Kasdien skutatės kojas? Specialistas pasakė, ar taip galima

Skutimasis yra greičiausias ir neskausmingiausias būdas pašalinti kūno plaukus. Specialistas pasakė, kaip dažnai turėtumėte nusiskusti kojas ir ar galima tai daryti kiekvieną dieną?

Kūno plaukų šalinimas yra asmeninis pasirinkimas ir tai, kaip dažnai plaukus šalinsite, priklauso nuo jūsų pačių norų, nuo to kaip greitai plaukai auga ir kokia jautri yra jūsų oda.

Express.co.uk pasikalbėjo su dr. Baldeepu Farmahu, Birmingeme, Didžiojoje Britanijoje, įsikūrusios Aesthetica klinikos vadovu, kad sužinotų viską apie kojų skutimąsi.

Jūsų kūno plaukai auga skirtingu greičiu, todėl vieną kūno vietą gali tekti skusti dažniau nei kitą. Taip yra todėl, kad plaukai auga ciklais.

Gydytojas Farmahas sakė: „Rankų ir kojų plaukų augimo ciklas trunka nuo 30 iki 45 dienų, o štai, pavyzdžiui, galvos plaukų ciklas trunka nuo 2 iki 6 metų. Todėl kūno plaukai neauga tokiu pat greičiu, kaip galvos plaukai."

Kokią kūno vietą reikėtų skustis dažniausiai? Tikriausiai pažastis.

Gydytojas Farmahas paaiškino: „Vidutiniškai mes skutamės pažastis dvigubai dažniau nei kojas. Kojų plaukai vėl pradeda augti vidutiniškai po maždaug 24–72 valandų, o pažastų plaukai pradeda augti daug anksčiau ir užauga iki 0,27 mm per dieną.“

Kaip dažnai skusite kojas, priklauso tik nuo jūsų. Nėra nustatytos taisyklės ir tai visiškai priklauso nuo daugelio veiksnių.

Gydytojas tęsė: „Kaip greitai plaukai auga, priklauso nuo kūno ploto. Pavyzdžiui, kadangi pažastų plaukai linkę augti 50 procentų greičiau nei kojų plaukai, galite dažniau nusiskusti pažastis, jei norite išlaikyti švarų skutimosi jausmą.

Kaip dažnai reikia nusiskusti kojas, priklauso nuo jūsų pasirinkimo ir tai priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir augimo.“

Tačiau, nors plaukų šalinimas yra asmeninis pasirinkimas, yra toks dalykas, kaip per dažnas skutimasis. Gydytojas Farmahas pažymėjo, kad per dažnas skutimasis gali sudirginti odą.

Jis sakė: „Kai jūsų oda pažeidžiama, padidėja infekcijos rizika, ypač jei skutimosi metu subraižote ar supjaustote odą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų