiau jų geriau neieškoti. Tailando valdžia griežtai kovoja su narkotiku vartojimu, tad jų paieškos gali baigti kalėjime.


Rašyti komentarą...
n
norinti
2010-08-30 15:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
nerealiai noooriu i tailanda. ten grazu ir pigu.
Atsakyti
0

e
elze
2010-08-30 18:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
tailande yra gerai iki tada, kai nesusiduri su kazkokia problema-tada turistas nebeturi jokiu teisiu...maza to, noredami ko nors pasiekti tik dar labiau apsunkinsite situacija.gali buti net labai blogai.ziauriai netiketai blogai.
o siaip-nuostabi salis...kai viskas gerai.
Atsakyti
0

a
aha
2010-08-30 19:00:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
girdėjau apie kelis įklimpusius į bėdą. tikra tiesa
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų