• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Unikaliame paveldo objekte – viename iš Kauno carinės tvirtovės fortų – ateinančiais metais tikimasi pristatyti karo technikos ekspoziciją.Krašto apsaugos ministerija ir Vytauto Didžiojo karo muziejus savo ruožtu pateiks bei įgyvendins muziejaus koncepciją, prižiūrės eksponatus, skirs lėšų darbuotojų išlaikymui.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip tai padaryti konkrečiai, tarėsi Kauno miesto savivaldybės atstovai, kariškiai, muziejininkai ir istorikai. Jau ne pirmo per keliolika metų vykusio panašaus susitikimo tema buvo Kauno VI forto teritorijos sutvarkymo ir karo technikos muziejaus įkūrimo perspektyvos. Šis 1889 m. baigtas statyti ir įdomią istorinę praeitį turintis fortas galėtų virsti patraukliu turistų ir kauniečių traukos centru.

REKLAMA

Pasak Kauno miesto savivaldybės vadovų, karo technikos ekspozicijos įkūrimas VI forte – prioritetinis projektas. Apie jį kalbama jau ilgai, todėl nėra reikalo delsti. Kitų metų savivaldybės biudžete derėtų atrasti lėšų darbų finansavimui. Pavasarį ketinama pradėti forto teritorijos sutvarkymo darbus – bus išvežtos šiukšlės ir atliekos, sutvarkyti želdynai.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik du dešimtmečius išminuotojų darbą dirbantys kariškiai tvirtina, kad šis fortas nėra labai pavojingas, tačiau pažadėjo drauge su viešosios įstaigos „Karo paveldo centras“ specialistais surengti civilinės saugos mokymus teritoriją tvarkysiančios įmonės darbuotojams. Tol, kol bus tvarkoma forto teritorija, išminuotojai stebės darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karo technikos ekspoziciją planuojama pirmiausia įrengti lauke. Todėl išvalius aplinką, bus žvyruojami takai, kad lankytojai galėtų prieiti ir iš arti apžiūrėti eksponatus. Taip pat bus įrengtas apšvietimas.

Karo technikos muziejaus steigimo VI forte darbo grupėje dalyvaujantys istorikai atkreipė miesto vadovų dėmesį į tai, kad, tvarkant fortą, nedera pamiršti jo vaidmens tarpukariu.

REKLAMA

„Kol kas dar nėra atlikti šio laikotarpio istoriniai tyrimai. Tuo metu VI forte veikė karo kalėjimas, buvo tardomi politiniai kaliniai, tarp kurių buvo politikų ir visuomenės veikėjų, kariškių. Yra daug medžiagos, liudijančios Lietuvos valstybės politikos tarpukariu istoriją. Reikėtų pagalvoti, kaip būtų galima šį istorijos segmentą pristatyti visuomenei“, – teigė Archyvų tarybos pirmininkas Jonas Vaičenonis.

Šiuo metu rengiami forto žemės sklypo dokumentai. Numačius lėšų 2012 m. Kauno miesto savivaldybės biudžete, bus rengiami projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos bus tvarkomi VI forto statiniai, inžinerinė infrastruktūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų