Išskyrė 7 pavojingiausius įkandimus: į sąrašą patenka net uodai! Sužinokite, kaip atskirti

Prasidėjęs vasaros sezonas kviečia į gamtą. Tiesa, ten ne tik daugybė malonumų, bet ir gali būti situacijų, iš kurių norėsis kuo greičiau ištrūkti: pavyzdžiui, susidūrimu su gyvatėmis, skruzdėmis ar įkyriais uodais. 

12

Išmokite atskirti įkandimus ir sužinokite, kaip elgtis kiekvienu atveju. 

Uodo įkandimas. Paprastai uodo įkandimas nesukelia jokių rimtų pasekmių, išskyrus niežulį, kuris gali tęstis kelias dienas. Vis dėlto, jeigu pajutote, kad ėmėte karščiuoti ar pradėjo tinti limfmazgiai, turėtumėte kreiptis į medikus, nes gali būti, jog infekcija pateko į kraują.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodė, kaip atrodo pavojingi įkandimai

Blusos įkandimas. Jis sukelia stiprų niežėjimą. Įkandimo žymė parausta. Pažeistą odos lopinėlį reikėtų nuplauti muilu, tada patekti raminančiu kremu, kuris sumažintų niežėjimą. 

Bitės įkandimas. Yra žmonių, kurie nepajunta įgėlimo, tačiau pasireiškia alerginė reakcija. Tokiu atveju imamas justi skausmas, niežėjimas, ištinimas. Spręsti šią problemą reikėtų gerai nuplaunant, dezinfekuojant šią vietą, kreipiantis į medikus. Kai kuriais atvejais gali prireikti priešuždegiminių vaistų. 

Voro įkandimas. Jis dažniausiai būna nekenksmingas, žaizdą patartina plauti muilu, o vėliau atvėsinti ledukais.

Erkės įkandimas. Įsisiurbus erkei reikėtų suklusti. Ji yra kelių itin pavojingų ligų nešiotoja. Jei vieta paraudo, keičiasi jūsų sąmoningumas ir savijauta, skubėkite kreiptis į medikus. 

Skruzdėlės įkandimas. Paprastai įkandimai nėra pavojingi sveikatai. Niežulys praeina po kelių valandų. Jei ant odos susidarė pūslelė, jokiu būdu jos nedraskykite ir nelieskite, antraip atsiras galimybė susidaryti infekcijai. 

 Skorpiono įkandimas. Tai neaktualu Lietuvoje, tačiau svarbu žinoti keliaujantiens. Kuo skubiau būtina kreiptis į medikus ir stebėti savo savijautą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų