REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mėtos yra populiarus augalas, turintis daugybę skirtingų rūšių. Šis augalas turi neįtikėtinai malonų kvapą, tačiau gali sukelti problemų soduose, todėl ekspertė ragina nesodinti šio augalo sode.

Mėtos yra populiarus augalas, turintis daugybę skirtingų rūšių. Šis augalas turi neįtikėtinai malonų kvapą, tačiau gali sukelti problemų soduose, todėl ekspertė ragina nesodinti šio augalo sode.

REKLAMA

Augalų ekspertė Emily Kuzmiw, turinti savo „YouTube“ kanalą „The Suburban Garden Guide“, vaizdo įraše perspėjo sodininkus, kodėl mėtos gali kelti grėsmę.

Populiarus augalas kvepia ir gali būti naudojamas gardinti įvairius patiekalus, tačiau prieš sodindami ją sodininkai turi žinoti, kad ji auga itin „agresyviai“, rašo express.co.uk.

Mėtos užgožia kitus augalus

Emily teigė, kad ant mėtų sėklų pakelio arba ant augalo etiketės turėtų būti įspėjamasis užrašas.

Ji sakė: „Mėta yra labai agresyvus augalas. Kiekvieną kartą, kai matau naują žmogų, kuris pradeda užsiimti sodininkyste ir pradeda auginti mėtas kartu su kitais augalais, pavyzdžiui, levandomis ir bazilikais, ir visus juos pasodina į gražų mažą vazonėlį, bet mėta ima viršų ir užgožia kitus augalus.“

REKLAMA
REKLAMA

Emily teigimu, net jei jūsų vazono dugne yra drenažo skylės, augalas gali plėstis ir pradėti augti kitoje vietoje.

Sodininkystės profesionalė pasakojo, kad ji mėtas laikė inde su skylėmis dugne ir augalas išsiplėtė, todėl dabar mėtos auga visame sode.

REKLAMA

Nors šis augalas gali lengvai plisti ir užgožti kitus augalus, jis pasižymi keliomis ypatingomis savybėmis, kuriomis pasidalijo sodininkystės ekspertė.

Mėtos maloniai kvepia, yra valgomos, o jei jas nušienausite, jos į orą paskleis svaiginantį kvapą. Tačiau ji sakė, kad kartu su mėtomis gali būti sunku auginti kitus augalus ir ji gali tapti piktžole jūsų sode.

Ji sakė, kad rado šį augalą savo darže ir dabar turi ją šalinti. Mėtos labai lengvai auga todėl, kad jos tinka daugumai dirvožemių tipų ir gali augti ir saulėje, ir lengvame pavėsyje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pasak Karališkosios sodininkystės ir daržininkystės draugijos, kadangi šis augalas yra itin gyvybingas ir labai lengvai plinta, geriausia jį auginti dideliame vazone arba į žemę įkastuose kibiruose be dugno.

Kibiruose be dugno šaknys bus sulaikytos, o augalas galės vešėti lysvėje ar patvoriuose. Šią žolelę geriausia sodinti pavasarį nuo kovo iki gegužės, o mėtas rinkti galima nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Mėtos puikios vaistažolės. Jas reikia sodinti atskirai ir viskas bus gerai. Rasote nesąmones
Jau tikrai nera nera tokios baisios kaip kitos piktzoles.pvz: visokios vijoklines zoles,garsvos,kiaulpienes.Ramuneles dar baisiau pleciasi nei metos
Rašo, kad tik rašyti, visokias nesąmones.
Šiandien mėtos, rytoj rūtos, levandos našlaitės ir t.t. , štai ir vėl naujas straipsnis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų