Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Kavoje gausu maistinių medžiagų, kurios leidžia pasijusti pilniems energijos ir žvaliems. Bet vienas tyrimas parodė, kad kavoje taip pat yra įvairių chemikalų, įskaitant kofeiną, kurie skatina žarnyno veiklą.

Tyrimai atskleidė, kad 29 procentai žmonių per 20 minučių po to, kai išgeria puodelį kavos, eina į tualetą. Kava su pienu ar grietinėle šį poveikį dar labiau sustiprina, ypač laktozės netoleruojantiems žmonėms.

Taigi, jei reguliariai tuštintis jums sudėtinga, tikrai gali padėti geras puodelis kavos. Jei kada susimąstėte, kodėl jums taip nutinka, štai atsakymas.

Kodėl kava skatina tuštinimąsi? Yra keletas priežasčių, dėl kurių gėrimai su kofeinu sukelia norą tuštintis.

Kofeinas stimuliuoja gaubtinę žarną

Kofeinas yra natūralus stimuliantas, kuris padeda išlikti žvaliems, o kava neabejotinai yra vienas geriausių kofeino šaltinių – viename puodelyje kavos kofeino gali būti net iki 95 mg. Bet kofeinas ne tik suteikia energijos – kai kurie tyrimai rodo, kad kofeinas priverčia judėti ir susitraukinėti gaubtinės žarnos ir žarnyno raumenis, o taip kyla poreikis tuštintis. Nors kofeinas net 60 procentų suintensyvina gaubtinę žarną, kava be kofeino yra ne mažiau veiksminga šiuo atžvilgiu.

Kava stimuliuoja hormonus

Kava pakelia gastrino ir cholecistokinino lygį kraujyje – tai du hormonai, kurie yra atsakingi už maisto varymą žarnynu. Gastrinas, kaip ir kofeinas, stimuliuoja gaubtinę žarną, o virškinimo hormonas cholecistokininas sustiprina maisto judėjimą žarnynu.

Kavoje esančios medžiagos

Skrandžio rūgščių gamybą skatina dvi medžiagos – chlorogeninė rūgštis ir N–alkanoil–5–hidroksitriptamidas. Jos maišo skrandyje esantį maistą ir greitai stumia jį žarnynu žemyn, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralus organizmo laikrodis

Nors kava gali sukelti norą eiti į tualetą, kartais toks poreikis iškart po kavos gėrimo yra ne kas kita, kaip sutapimas. Organizmo vidinis laikrodis, vadinamas cirkadiniu ritmu, padeda reguliuoti daugelį procesų, įskaitant ir tuštinimąsi.

Dėl organizmo laikrodžio žarnynas yra dukart aktyvesnis ryte pabudus, lyginant su naktimi, kai miegate – būtent todėl didelė dalis žmonių į tualetą keliauja ryte. Pats gėrimo procesas suaktyvina gaubtinę žarną ir sukelia gastrokolinį refleksą – tai tas pats refleksas, kuris gaubtinę žarną aktyvuoja pavalgius.

Ar išgėrę kavos visi nori į tualetą?

Taip nutinka daug kam, bet tikrai ne visiems. Virškinimo sutrikimų, pavyzdžiui, dirglaus žarnyno sindromą, turintiems žmonėms arba senjorams taip nutinka dažniau, nes jautresnį jų žarnyną kava veikia stipriau.

Panašiai ir laktozės netoleruojantiems žmonėms gali prireikti greitai eiti į tualetą, jei jų maiste ar gėrimuose yra laktozės. Taip pat neaišku, ar poreikis išgėrus kavos eiti tuštintis dingsta tiems, kurie kavą reguliariai geria kiekvieną dieną.

Gairės:

Rašyti komentarą...
1
123
2021-11-25 06:35:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kava nesveika gerti susidaro akmenys inkstuose
Atsakyti
0

K
Kavos mėgėjas
2021-11-25 07:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesa man taip būna jei kava su pienu tai išviso greit suveikė ypač jei dar parkai cigaretę :D
Atsakyti
0

P
Paistalai
2021-11-26 17:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
@123 Nenusikliedėk
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
1 123 2021-11-25 06:35:41
Kava nesveika gerti susidaro akmenys inkstuose
Atsakyti
0
K Kavos mėgėjas 2021-11-25 07:50:40
Tiesa man taip būna jei kava su pienu tai išviso greit suveikė ypač jei dar parkai cigaretę :D
Atsakyti
0
P Paistalai 2021-11-26 17:58:22
@123 Nenusikliedėk
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų