Jūrmala Latvijoje tik vadinama kurortu, tačiau iki šiol neturi kurorto statuso ir negali tapti patraukliu, šiuolaikiniu kurortu.
Tačiau į Jūrmalą vis tiek plūsta tūkstančiai poilsiautojų iš užsienio. Trečiąją vietą tarp jų užima lietuviai.
Norint pasivažinėti dviračiais Jūrmaloje pakanka reikiamu adresu nusiųsti žinutę telefonu arba internetu. Tai kol kas vienintelė tokia paslauga Baltijos šalyse.
„Galite patys pasiimti dviratį ir grąžinti jums patogioje vietoje Jūrmaloje arba Rygoje, nes ir ten atidaryti tokie punktai“, – pasakojo apie naujovę Jūrmalos savivaldybės Turizmo ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja Gunta Ušpele.
Verslininkai tikisi, kad šiek tiek kritusios apgyvendinimo kainos šį sezoną privilios dar daugiau turistų, tad siūloma ir daugiau naujovių.
„Kiekvienas turistas vaikščiodamas po miestą mobiliuoju telefonu per tam tikrą programą gali sužinoti įvairiausią informaciją apie kultūrines ir istorines miesto vietas“, – sakė Jūrmalos savivaldybės Turizmo ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja.
Per metus Jūrmaloje apsilanko 4 mln. turistų. Pasak miesto mero, nesuteiktas kurorto statusas neleidžia Jūrmalai tapti šiuolaikiniu kurortu.
„Duotų valstybinės paramos, įrašytų miestą ir visą šią kurortinę sritį į prioritetus, tai reiškia, kad Europos Sąjungos pinigai ateitų“, – kalbėjo Jūrmalos meras Romualdas Rožukas.
12 procentų visų poilsiautojų Jūrmaloje – lietuviai, o latviai mielai renkasi Lietuvos kurortus.
„Mūsų žmonės važiuoja pas jus į Lietuvą pailsėti, nes pigiau ir geriau. Nenoriu sakyti, kad pas mus blogai, bet pas jus dar geriau“, – aiškino Jūrmalos gyventojas Vladislavas Selianinas.
Vos du mėnesius Jūrmalos meru dirbantis R. Rožukas sako, kad jo tikslas – įteisinti Jūrmalą kaip kurortą.
Zina Paškevičienė
LTV naujienų tarnyba