Po Lietuvą ir pasaulį besiblaškanti ekonominė krizė sutrukdė atostogų planus? Juk kainuoja ne tik kelionė – reikia mokėti už viešbutį, maistą, galiausiai – surasti, kas prižiūrėtų namie vienišaujančią katę ir laistytų gėles. Tačiau yra paprastesnė išeitis, kurią siūlo „The Guardian“.

Matėte filmą „Atostogos“ su Cameron Diaz ir Kate Winslet? Dvi gyvenimu nusivylusios moteriškės apsikeičia… namais. Būtent tokią paslaugą siūlo britų dienraštis.

„Guardianhomeexchange.co.uk“ svetainėje minimi tokie šio, lietuviams neįprasto, poilsio būdo privalumai: nereikia mokėti už viešbutį, atvykę į svečią šalį jūs gyvensite kaip vietinis, jei pavyks – jūsų vaikai turės ir žaislus, ir žaidimų partnerius, be to, bus kas pasirūpina jūsų namais. Galiausiai, įmanoma susitarti apsikeisti netgi mašinomis, taip sutaupant ir transporto išlaidas.

Prisijungti gali bet kuris norintis ir namą turintis žmogus. Reikia tik sumokėti metinį 35 svarų sterlingų mokestį bei užpildyti anketą. Reikalavimas – namą reikia aprašyti itin tiksliai. Kaip rašoma tinklalapyje, namo prašmatnumas ir dydis nėra svarbu – daugelis tiesiog ieško ramios vietos savo atostogoms.

Užpildžius anketą ir sumokėjus nario mokestį, jūsų skelbimas įdedamas ne tik į „Guardianhomeexchange“, bet ir į kitų tokias atostogas koordinuojančių organizacijų, priklausančių „Pirmajam namų mainų aljansui” (The First Home Exchange Alliance (FHEA)), svetaines. FHEA, įkurtos 1999-aisiais, tikslas – populiarinti namų mainus, užtikrinti paslaugos kokybę bei koordinuoti tuo užsiimančių organizacijų veiklą ir duomenų bazes.

REKLAMA

Užsiregistravus organizatoriai siūlo nelaukti, kol kas nors susidomės, o iniciatyvos imtis pačiam – kuo daugiau laiškų išsiuntinėjate, tuo didesnė tikimybė, kad su jumis susisieks. Patariama įvertinti savo galimybes – šeimai su mažais vaikais greičiausiai netiks nedidelis poros namas. Be to, jei atžalų turi ir priimanti šeima, jūs galėsite naudotis jų žaislais, vaikas turės žaidimų draugų, galbūt, ateinančią auklę.

Išsirinkus namą, reikėtų bent kelias savaites tikslinti detales – keistis nuotraukomis, išsiaiškinti viską apie vienas kito poreikius, sutarti dėl taisyklių. Galiausiai susitarimas sutvirtinamas sutartimi. Ją reikėtų parengti itin kruopščiai, įtraukiant visas svarbias detales. Jei kuri nors pusė nesilaiko susitarimo – ji yra išbraukiama iš „Guardianhomeexchange“ sąrašų.

Prieš mainus derėtų palikti informacijos apie vietovę, kurioje gyvenate. Atminkite – jūs irgi tikitės svetingumo! Jei keičiamasi mašinomis – išvalykite saloną bei palikite baką, pilną benzino.

Kaip apsikeičiama raktais ir net mašinomis? Dažniausiai siūloma „tarpininko“ pareigas patikėti kaimynui, draugui ar šeimos nariui. Taip pamatomas atvykęs žmogus, o ir atvykusiajam geriau, kai jį kažkas pasitinka. Be to, neretai tokie „tarpininkai“ padeda susipažinti su vietovėmis.

Organizatoriai teigia beveik negaunantys nusiskundimų. Didžiausią nepasitenkinimą sukelia skirtingas supratimas apie švarą ir tvarką. Paprastai sutariama, jog namai paliekami tvarkingi. Tačiau, kas tvarkinga vieniems, kitiems gali pasirodyti tikra betvarkė... Vienaip ar kitaip, patariama suprasti, jog vykstama gyventi name, o ne penkių žvaigždučių viešbutyje.


Rašyti komentarą...
a
aha
2008-12-04 02:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
tuoj kokie lietuviukai gandonai uzsiregistruos, isples kokio brito nama arba nugriaus, ir isbanins visa Lietuva is karto
Atsakyti
0

I
Ina
2008-12-04 09:20:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip...mintis, kad mano namuose kazkas gyvena kaip savuose...
Dar negreit tam pribresiu.
Atsakyti
0

v
vitka
2008-12-05 09:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
praplėstas hospitalityclub:-) - čia esmė - atvyksta į žomgus į svečius ir jam suteiki nakvyne, galima ir pamaitinti, parodyti miestą ir pan. Puiki idėja!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų