Gripas guldo lietuvius: išskyrė, kur serga daugiausia

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę prasidėjo 2021–2022 m. gripo sezonas, t. y. nuo 40-osios šių metų savaitės pradedamas atidžiai stebėti sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis, kuris parodo, kiek asmenų kreipiasi į gydymo įstaigas dėl gripo ir kitų virusų sukeltos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.

Gripo sezonas šalyje paprastai tęsiasi iki kitų metų gegužės mėnesio.

Per savaitę sergančiųjų padaugėjo

NVSC duomenimis, spalio 4–10 d. bendras sergamumo gripu ir  ŪVKTI rodiklis buvo 75,9 atvejo 10 tūkst., savaitę prieš tai – 66,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę buvo Utenos apskrityje, o didžiausias – Šiaulių apskrityje. Praėjusią savaitę gripas diagnozuotas 7 asmenims, ankstesnę savaitę (rugsėjo 27–spalio 3 d.) gripu sirgo 3 Lietuvos gyventojai. Pirmąją 2021–2022 m. gripo sezono savaitę dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo. 

Skiepai nuo gripo padeda išvengti sunkių gripo komplikacijų

Primename, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų yra skiepai. Kiekvieną gripo sezoną pagal mokslininkų apskaičiavimus kuriama būtent tam sezonui skirta gripo vakcina, todėl skiepytis nuo gripo reikia kasmet. Visi norintys pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami valstybės lėšomis.

„Rizikos grupėms priklausančių asmenų profilaktinis skiepijimas sezoninio gripo vakcina yra pagrindinė (specifinė) gripo profilaktikos priemonė, leidžianti mažinti gripo keliamą žalą visuomenės sveikatai.

Skiepijant, ypatingai rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama žmones apsaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo“, – pranešime spaudai atkreipia dėmesį NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Greta Gargasienė.

Nemokamai nuo gripo skiepijami šioms rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

2020–2021 m. gripo sezoną paskiepyti 208 355 asmenys, priklausantys rizikos grupei.

Gripo sezono metu itin svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei po ranka neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į alkūnės linkį – taip rankomis virusų nepernešite ant liečiamų daiktų. Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją.


Rašyti komentarą...
K
Kalanta
2021-10-11 14:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ak jau gripas svolaciai kur pernai buvo gipas tik 2 o semet guldot parazitai kad jus nusproktumet uz mela galvojat mes nieko nezinom izgamos bukit prakeikti nuzude tiek daug zmoniu su savo melu
Atsakyti
-15

N
Nesvarbu
2021-10-11 15:38:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greičiau numirsi negu prieisi pas gydytoja visa savaite prabuvau su temperatūra pasake jeigu sugebejot atvykti nesat toks jau ligonis taip elgiamasi Šakiu priemimo skyriui nes pas šeimos gydytoja pasiūle po savaites registracija ta kaip galima kreiptis nebent kviesti greitąja apsurdas todel ir palieka žmanes pasaulį anksčiau laiko
Atsakyti
-10

n
nu
2021-10-11 16:27:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai jei jau sugrįžta gripas tai gal silpsta kovidas,sako stipresnis virusas dominuoja visada ir įveikia silpnesnį,dviejų iš karto nebūna
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų